Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok, veszélyeztetett terhes, szóval állandóan feküdnöm kell, a szüleimnél lakunk a férjemel és öcsémmel 3 szobás lakásban, a férjemnek van két kistesója egy 7 éves lány és egy 2 éves fiú, anyósom későn vállalta őket, de apuka persze nincs, anyósomnál agydaganatot diagnosztizáltak, kórházban van, a gyerekek pedig igeiglenes nevelőszülőknél, a férjem azt szeretné, hogy vegyük őket magunkhoz, én nem akarom őt megbántani, de nem érti, hogy ez lehetetlen, most fog születni a kislányunk, akire minden percemet szentelni akarok, hogy neveljek még melette két gyereket, a szüleim reggeltől estig dolgoznak, rámmaradnának a gyerekek,és anyagilag sem úgy állunk, nagyon szemét vagyok ezért?ti mit tennétek a helyemben?bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, de teljesen ki vagyok borulva, és ez a kis pocaklakómnak sem jó
2009. jún. 2. 14:03
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Persze a szeretett a lényeg, de ha nem tudok ruhát venni a gyerekeknek, szakadt ruhába vigyem őket játszótérre, iskolába ott hátha jól megszólják őket, ha elmegyünk boltba és meglát valamit a gyerek mit mondjak tedd vissza, majd eszünk otthol zsiros kenyeret.
2009. jún. 2. 14:37
 22/35 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyke, van egy öcsém, miért lennék emiatt rosz anyuka, mert a saját gyerekemtől nem szeretném azt a keveset is megvonni
2009. jún. 2. 14:40
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
14:29-es vagyok. Hát ez egyik hozzászólónak igazat adok abban, hogy bizonyos támogatásokat is igényelhetnétek és így könnyebb lenne. Valamint lehet, hogy most nem kapsz semmit de gyes-t, valamint családit fogsz kapni a pici után. És a két gyermeknek ha ti lennétek a nevelő szülei akkor ő utánuk is kapnátok valamit. Ezek után kellene utána néznetek és ezután osztani-szorozni hogy valóban nem tudnátok-e vállalni a 'kicsiket'. Szerintem nagyon alaposan nézzetek utána a dolgoknak és ha mégsem tudjátok magatokhoz venni őket akkor nektek sem lenne lelkiismeret-furdalásotok amiatt, hogy nem tudtatok semmit tenni.
2009. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%
Szia! 14:14-es vagyok ismét. Látom nagyon sokaknak nem számít, hogy miből nevelnék fel azt a két gyereket. Pedig ahogy írtad, a férjed 50ezer ft-ja nem valami sok, még a saját gyereketekre se. Persze, sokmindent megért az ember, és tényleg nem az a két gyerek tehet róla, de a ti gyereketek ne azért szenvedjen már hiányt, mert a nyakatokba vettetek még kettőt, mégha a férjed tesóiról van is szó. Arról már nem beszélve, hogy nektek is mégtöbb lemondással járna, és nagyon könnyen a kapcsolatotok is rámehet. Megéri? Nem biztos. Persze így is benne van a pakliban, hogy a férjednek nem tetszik a döntésed, de tud jobbat? Tud biztosítani mondjuk lakáskörülményt a két tesójának? Nem hiszem, ha már ti hármasban se tudtok elköltözni, csak kb.5év múlva, ahogy írod. Szóval azért neki is mérlegelnie kéne. És hát a szüleidtől sem várhatod el, hogy mások gyerekét eltartsák, részben mellettetek. És hát tényleg, hova raknád őket? Ahogy írtad, az újszülött babáddal egy szobába + veletek? Na nem... Ezt így én sem vállalnám, ha nem tudnám, hogy rövidesen mondjuk külön tudtok költözni, ahol mindenki félrevonulhat. Persze ilyenkor jöhet a közhely, hogy sok kicsi sok helyen is elfér, de ez itt sajnos nem érvényes... Szóval én tökéletesen megértelek! És nem ítéllek el, nem vetlek meg! Ha gondolod írj nyugodtad privit!
2009. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
14:50, te legalább megérted mire is gondolok miért nem szeretném, sokan elítélnek, de ha egy nevelőszülő a szeretetet és anyagiakat is megtud adni, miért nélkülözzenek, anyósomat seni nem tudja pótolni sem én sem a nevelőszülő.
2009. jún. 2. 14:59
 26/35 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem lenne a legjobb, ha most ilyen körülmények között magatokhoz vennétek még két gyereket.Volt szerencsém belelátni egy-két nevelőszülő életébe, és hidd el, a legtöbb helyen ugyanúgy szeretik a nevelt gyereket, mint a sajátjukat.Ha rendesek a nevelők, megkapják a gyerekek ugyanazt a szeretetet,mint otthon.Ti pedig ha rendszeresen tarthatjátok velük a kapcsolatot. A legfontosabb számotokra most a születendő pici, az, hogy neki mindene meg legyen.A férjed két tesójának a nevelőszülőnél biztosan mindene meg van, mert nagyon szigorú szabályok vonatkoznak rájuk(nevelőkre). Ők megkapják a gyerekek neveléséhez szükséges pénzt is. Abban egyépként nem vagyok biztos, hogy a körülményeitek miatt kiadnák- e a gyerekeket.

Boldog babavárást, és ne aggódj, gondolj a picidre.

2009. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
35%
Akkor ne vállald őket. De ne csodálkozz, ha a férjed elhagy. Mert én is elhagynám az ilyen "házastársat".
2009. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
82%

Szia

Te tudod a legjobban milyen helyzetbe vagytok mit tudtok vállalni mit nem és biztos nem rosszindulatból nem szeretnéd a férjed testvéreit

Az a legjobb ha össze ültök az egész családdal és megbeszélitek amit a férjed keres hát az tényleg kevés lenne és te se fogsz valami sokat kapni de ha valami mellék állást férjed tudna találni még ha csak valami heti pár órásat is az a kicsi + is nagy segítség lenne meg a 2 gyerek után is kapnátok valamit.Nehéz 3 kicsi gyerekkel de vannak akik többet is nevelnek és kibírják

Járjatok utána mindennek mérlegeljetek és úgy döntsetek együtt

2009. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Megkerestem neked, hogy milyen anyagi vonzata van annak, ha ti lennétek a gyerekek nevelőszülői. Elméletileg kell hozzá tanfolyamot végezni, de lehet, hogy nálatok ideiglenesen eltekintenének felőle. Mindenképpen keresd fel az illetékes tegyesz-t!


"A nevelőszülőt arra az időszakra, amíg a gyermeket a saját háztartásában neveli, nevelési díj valamint ellátmány illeti meg.


A nevelési díj az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-a, különleges szükségletű gyermek esetén 140%-a, speciális szükségletű gyermek esetén pedig 150%-a.

Az ellátmány az éves nevelési díj 25%-a, melyet a nevelési díjjal együtt havonta folyósítunk.


Ezen összegeket, valamint a gyermek után járó családi pótlékot, amit a nevelőszülő igényel meg, a gyermek megfelelő ellátására kell fordítani.

Emellett a hagyományos nevelőszülő nevelőszülői díjat, a hivatásos nevelőszülő pedig - mint a TEGYESZ alkalmazottja - munkabért kap, amelynek összegét a mindenkori költségvetési törvény tartalmazza."


Azaz: normál esetben 34200 Ft, plusz 7125 Ft ellátmány pénz, plusz 13.300 családi pótlék, azaz két gyerekre ez havi 109.250 Ft PLUSZ nevelőszülői díj 2009-ben minimum 15.000 Ft/ gyerek.

Ebből már simán tudnátok az anyós albérletében is lakni.

2009. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
15.29-es megmondta a frankót.szóval erre a dologra is van megoldás,csak akarni kell.így tényleg tudnátok albérletbe is menni.férjed tud másik munkát keresni vagy még egyet a meglévőmellé.szerintem vállald el.most már úgy tudom ezt tanácsolni hogy tudom volna elég pénz a megélhetésetekre.kismama
2009. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!