Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fertőtlenítetek valamit a...

Fertőtlenítetek valamit a babadolgokon kívül?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömék fertőtlenítették az egész lakást mikor hazavitték a picit. 3 hétig nem engednek látogatókat a babához, még a nagyszülőket sem. Azt mondják, hogy azért, hogy kialakuljon az immunrendszere a babának. Én az első babámat várom, és a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ez túlzás vagy nem. 36 hetes km
2009. máj. 22. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Szia.Mi is az első babánkat várjuk a párommal.Sajna én is ilyen vagyok mint a barátnőd:)Kiakarom mosni hamarosan a babaruhákat+vasalni+babakocsihuzatot átmosni.A lakást meg mi kifestettük,úgymond higiéniai festést csinálunk.Ja és én sem akarom,hogy bárki az első 2-3hétben jöjjön hozzánk,valóban kell idő még a baba immunrendszerre kialakul.Sztem nem túlzás.Boldog babavárást.28hetes km.
2009. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne búrában lakatni!Ez már-már túlzás!A nagymama és közeli rokonok,barátok sztem mehetnének!A baba immunja attól még kialakul!Ha már egyszer anyatejes:)
2009. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a kórházban a csecsemőorvos mondta, hogy 2-3 hetet be kell tartani. Nem kell mindenkinek a baciját a lakásban szétszórni. :)

Mi vettünk Clarasept kézmosót, ez egy fertőtlenítő szer amivel bármit le lehet mosni. Játékokat, kiskádat, kilincseket stb. Azóta is használjuk! (Kutyus simogatás után is jó, ha van ilyen, mert a szappanok nem sokat érnek)

11 hós a baba

2009. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

9:23-as vagyok

Ez azért is jobb mint pl a Domestos, mert illatos, nem maradnak büdösek a dolgok.

És azért ne tudd meg mit lehoz az ember, meg a látogatók! kezéről. :)

2009. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi a babaszobát kifestettük, előtte az volt a hálószoba, 3 éve volt festés. A szekrényét jól lemostuk, új szőnyeg is került a szobába.

A látogatók számára (és nekünk is) vettünk fertőtlenítős kézmosót, ez van kitéve a fürdőbe folyékony szappan helyett. Nálunk is van kutya,macska, jobban szeretek ezzel kezet mosni, mielőtt a babához nyúlok.

Nálunk jöhettek a nagyszülők látogatni (anyum minden nap jött, mosott, főzött stb.), de a kézmosásért mindig szóltam, ha fölvették a babát, akkor pedig textilpelust tettünk a ruhájukra, én úgy fogalmaztam: az út pora ellen kell, ne kerüljön át a babára. Eleinte néztek meglepődve (főleg a kézmosás miatt), de most már automatikusan mossák:)

2009. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok híve ennek a túlzott sterilitásnak. De ez csak az én szubjektív véleményem.

Viszont az érdekelne, hogy hol lehet kapni azt a Clarasept kézmosót/fertőtlenítőt. 9.23-as, leírnád?

2009. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én új vagyok, nem a 9:23-as. Beírtam a keresőbe a nevét, ezek jöttek ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi 10.54-es!:-)

Gyors voltál és ügyes!

2009. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sterilizálsz mindent és nem engedsz a babához senkit 1 hónapig,akkor hogy alakul ki a baba immunrendszere????

Így sehogy,aztán később meg elkap minden nyavaját.Nem azt mondom,hogy a fél várost engedjétek a babához hanem csak a közeli hozzátartozókat.Ennyi "piszok" kell a babának is,elvégre nem beteg,akit el kell zárni a külvilágtól.

2009. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

9:23 vok

gyógyszertárban lehet kapni adagolósat és literes utántöltőset 1440 ft nálunk. Én dove-os adagolóba tettem.

Nálunk is mindenki megvolt sértődve a kézmosásért. :(


A pelust a ruhára szokták teríteni, kisbabát soha sehova nem teszünk le enélkül! Se kórházban, ha megszületik, se a vendégek ruhájára, de még a csecsemő-mérlegre sem!


Szerintem ez nem túlzás.

Nem vagyok híve ennek a nagy sterilizálásnak, de ezek minimum dolgok, nagyanyáink is így csinálták!

2009. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!