Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha bejelentkezem a 12. Heti...

Ha bejelentkezem a 12. Heti genetikai ultrahangra egy komolyabb vizsgálatra, majd leveszik a vért és aztán az ultrahangon kiderül hogy valami láthatóan nincs rendben, például a baba nem fejlődött stb, akkor is ki kell fizetni a tesztet előre?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lehet fura / buta kérdés de annyira új vagyok a témában hogy őszintén tanácsot szeretnék kérni.


Nem pontosan látom át a sorrendet. Honnan tudhatom hogy minden rendben a babával mielőtt befizetem egy több százezres vizsgálat árát?

Hiszen legutobb csak a 8. Heti ultrahangon láthattuk.



tegnap 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb van az UH és utána a vérvétel.
tegnap 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

A 12. heti uh es a vervetel (kombinalt teszt) nem kerul ennyibe, valamit te nagyon osszekeversz.

Allamiban ugye csak a vervetel fizetos, 17 ezer korul van. De ebben is lehet elteres.

Maganban meg 40-50 ezer forint igy egyutt.


A nip tesztek kerulnek 100-250 ezerbe, attol fugg, hogy melyiket kered. Erre kulon be kell jelentkezned.


Amugy meg igen, ki kell fizetned. Akkor is, ha el a magzat, de beteg es nem tartod meg.

En amugy nip tesztre a 12. uh utan mentem direkt es egyebkent kertek is az eredmenyt (nifty), bar arra mar nem is emlekszem hogy miert. Kombinalt tesztet viszont nem is kertem, mert igy felesleges lett volna, marmint a vervetel,genetikai uh-n voltam.

tegnap 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ott kezdődik, hogy több száezer forintos NIPT tesztet nincs értelme a 12 hetes vizsgálat előtt csinálni.

Ugyanis ha a 12 hetes UH-n valami nagy szart látnak, akkor úgy sem elég a NIPT, mert az csak szűrés. Nem diagnosztikus teszt, nem lehet rá megszakítani a terhességet sem. Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy a NIPT teszt rendben van, simán lehet a magzatnak élettel összegyeztethetetlen fejlődési rendellessége, ami nem kromoszómális.


Én bizony futottam már bele olyanba, hogy a páciens megcsináltatta a méregdréga NIPT-et 8 hetesen, minden szép és jó, aztán 12 hetesen olyan rendellenessége volt a magzatnak, hogy ránézésre sem volt az élettel kompatibilis.


Olyan is volt már, hogy szintén 8 hetesen tök negatív NIPT, aztán 12 hetesen nem volt szívhang.


Tehát a megfelelő sorrend:

12 hetes ultrahang vizsgálat. Ha azon nagy szar van, akkor nem NIPT meg kombinált meg ilyenek, hanem genetikai tanácsadás és invazív mintavétel.

Ha csak kis szar van, akkor NIPT.

Ha minden teljesen oké, akkor meg el lehet dönteni, hogy az neked elég, vagy kell a kombinált teszt/NIPT a saját megnyugvásodhoz.

tegnap 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Viszont ha elmegyek a 12.heti UH vizsgálatra csak szimpla ultrahangra és ott derül ki hogy kellene komolyabb genetikai teszt, es akkor próbálok foglalni időpontot, ki tudja mikorra kapok.

A doktor is azt mondta hogy úgy foglaljak idopontot UH-ra majd hogy említem a tesztet is.

Akkor most ez hogy van pontosan?

tegnap 21:46
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
A Nipt tesztekre nem kell semmi spéci időpont, az egy halálalap vérvétel.
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak az Istenhegyiről tudok nyilatkozni, de ott ha meg van az ultrahang és úgy döntesz le akarod vetetni a nipt tesztet 100%, hogy akkor ott megcsinálják. Ez csak egy vérvétel, nem kell hozzá semmi extra. "Kisebb" helyeken már lehet kell időpontot is foglalni, mert általában délelőtt van a vérvétel.
tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4-es: nem vagyok biztos benne, de NIPT tesztet állami kórház nem végez szerintem. Tehát államiba mész az UH-ra (ha jól értem), és másnap felhívod az előre kiválasztott intézményt és foglalsz időpontot az általad választott NIPT tesztre, nem kell heteket várni, ez egy vérévtel. Istenhegyiben úgy van ahogy 6-os írta, UH után ha kéred a NIPT tesztet le is veszik rögtön a vért.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekunk 1:109 volt down szindromara a vervetelen, az ultrahangon nem latszodott semmi elteres. Genetikai kozpontba mentunk tovabb, ott tanacsoltak a magzatviz mintavetelt. Ekkor mar 18 hetes voltam, onnan meg 4 het volt az eredmeny. Szerencsere negativ lett.

Nipt tesztet nem akartunk, mert arra hivatkozva nem szakitottak volna meg a terhesseget. Igy kihagytunk egy lepest.

tegnap 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Én a ForLife-nál csináltattam, előre jeleztem Trisomy tesztet is szeretnék. Aznap ott helyszínen kérdeztem , kell e előre fizetni vagy uh után meglátjuk. Ott is mondták, ha minden rendben akkor van értelme kérni. Uh után meg is csinálták a vérvételt és aztán fizettem. Nyilván, ha az uh-n baj van, akkor fölös kiadás egy drágább teszt.


Magán rendelésen csak jelezni kell, hogy lenne rá igény. Államiba pedig a kombinálton kívül szerintem mást nem is csinálnak. Az meg csak egy becslés.


Ne aggódj, mindenki tudja, hogy lehet baj, nem fognak csak úgy lehúzni pénzzel és a helyszínen is rákérdezhetsz bátran. A te babád a te pénztárcád.


Jó egészséget :)

tegnap 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy hova jarsz maganba. Ha olyan helyre, ahol nem csinalnak nip tesztet, akkor kulon idopontot kell kerni ra 🤷‍♀️
tegnap 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!