Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babát várom és kicsit...

Első babát várom és kicsit meginogtam! Milyet és mennyit?

Figyelt kérdés
A babakelengyét válogatom össze,vagyis válogatnám,de nem tudom,h hogyan!Azt tudom,h 56-62 méretekig kell vásárolni és azt is tudom,h 5-7 darabot mindenből,de hamar kinövi a ruhákat és így nem tudom,h az az 5-7 db hogy legyen felosztva a méretek között!!!Remélem értitek!A rövid és hosszú ujjúról már ne is beszéljünk!
2009. máj. 2. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mikorra várod:) Mert én pl. a fiamat novemberben szültem, az ujjatlan kicsi 56os bodykkal nem is tudtam mit kezdeni:)

Az jó ha 56-osból is van 3-4 darab mindenből (kardigán vagy hogy hivják ezt a felsőt:) body, rugi hosszúujjú ha téli ujjatlan ha nyári baba, vékonyabb sapka) meg 62esből is. Egyik ismim bevásárolt 56 osokból erre megszületett a 60 centis kisfia:) volt nagy szaladgálás kezdetben ruhákért:)

Egyébként pl.turiban is nagyon jókat ki lehet fogni nem drágán meg az aukciós oldalakon is és akkor nem fá érte annyira a szived mintha mondjuk 2-3 ezer forintos rugit nő ki vagy esetleg nem is jó rá.

2009. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a rövid és hosszúújjú az időszak függő. Ha téli baba akkor inkább mindenből hosszút, ha tavaszi akkor rövidet és pár hosszút is a hidegebb napokra. 56 méretből nem érdemes sokat vásárolni, mert lehet hogy eleve nagyobb cm-vel születik. Viszont szerintem az 5-6 db kezdetnek elég, de egyébként abszolút nem. Mert lebüfizi, összepisili, kakilja stb. Bodyból érdemes sokat venni, mert ezeket cserréled a leggyakrabban. Rugikat,vékonyat , vastagot kissapkát stb. Kétrészeseket egyenlőre ne vegyél mert azok állandóan felcsúsznak.
2009. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint méretenként kell 7-8 ruha,mert lebüfizi,kakás lesz,lepisili,és ha kevés ruha van nem győzöd mosni,száritani.rugdalozóból,hosszú ujjú bodyból kell 8-10,rövid ujjú body ,elég 3-4,főleg ha hosszú ujjú rugdalozóval variálod.pulcsi,sapka 2-3,mert ha kimosod és nem szárad meg,tudjatok attól levegőzni.Mindenki mésképp gondolja,de vétek szerintem új ruhát venni ilyen korban,pár hét alatt kinőnik.Kérdezd meg babás ismerősöket,biztos adsnak kölcsön,vagy több ismerösőm pár száz forintért eladta a ruhákat.1-2 darab új elég orvoshoz menni stb.
2009. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták,hogy felesleges egy pár darab ruhánál többet venni.Én azért örülök,hogy vettem még nagyobbakat is,mert vészhelyzetben jól jött.Például az én fiam sugárba hányt minden etetés után.Hát ha 2-3 db lett volna mindenből,akkor már nem tudtam volna mit ráadni.Főleg az első pár hónapban nem is ment minden olyan könnyen,hogy másnap legyen újból tiszta, vasalt ruha a babának.Ja,és minden evés után jött a híg kaki,ami sokszor ki is folyt nekünk,pedig jó minőségű pelenkát vettem,de mégis.Szerintem 5-5 db 56-os bodyt és rugit is nyugodtan vehetsz és inkább a nagyobb méretből is,mert vészhelyzetben feltűrve nyugodtan ráadhatod és később is jók lesznek.A tescoban vannak szerintem jó minőségű rugik és bodyk .Pl.a 3-as csomagolású body 1000 ft.Egészséges kisbabát és könnyű szülést kívánok.
2009. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor annyit, hogy 56-os méretből vettem minden napra egyet, mivel áprilisra vártam, bodyból ujjatlant, rugikból hosszú ujjút, elöl végig patentosat(ez nagyon fontos)aztán jött egy hónappal előbb és kellett néhány 50-es hogy ha megyünk valahova ne lógjon rajta.És nem lett elég a minden napra egy mert volt hogy nem ment úgy a pelenkázás elsőre és le is pisilte a ruháját úgyhogy egy nap 3x is öltöztettem és még 5 hetesen is 56-osat hord.Szóval azt mondom legyen több 7-nél mert nem lesz időd először élni sem nemhogy minden nap mosni.És legyen egyfajta(mert ha hosszú ujú a body ujjatlan rugi kell hozzá és fordítva de egyszerűbb 7 egyformát venn szerintem)Jó válogatást!
2009. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia4

én vettem 56osból 8rövidujjú bodyt, 8 hosszú ujjú bodyt, 8 rugdalózót,hosszúújjut, 3 kardigánt, 3 sapit, kisharisnyát, 5 hosszu ujjú pulcsit..és mivel februárban született 2 overállt...

turtam farmereket,nagyon jó állapotban...:)

62esből nem vettem ennyit, mert nem tudtam mekkora lesz a gyerek...

egyébként érdemes legalább ennyit venni,mert sok kell...

2009. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azon a véleményen vagyok, ha valaki nem kap senkitől, akkor aztán muszáj bevásárolni, nem elég 3-4 db. Én elfogadtam, ha kaptam, utána visszaadtam. Első kettő gyerekem kislány, a harmadik babám lett fiú. Nagyon jól jön, ha valaki tud kölcsönadni ruhákat, barátnő, rokon stb.
2009. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy írtam azt a 3-4 et egyrészt hogy minimum, másrészt hogy 56osból meg 62esből is szóval az kapásból 8 :) harmadrészt ha az embernek csak pár darab családtagja, barátnője és egyebe van nem ússza meg ajándék bodyk rugik és egyebek nélkül:))

Így pl.én megvettem amit akartam majd végül itt áll halomba az 56os kisruha zsákban:)

2009. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
egy jó tanács a későbbiekre: mindig vigyél magaddal vásárláskor egy otthoni etalon ruhadarabot mert külömböző márkájú de ugyanolyan méretűnek titulált ruhadarabok között oriási eltérés szokott lenni. nem mindegyik 56 vagy 68 asméret egyforma. volt már hogy befürödtem vele amikor nem voltam rutinos.
2009. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 2 hónapos a babám, másfél hónapig hordtuk az 56/62-es ruhákat, szinte egyforma hosszúak voltak, 58 centivel született, most 2 hónaposan már a 68-as kell.

Egy napra, 2 garnitúra ruhát számolj, mert kifolyik a kaka, pisi, bukik, s lehet öltöztetni.


Tescoban,a body a legjobb minőségű, 3 db 1200 körül van. 9db hosszú újjú, és 6 db rövidújjú szerintem simán kell. Fele újszülött méretű, másik fele pedig 3-6 hóig.


6 hosszú nadrág, 0-3 hóig. 2 db tescoban 1000 ft, azt rá tudod adni a hosszú újjú bodyval.


3 kardigán, 1200 ft a tescoban.


2 vékony pamut sapi.


Vékony pléd, 1500 Tesco, nagyon aranyosak vannak.


4 kiszokni.


Corában plüss rugdalózó, most van akciósan 300-700 ft. Influx márkájú, abból újszülött méret, valahogy nő a gyerekkel, mert mikor pici volt is jó volt rá, és még most 2 hónaposan is, nagyon jó minőségű, lehet mosni mosni, s semmi baja! Ezek hosszú újjúak, s jó alá a rövid újjú body.

Újszülött méretből 5 db, és 3 hós 5 darab, azzal kitartotok egy darabig.


20 textilpelenka.


Ezeken felül már csak szép ruhácska kell, mondjuk fari s kising ha dokihoz mész a babával, vagy kisruhácska harisnyával.

2009. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!