Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák! Nektek...

Túlsúlyos kismamák! Nektek hogy sikerült keveset híznotok a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Még csak 6. hetes vagyok, de kissé túlsúlyos, vigyázni kellene a súlyomra. Olvastam egy kommentet, amiben egy 87 kilós kezdősúlyú kismama csak 4kg-t hízott a 8. hónapig. Miket ettél? Milyen módszereket alkalmaztál?

(Természetesen mások válaszát is szívesen várom.)


2009. jún. 8. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mennyi a túlsúly rajtad, nálam olyan 8kg volt, amikor a kisfiammal terhes lettem, és 12 kg-ot híztam. ez szerintem átlagos, és a 12 mind le is ment magától, a 8-at pedig leadtam később.

én ahogy látom magam körül, a súlyosabb kismamák sokkal kevesebbet híznak, mint a vékonyak. pl egy ismerősöm, ő nagyon vékony, 20. hétig 10 kg-nál tart.

én figyelek arra, hogy mit eszem. kevés szénhidrát, nagyon kevés cukros üdítő, de néha nagyon kívánom, sok gyümölcs, saláta, mert szeretem is őket, pl akármilyen hússal, hallal. édesség ellehet felőlem, nem annyira szeretem, néha egy-egy fagyi, vagy süti.

jó babavárást

2009. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én diétával kórházban voltam,nem is mertem enni. 40kg jött fel rám. Totál belebetegettem, a doki úgy tartotta,hogy zúgevő vagyok, holott semmi pluszt nem ettem a diétás kaján kívül. Volt olyan hét,hogy 6 kg-mal többet mutatott a mérleg. Már sírva álltam rá. 32 hetes korom óta a szülésig voltam bent, és mégis.
2009. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor teherbe estem 20kg felesleg volt rajtam. Most 30 hetes vagyok és eddig 7kg jött fel rám.Ami számomra is meglepő,mert többre gondoltam.Én nem diétáztam,és hányós korszakom sem volt az első trimeszterben.Szóval nem fogytam.Igaz kevesebbet ettem és többször.Sok zöldséget és gyümit most könnyű beszerezni.Este 6 után már nem nagyon ettem,de ha korgott a gyomrom akkor bekaptam pár háztartási kekszet és ettem 1 almát.Remélem Te is hasonlóan kevés súlyt fogsz tapasztalni magadon.

Boldog babavárást.

2009. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi! kb. 10-12 kiló feleslegem van, de nagyon könnyen hízok, és nagyon félek tőle, nehogy terhességi cukrom vagy hasonló problémám legyen. amúgy nagyon egészségesen étkezem, rengeteg saláta és zsírtalan husik, csak szeretem a nasikat...
2009. jún. 8. 14:28
 5/13 A kérdező kommentje:

kérdésem a 2. hozzászólóhoz:

a végén mennyi maradt rajtad szülés után?

2009. jún. 8. 14:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első gyerekkel picit több volt rajtam, mint kellett volna. Már attól híztam, ha a kajára gondoltam, 23 kiló jött fel a végére.

Na, nem baj, gondoltam én, majd a szoptatás után leadom. Aha, meg ahogyan azt Móricka elképzeli. A szoptatás végével egyidőben újra terhes lettem. Kezdő súly 88 kiló. Gondolhatod, milyen parában voltam, hogy mennyi leszek ennek a terhességnek a végére.

Jelentem, 20 hetes terhes vagyok és nemhogy híztam volna, hanem 1-3 kilót fogytam (mikor mit mutat a mérleg).


Én azt csinálom, hogy a cukor abszolút száműzve lett. Kávét, teát mézzel vagy gyümölcscukorral (fruktóz) iszom, de abból is max. 1 kanál/csésze. Ha édességre vágyom, akkor csökkentett cukortartalmút keresek, vagy én csinálok (ekkor cukor helyett fruktózt használok).

Naponta legalább 5ször eszem, ez volt a legnehezebb, hajlamos vagyok egyszer egy nap telezabálni magam. Ebben legyen minden nap minden, vagyis ne legyen egyoldalú a táplálkozásom. A vacsit igyekszem 7 elé időzíteni, ha utána megéhezem (van ilyen :) ) gyümölcsöt, zöldséget ropogtatok. Minden étkezésnek megadom a módját, nem behabzsol, hanem szépen lassan. Ennek azért van jelentősége, hogy az agy fel tudja fogni, hogy tápanyag érkezett a gyomorba.

Mindamellett rengeteget iszom, főleg buborékmentes ásványvizet. A cukormentes üdítők egy nagy kalap kakát érnek. Elhitetik veled, hogy attól nem hízol, te pedig literszám döntöd magadba, ezt nem szabad. Nem azt mondom, hogy néha egy-két pohár cukros üdítő nem fér bele.

Minden nap kell valami testmozgás: séta egy órában, de mozgásnak számít egy kiadós takarítás is.

Nekem ez a "titkom".

2009. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek, kicsit megnyugtattatok..

én is úgy gondoltam, hogy nem fogok cukrot enni a terhesség alatt, hátha sikerrel járok, de már most is nagyon nehéz!

2009. jún. 8. 14:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
szia!!én 78,5 kg-mal kezdtem(ami nem kevés mert csak 160cm vagyok), most 24 hetes vagyok és 82,5 kg vagyok!!én nem figyelek semmire, ha vmit megkivánok megeszem.:)Boldog babavárást!!!24 heteske:)
2009. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

40:) Szoptatás alatt lement 1-2kiló, mióta fogyózom (1 éve) leadtam 32kg-ot. Még van:(

Egyébként általában a súlyosan elhízott kategóriába tartoztam, terhesség előtt sporttal, diétával elértem a normál testalkatot, és tartottam,míg nem jött a baba és le kellett állnom a sporttal. Akkor kezdett rohamosan jönni, és nem állt meeeeeggggggg!!!! :)

2009. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első babámnál 18 kilót híztam, 92,5-lel mentem szülni és a szoptatás végére ugyanennyi voltam. Addig le föl ment a súlyom.

Másfél évvel később 89 kilóval lettem várandós. A 26. hétig híztam 3,5 kilót, pedig mindent ettem, akkor kiderült, hogy magas a cukrom. Azóta tartom a 180 grammos diétát, és eddig fogytam 1-2 kilót. Most vagyok a 35. hétben, és most -naptól, napszaktól függően- 91-92 kiló között mutat a mérleg, és ebben a nem kevés víz is benne van már, amit raktározok...

A diéta nem durva, és legalább megtanulok egészségesebben táplálkozni. Azért kíváncsi leszek, mi lesz a vége.

Boldog babavárást!

2009. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!