Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült hogy útban a kistesó...

Kiderült hogy útban a kistesó és hát egy kicsit meginogtam. Azt hiszem nem készültem fel egy újabb babára. pár bíztató szó?

Figyelt kérdés

már van egy 2 éves a lányom, terveztük ezt a babát, de azt gondoltam úgyse sikerülhet elsőre,(bár a lányom is elsőre összejött gondolhattam volna hogy ő is..)

kicsit beparáztam..nem kicsit NAGYON

félek egy újabb egy éves álmatlan éjszakától,két kis gyerkőccel, az anyagiaktól, a szüléstől hogy belehalok ( a lányommal is félig ott maradtam)

szóval örülök is meg nem is..


ti éreztétek már így?...mivel nyugtattátok magatokat?


2012. febr. 22. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

2 éves lesz a lányom mire megszületik a 2. lányom.és mi nem terveztük.be vagyok tojva rendesen.az első helyen áll a félelem listámon a szülés,és az anyagiak.aztán a második helyen pedig az h nekem a lányom nagyon rossz,hisztis,akaratos.sokszor nem bírok vele.és mellé jön még egy pici.szóval gondolhatod h mennyire tele vagyok én is félelmekkel.de bízom benne h mindne rendben lesz.próbálok optimistán állni a dolgokhoz.ha gondolod írj privit,szivesen beszélgetnék veled,hisz nagyn hasonló a heéyzetünk.


30 hetes km

2012. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

1,5 év van az enyémek között. Háát, az első időkre annyi biztatót tudok mondani, hogy hajrá és kitartás.

De utána nagyon jó, én nem bántam meg, hogy így alakult, pedig volt pár kiborulásom az elején. Az első 1-2 évre nincs más szó: sz..vás.

Most már kisiskolások és nagyon jó barátnők. Tök jó programokat lehet szervezni, mert nincs olyan, hogy az egyik 2 éves, a másik 8, hanem egy korosztály. A játékban is partnerek, mert már egy szinten vannak. Néha olyan jól eljátszanak együtt, hogy csak pisilni és enni jönnek ki a szobából, én meg rejtvényt fejtek, pakolgatok.

2012. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek: hidd el, nem a szülés a legmegerőltetőbb... ha majd kijön a pici, lesz ám meló rendesen.

Az, hogy a nagyobb gyereked hisztis, nem jelent semmit. Az enyémek két különböző karakter. De másoknál is azt látom, hogy a következő gyerek más. Van akinek nyugodtabb, kezelhetőbb (nekem a másodiknak nem is volt dackorszaka, 10 hisztiből 1 volt az övé, 9 a nagyobbé), van aki egy csodálatos és nyugodt gyerkőc után kap egy rosszaságot.

2012. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Én csak gratulálni szeretnék a babához! Biztos vagyok benne, hogy bármennyi meló is lesz mostantól, visszanézve úgy fogod érezni, hogy nem is lett volna igazi, ha nem így történt volna.

Üdv!

2012. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Induska válasza:
90%

Nekünk is elsőre jött össze a 2. baba, amikor a nagyobbik másfél éves volt. Én is féltem, főleg az éjszakázástól, a szülésről nem is beszélve. Az első nem volt könnyű szülés, én pedig sok vért veszítettem. Én is féltem, hogy ottmaradok.

Aztán 1 óra vajúdás után (fájdalomcsillapításra sem volt idő) megszületett a kislányunk (4 kg fölött).

Éjszakázni alig kellett vele.

Na jó, néha felébred az éjszaka közepén, de ha evett, hamar visszaalszik.

Valahogy egy gyerekkel nekem sokkal nehezebb volt, mint most kettővel! Ezt sosem gondoltam volna!

Ez jó lesz biztatásnak?


2,5 éves, és fél éves gyerkőcök anyukája :)

2012. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

én is ugyanígy be vagyok parázva mint Te.

Nem tudlak sajnos megnyugtatni.Egyelőre azon vagyok,h magamat nyugtassam és próbáljak optimista lenni.

2 éves a kisfiam és 6 hetes terhes vagyok.Gyenge vagyok megmozdulni is ,de a hiperaktiv kisfiam mellett ezt nem lehet...szóval sokszor levegőt alig kapok a fáradtságtól.

Félek a szüléstől,az első is császár volt,utána sokáig fájt,aludni nem hagyott a kisfiam,segítségem nem volt,se anya se anyós,szóval hidd el nekem kissé rosszabb a helyzetem.Hátha ez vigasztal téged.


Próbáld úgy nézni hogy 2 aranyos imádni való kis gyerkőcöd lesz.Vigasztaljon az h sokan sajnos hiába próbálkoznak nem maradnak terhesen,pedig mindent megadnának egy saját kisbabáért.

Hány hetes vagy?

2012. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

kedves utolsó!

mindha csak én írtam volna!nekem is 2 éves a fiam,és 6 hetes terhes vagyok,és szintén császáros voltam!:)

kedves kérdező!

biztatást így sajna én sem tudok mondani,együtt érzek veled,kicsit én is félek hogy mi lesz!De majd csak lesz valahogy!

2012. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

sziasztok !

köszi a megnyugtató választ.

pár napja teszteltem pozitívat úgyhogy még az elején

kicsit émelygek ,rosszul vagyok de nem vészes, meg érzékeny a cicim, orvoshoz majd csak 6 hét körül megyek a lányommal is akkor mentünk addigra már volt szívhang is :)


nehéz lesz tudom, de hát van 9 hónapom hogy felkészüljek!!

2012. febr. 23. 09:05
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Kedves hetedik válaszoló!


Nektek is egyből összejött a 2 év várakozás után?

Méghogy császár után nehezebb blá-blá.

Szerinted mi lesz fiu vagy lány?

2012. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Nagylányom 3,5 lesz mire jön a hugi. Én is nagyon félek, pedig a nagy már ovis. De úgy vagyok vele, hogy más is kibírta... Egyébként első elsőre második pedig második próbálkozásra sikerült és császárom volt.
2012. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!