Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok, veszélyeztetett terhes, szóval állandóan feküdnöm kell, a szüleimnél lakunk a férjemel és öcsémmel 3 szobás lakásban, a férjemnek van két kistesója egy 7 éves lány és egy 2 éves fiú, anyósom későn vállalta őket, de apuka persze nincs, anyósomnál agydaganatot diagnosztizáltak, kórházban van, a gyerekek pedig igeiglenes nevelőszülőknél, a férjem azt szeretné, hogy vegyük őket magunkhoz, én nem akarom őt megbántani, de nem érti, hogy ez lehetetlen, most fog születni a kislányunk, akire minden percemet szentelni akarok, hogy neveljek még melette két gyereket, a szüleim reggeltől estig dolgoznak, rámmaradnának a gyerekek,és anyagilag sem úgy állunk, nagyon szemét vagyok ezért?ti mit tennétek a helyemben?bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, de teljesen ki vagyok borulva, és ez a kis pocaklakómnak sem jó
2009. jún. 2. 14:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

Ők a férjed testvérei! Te mit tennél, ha a te testvéreid lennének? Símán hagynád, hogy nevelőszülőknél legyenek? Gondolom nem.

Ne haragudj, de szerintem itt több, mint egyértelmű, hogy a férjednek van igaza.

2009. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

először is nyugodj meg a baba érdekében!!!!!

én vállalnám őket!csak először volna nehéz aztán pár hét és belejönnél.mert ha meghal a mamájuk csak ti lesztek nekik,azt meg te se akarod hogy árválkodjanak a nagyvilágba?!hisz még olyan ártatlanok ők is mint a te kicsikéd ők se tehetnek róla hogy ilyen szerencsétlenül alakul az életük.vedd magadhoz őket!!!Kérlek.ahogy leírtad a szivem hasad meg értük.majd megérted te is ha megszületik a sajátod teljesen más szemmel fogod látni a világot.ez tapasztalat.4 hónapos baba anyukája

2009. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Igen a férjem testvérei, rengeteget rágódom ezen, de nem a saját lakásunkban vagyunk, szülőknél egy kis szobában, hová tegyek két kis gyereket, az újszülött babám mellé, ez szerintem a két gyereknek sem lenne jó, most is nevelőszülőknél vannak, kertes házban ahol ott az udvar, letudják magukat kötni és van aki foglalkozik velük, mi pedig bármikor mehetünk látogatóba, szeretem őket, biztos most önzőnek tűnök, de a mai világba ez nagyon nehéz
2009. jún. 2. 14:13
 4/35 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Hát nehéz helyzetben vagy, az biztos. Természetes, hogy a férjed szeretné egyben tartani a családját, de hát azért a körülmények sem a legmegfelelőbben, ahogy írod. 3 szobás lakásban, szülőkkel, tesóval, a ti kis családotok egy bébivel és még két másik gyerek... Nem egyszerű... Amúgy a te szüleid mit szólnak a dologhoz? Említetted már nekik? És mennyi idősek vagytok? Amúgy épp rossz időszakban van a két gyerek, egy kisiskolás és egy még ovi előtt álló, aki állandóan jön-megy, menni kell utána stb... na és plusz majd egy újszülött. Nem csodállom, hogy nem akarod bevállalni, még ha a saját gyerekeid lennének, nem hogy gyakorlatilag a sógoraid. Ha megoldható lenne, hogy külön lakásban éljetek és persze az anyagiak is megoldhatóak, akkor azért lehet bevállalnám, legalábbis megpróbálnám. Anyósodék lakásába nem mehetnétek? Ott mégse lennétek annyira szűkösen, nem?
2009. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Számomra ez nem lenne kérdés.

Lehet, hogy ott látszólag meg van mindenük, de a legfontosabb hiányzik nekik: a család.

2009. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%
második vagyok.mindenre van megoldás csak akarni kell!!!ha nem vállalod be őket sose fogod megbocsátani magadnak és a párod se neked!!
2009. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
Ezeknek a gyerekeknek (mint mindenki másnak)szeretetre és gondoskodásra van szükségük.És a leendő gyermeked unokatestvéreiről van szó.Azt kérdezted,hogy mit tennék a helyedbe,én biztosan vállalnám a nevelésüket.Igen nehéz lenne az első időkben főleg kicsi babával,de ezt is meg lehet oldani.És amit az előző válaszoló írt,ha a te családodról volna szó?Vagy rólad és a gyerekeidről?Nem az lenne a legfontosabb a halálos ágyadon,hogy tudod a gyermekeid jó helyen lesznek?
2009. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Anyósom albéletben van, azt is fizetni kell, az szüleim házán pedig hitel, ők sem ugrálhatnak, a férjem 25 én 22 vagyok, nagyon nagy felelősség ez, a szüleimtől pedig nem várhatom, hogy két kis gyereket vegyenek magukhoz, lakáshitel, rezsi és az öcsém ellátása, nagyon nehéz és most biztos sokan megvetnek emiatt.
2009. jún. 2. 14:20
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
megint második vagyok.fiatal 22 éves vagyok egy alig 5 hónapos kislány anyukája.nekem sincs saját házam,de én felnevelném őket még ha nehéz is lenne!!!!és írták a többiek hogy ott az anyósodék háza az jó megoldás lenne.nektek is lenne otthonotok,a két gyerek is a megszokott környezetbe élhetne.
2009. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%
bocs, de szerintem is egyértelmű, hogy a férjednek van igaza... ha nálatok jön majd a következő baba, akkor az elsőt is kiadjátok nevelőszülőknek, hogy a másodikkal tudj foglalkozni? tök szerencsés a kislányod, hogy egyből két majdnem-tesója van...
2009. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!