Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok, veszélyeztetett terhes, szóval állandóan feküdnöm kell, a szüleimnél lakunk a férjemel és öcsémmel 3 szobás lakásban, a férjemnek van két kistesója egy 7 éves lány és egy 2 éves fiú, anyósom későn vállalta őket, de apuka persze nincs, anyósomnál agydaganatot diagnosztizáltak, kórházban van, a gyerekek pedig igeiglenes nevelőszülőknél, a férjem azt szeretné, hogy vegyük őket magunkhoz, én nem akarom őt megbántani, de nem érti, hogy ez lehetetlen, most fog születni a kislányunk, akire minden percemet szentelni akarok, hogy neveljek még melette két gyereket, a szüleim reggeltől estig dolgoznak, rámmaradnának a gyerekek,és anyagilag sem úgy állunk, nagyon szemét vagyok ezért?ti mit tennétek a helyemben?bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, de teljesen ki vagyok borulva, és ez a kis pocaklakómnak sem jó
2009. jún. 2. 14:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
68%

A férjednek teljes mértékben igaza van. Én egy percre sem engedtem volna, hogy bekerüljenek nevelőszülőkhöz! Akármennyire is aranyos nevelőszülők lennének. Gondolj bele, szegény kicsikék, mennyire nehéz lehet most nekik, biztosan sokat szomorkodnak. Titeket ismernek és sokkal jobb lenne Nekik nálatok. Mit tennél ha a Te testvéreidről lenne szó????

Mi is 3 szobásban élünk, ugyancsak az anyukámmal és a bátyámmal. Ha a férjed úgy ítéli meg, hogy el tudjátok tartani őket, akkor egy percig ne legyen kérdés. Nekünk is 3 gyermekünk lesz, most fog megszületni és nagyon boldogan élünk így együtt mindannyian. Nehogy azt gondolod, hogy olyan nagy kiadás a 2 gyerek és ha már a tiétek is megszületik, akkor nagycsaládosként sok kedvezményetek is lesz. pl ingyenes tankönyv, félárú étkezés az oviban, suliban.

Azért elgondolkodtató, hogy ha ennyire nem érdekel a gyerekek sorsa, ennyire nincs benned semmi empátia és együttérzés, akkor vajon milyen szülő leszel?

2009. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok: Most olvasgatom miket írogatnak egyesek. Kíváncsi lennék rá, ha mondjuk Ti lennétek az a 7 éves kislány akit nem akar a testvére magához venni annak felesége miatt, most hal meg az anyukátok és nevelőszülőkhöz kerültök, idegenekhez, akkor is ennyire megértők lennétek??? Elképesztő!!!

Az én lányom 10, a fiam pont 2 éves, nagyon átérzem a fájdalmukat. Én is elveszítettem daganatban fiatalon az egyik szülőmet.

Nem értem a férjed miért nem áll a sarkára, hiszen az Ő tesói, Neki kellene küzdenie értük teljes mellbedobással ellned.

2009. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
48%
Szia!Te aztán kapsz meleget és hideget is itt,ha jól értelmezem a levélírókat.Szerintem is nehéz döntés ez,de szerintem most első az ujszülött babótok és bárki ha a szívére teszi a kezét ezt igazán beláthatja!Szerintem a baba születése után fél évvel,vagy egy évvel kellene minden követ megmozgatni,hogy a kicsik is veletek lehessenek.Utánna kell járni mindenhol,hogy milyen támogatást,segítséget kaphatnátok vmilyen hivatalos szervtől.Ez szerinetm nem lenne önzés tőled,hanem logikus gondolatmenet!Írkálni könnyű,hogy ne hagyd cserbe a párod testvéreit,de átélni nem tudja más helyetted!Ha jó helyen vannak,kibírnak még egy kis időt,főleg ha rendszeresen látogatjátok őket.Nem szabad idegeskedned most,a babó a legfontosabb a pocidba!Boldog babavárást!!!!
2009. jún. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Nagyon sajnalom a helyzetedet!Valahol megtudlak erteni,mert neked most a gyereked a legfontosabb.

De en se gondolkoznek egy percig se h magamhoz vegyem oket.

Mondjuk ez nem egyszeru dolog de meg kell probalni.

Az en szuleim is neveloszulok ugy h tudom mirol beszelek.

Mert iszonyatosan magasak a kriteriumok amiket megkovetelnek az neveloszuloktol.Amikor mi epitkeztunk meg volt szabva a gyamhivataltol h hany szobanak,fordoszobanak stb..kellett lennie.

Es minden evben jottek ellenorzesre,"terepszemlere" h minden rendbe van e,kielegitoek a korulmenyek ahol a gyerekek vannak.Tehat biztositani kell a megfelelo hatteret a gyermekeknek.Es ha ez nincs meg akkor vagy nem adjak oda vagy kesobb elveszik.

Mondjuk azt nem tudom h mi vonatkozik azokra akik csaladtagok,lehet h veletek "elnezobbek" lennenek,mert kozeli rokonsagrol van szo.

Mindenesetre egy probat megerne.

En is azt mondom ha nem is most rogton de torekedjetek h minel hamarabb hozzatok keruljenek.

Megertelek mert ott lesz a kicsiked aki minden idodet lefoglalja de gondolj bele: a 7 eves mar iskolas a 2 eves lassan oviba megy,nem kell egesznap utanuk szaladgalnod,lehetsz a picikeddel.

Mindenkeppen uljetek le megbeszelni ezt a ferjeddel,szuleiddel.

Probald meg a ferjedet is megerteni,mennyire fajhat most ez neki.Bar neki meg keresnie kellene egy masik allast vagy bevallalni egy masodallast mert ez tenyleg nagyon keves.Ugy h itt sok minden rajta is all,ezt nyugodtan mond meg neki.

Nagyon sok erot kivanok neked es tenyleg ne idegeskedj mert azt a pocaklako is erzi.

Sok sikert kivanok nektek:)

Szep babavarast:37 hetes kismama

2009. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
én albérletben lakok,de egyértelmű hogy magamhoz venném.ha a te testvéreidről volna szó mit tennél?mindent meglehet oldani csak küzdeni kell érte.a férjeddel értek egyet!
2009. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!