Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes gondozás alatt adtok...

Terhes gondozás alatt adtok pénzt az orvosnak?

Figyelt kérdés
Arra az esetre gondolok, ha van fogadott orvos, de nem magánrendelésre hív. Vizsgálatért szoktak fizetni vagy csak a szülés után egyben?
2012. febr. 7. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom sosem hív magánba, hanem mindig az sztk-ba megyek hozzá. Mivel nekem kellemetlen lenne az asszisztensek előtt odaadni a borítékot, én nem adtam neki, úgy gondolom, majd a végén többet adok. Mondjuk kisváros, itt a szülésért is 30 ezreket szokás adni, tehát nem a pesti százezres összeget kell majd kipótolni... Egyébként több barátnőm is szült ennél a dokinál és ők is így csinálták.
2012. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is ezzel a dilemmával küzdöttem, nem vagyok egy borítékot zsebbe nyomogatós fajta, ezért is mentem magánhoz, de most már engem is az sztk-ba hív. Az én véleményem:

Én ott nem adok neki, ha belegondolsz semmilyen plusz szolgáltatást nem kapsz ott, ő a munkaidejében a kórház eszközeivel lát el téged. Persze, ha soron kívül megnéz, vagy bármiben előnyt élvezel a többi nem saját kismamájával szemben akkor lehet neki néha "csúsztatni" valamennyit. Az én dokim pont ezek miatt csinálja úgy, hogy a terhesgondozáson kívül párszor be kell menni hozzá a magánrendelőbe is. Mi így gondolkozunk. Szülésnél is akkor fog "több" pénzt kani (30-50 ezerig gondoltuk), ha esetleg éjszaka indul be a szülés, ő pedig kiugrik a saját ágyából és jön, mert én szülök, ez egy olyan plusz szolgáltatás, amit úgymond meg lehet hálálni.

Ez csak az én nézetem, ha úgy gondolod, hogy odaadod neki alkalmanként borítékba azzal sincs semmi baj.

2012. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindig adtam, szülés után pedig még kapott 100 000 Ft-ot. De kicsit már ki voltam mikor a táppénzes papírért mentem és akkor is adnom kellett, mert felfogadtam.
2012. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor OK. Az én orvosom nem is várja el, nincs is magánrendelése, csak nekem kellemetlen, hogy mindenki más tömi az orvosok zsebét már szülés előtt is én meg nem adok egy forintot sem. De akkor majd a végén.
2012. febr. 7. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne essen rosszul, harmadik voltam. Gondozáson ült mellettem egy kismama, aki szülés előtt volt és mondta, hogy most fogadja fel. Jó hülyének éreztem magam, hogy én meg sztk-ban külön fizettem a semmiért. Elvileg te a szülésre fogadod fel, azért meg majd fizetsz.
2012. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!