Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora volt a leghosszabb...

Mekkora volt a leghosszabb újszülött, akit szültetek, vagy hallottátok, hogy született?

Figyelt kérdés

Nekem a lányom 61cm volt,és most 31 hetes vagyok a hugival és hosszabb lesz a doki szerint!Kicsit aggódok!

Nem tudom mekkora ruhákat vigyek be a kórházba,mert a 61cm-s lányomra is 3 napig ment rá az 56-os!


Előre is köszi


2012. márc. 11. 07:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor vigyél 62-68-as méreteket!
2012. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Baratnom fia 64 cm-rel szuletett. Viszont 5 kilo felett is volt boven, szoval nem csak hosszu volt. :)

De erdekes, mert par honap alatt "osszenott" a nagyobb kortarsaival.


Azt nem csodalom, hogy az 56-os rugit nem sokaig tudtak raadni. Az en fiam 57 cm volt es igy sem tudtam raadni, igaz, hogy nem is volt ebbol a meretbol csak ketto, de mar a korhazbol is 60-asbol hoztam ki.

Sok fugg egyebkent attol, hogy hol hosszu a baba, mert a fiamnak pl nem a labai voltak hosszuak, hanem a torzse, igy az 56-os rugit, bodyt egyszeruen nem tudtam osszegombolni, feszult labkoznel. A laba szerintem siman belefert volna, mert ugye az ujszulottek egy ideig meg bekatartasba huzzak a labukat, nem nyujtjak ki.

En a helyedben nem igazan vennek 56-ost.

2012. márc. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Vegyél 62-68-as méretet. Ha véletlen kisebb lesz a babád, akkor még elmentek pár 56-osért.

Én gyerekeim kb 2 hétig hordták az 56-ost.

Egyik 56 cm, másik 57 cm volt.

2012. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 60 centi volt (nála hosszabb baba nem született az ismerettségi körben pedig az elmúlt 4-5 évben jópár baba született, plusz tesók stb. olyan 20-25 biztos)de biztos van ennél hosszabb.

A férjem anno 64 cm volt.

2012. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Most a saccolások szerint,ha időre jön és nem hamarabb,akkor 4-5 centivel lesz hosszabb a nővérénél!

Az 65-66cm!

Nekem is a leghosszabb aki ismerettségben született 64cm volt!


De eldöntöttem,hogy viszek 56-ost is meg 62+-estis!Mert ki tudja mi lesz!


Mégegyszer köszi!

2012. márc. 11. 15:49
 6/18 anonim ***** válasza:

Én a saccolásokra nem adok, az első 3850g volt és 56 centi, közölték szülés előtt, hogy picike lesz. Aztán a másodikra azt, hogy kisebb lesz mint az első, erre 4250g volt és 60cm.

Én vinnék be 1-2 56-os rucit biztos ami biztos, de inkább 62-es ruhákkal készülnék.

Megjegyzem a 60 centis fiamra is még 2-3 hétig simán rá tudtam adni az 56-os ruhákat.

2012. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Babi0906 ***** válasza:

61 cm?? Én azt hallottam,hogy a babák 56 cm körül születnek!! Nem nagyon vettem ilyen pici ruhákat,mert tudom hamar kinövik,de ezeket kapok. Viszont ki tudja akkor mekkorát kell vinni a kórházba??

Nekem uh. mindig csak a súlyát saccolják meg a hosszát nem!! Fogalmam sincs mekkora lehet most pedig azt mondják már 30 hetes terhességnél meg lehet állapítani kb milyen súllyal hosszal fog világra jönni a baba. Akkor ez sem így van?

2012. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem a dokim az elsőt is majdnem hogy grammra eltaálta!

3800-at mondott 1 héttel szülés előtt!3950 -nel született!Centire annyitmondott,hogy 57-től nem lesz kisebb!Szerintem nem merte megmondani!


Mostmár sokkal jobb a viszonyunk,és meg merte mondani,hogy súlyban nem sok különbség lesz köztük,kb 4100körül lesz a pocaklakóm,de azt mondta centiben Ő 4-5-tel is hosszabbnak véli!


Nálunkeddig bejötteka tippek!


És én 3 napig bírtam ráadni az 56-os rugikat!A bodyk jók voltak rá,mert a kis kezei lábai voltak hosszúak! :)


Ezért tettem fel a kérdést,mert még64cm-nél hosszabb újszülötett nem hallottam!Csakkiváncsi lennék más hallott e!

(na nem a ginissrekordokra gondolok)


:D

2012. márc. 13. 11:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem az öcsém volt a "rekorder" az ismeretségi körömben, 62 centivel és 4200 grammal született 19 éve. Akkoriban még nagyon ritkák voltak az óriásbabák, így a csecsemős nővérek "óvodásnak" becézték, és tényleg majdnem egy fejjel nagyobb volt a többi babánál.

Mostanság viszont már nem ritkák a 60 centis vagy annál nagyobb gyerekek. Én egy hónapja szültem, és a kislányom az 54 centijével és 3300 grammjával az egyik legkisebb baba volt az egész osztályon... Szinte minden gyerek 4 kiló fölött volt.

2012. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is öcsém a rekorder, 62 cm volt, viszont súlyra nem volt nagy, 3,5 kg. Rá jó volt az 56-os is anyum emlékei szerint olyan 3 hétig. :) Nekem is nagy dilemmám ez, a saccolásokra abszolút nem adok, ismerve, hogy hogyan kalkulálják, szóval van 56-os és 62-es is, biztos, ami biztos. :))

Sok boldogságot! :)

31 hetes kismama

2012. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!