Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Algopyrin terhesség alatt?

Algopyrin terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Testvérem a 30. hétben van, nagyon fejfájós. Semmilyen gyógyszert nem hajlandó bevenni, mert fél. Tőlem kérdezi én mit szedtem. Én nagyon ritkán veszek be bármit, is de algopyrint szoktam, hat is rögtön. Terhesség alatt nekem a háziorvos és nőgyógyász sem mondta, hogy nem lehet. Covidos voltam az első terhességemnél, akkor is algopyrint javasolt a háziorvos. Bent a kórházban is most mondták neki, hogy ők is azt adják a kismamáknak.

Nekünk is azt adtak szülés után, ha valaki kért. De így is nagyon fél bevenni, nektek van valami ellenjavallatotok, vagy szedtetek algopyrint 3.trimeszterben?



ma 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Amit a szoptatás alatt lehet, azt legtöbbször terhesség alatt is. Itt tudja csekkolni.

[link]

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Az Algopyrin pont az a gyógyszer, ami a terhesség 3. trimeszterében tiltó listás. Vérzést és a Botallo vezeték korai záródását okozhatja. Paracetamol az, amit ha már szedni kell, viszonylag biztonsággal ajánlják.
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Az algopirynről én is sok rosszatt hallottam de! Nekem szülés után (császár)mondta a doki hogy ehetem nyugodtan pedig szoptattam. Szóval ha már bevette sincs nagy gond szerintem mert rettentő megosztó orvosok közt is. De az első jó linket küldött.
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A Metamizol a magzati fejlődésre lehet káros, nem az újszülöttnek. Így nem releváns, hogy szoptatás alatt szedhető-e.
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Azert mas valamit szoptataskor szedni, mint terhesseg alatt.

Amugy nekem az elso es utolso trimesztert mondtak, hogy akkor nem lehet.

ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14. héten kerültem kórházba brutális görcsökkel - akkor felváltva kaptam infúzióban algopyrint és no-spat.
ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%

ma 14:42

Az algopirynről én is sok rosszatt hallottam de!

De azért azt se felejtsük el hogy a vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók közül egyik sem ér a halvány nyomába sem a hatásának.

ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os az Algopyrin az első és az harmadik trimeszterben ellenjavalt, a másodikban adható ha szükséges.
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es szerintem ez egyénfüggő. Nekem az ibuprofén készítmények válnak be, az Algopyrin nem.
ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt semmi sem kockázatmentes, a paracetamolt szokták javasolni. Az algopyrin okozhat fejlődési rendellenességet a harmadik trimeszterben. Persze ez csak kockázat, nem biztos hogy kialakul.


(Ami a szoptatást illeti, bár a baba kaphatja a hatóanyagot, az anyának nem javasolt mert a tejben feldúsul egy bomlásterméke. Inkább ibuprofen vagy paracetamol. De valószínűleg alkalmi használat nem okoz gondot, ha valakinek csak ez hat.)

ma 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!