Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szedjek ami...

Milyen vitamint szedjek ami fontos a baba számára?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok, és eddig napi egy folsavat és magneB6-ot szedtem az orvos javaslatára. A folsavat már nem szedem egy hete. Azt szeretnám tudni, hogy mikor kell elkezdeni a vas és kalcium szedését. Nem akarok terhesvitamint szedni,csak azt ami elengedhetetlen a terhesség folyamán.Azt sem tudom pontosan mely vitaminok, a vasat sokan említik.
2008. márc. 28. 09:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Amúgy most a 7. hónapban vagyok. - Az előző válaszhoz...
2008. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

én egyáltalán nem szedek terhesvitamint. az egyik ismerősöm esete kicsit elrettentett. az elevitet szedte végig, ő 30 kg-ot hízott, a baba 5 kilóval született.

inkább aloe vera berry-t iszom, meg ferro-folgammát szedek. az elején szedtem napi 1 folsavat.

20. hétben vagyok, eddig 1 kg-t híztam.

2008. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A terhesvitaminokat a tervezett terhesség előtt pár hónappal kell elkezdeni,és nem árt félidőig szedni.Szerintem is pont terheseknek vannak összeállítva,és ez nem hiszem,hogy tabi szimpátia dolga lenne.A választék eléggé bő,tehát lehet válogatni,ha valakinek valamelyiktől kellemetlen mellékhatása lenne.Aki pedig hízik 30kg-t,vessen magára.

Nem a vitamintól az tuti.Nem kell állandóan enni,és akkor nincs ekkora hízás.Azt senki ne akarja bemesélni,hogy a semmi kalóriától,vagy a bogyóktól hízik,mert ez nem igaz.

Én mindhárom gyerekemmel elevitet szedtem,mert nem volt olyan mellékhatása nálam,ami kizárta volna a szedését.

Nem tudtam tőle aludni,és ennyi.Azt megoldottam úgy,hogy nappal vettem be.Nem híztam sokat egyikkel sem,és nem voltak sokkal 3kg felett a babák sem.

Azért azt nem árt tudomásul venni,ha hisz benn valaki ha nem,hogy a terhesség alatt megnövekednek a szükségletek,amit nem biztos hogy sokáig lehet pótolni táplálkozással,főleg a téli hónapokban,mikor szinte alig van már vitamin bármiben.És nem árt feltölteni előtte a szervezetet.A félidő után aztán jönnek az érezhető problémák,lábikragörcs,fáradékonyság,...stb..ami annak köszönhető,hogy a baba kivonja azt amire neki szüksége van.Szerintem ezt pótolni kell valahogy.

Aztán ugye az elején,mikor sokkal több folsavra,meg egy csomó mindenre szükség van,és nincs a szervezetbe,az nagy problémákat okozhat.Mind szellemi,mind testi fogyatékosságokat.Én fogyatékos intézetbe dolgozok,gondozok elég ilyen embert,gyereket.

Szerintem előre gondolkodjunk,és jobb orvostól tanácsot kérni,mintsem rámondani akármilyen készítményre,hogy ez nem jó,mikor sosem szedte valaki,és a hatásaival sincsen tisztában.

Boldog babavárást mindenkinek.

2008. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóval ne foglalkozz, szerintem túldimenzionálták a terhesvitaminokat! Én elkezdtem szedni 6 hetesen az Elevitet, de olyan pocsékul voltam tőle és olyan iszonyatosan rossz székletet okozott, hogy abbahagytam. Lehet, hogy van másfajta is, de inkább szedek napi egy folsavat és b6 vitamint és próbálok nagyon-nagyon egészségesen táplálkozni, most vagyok a 10. hétben, az orvos úgyis jelzi, ha nem jók a leleteid, pezsgőtablettán én is gondolkoztam, szerintem nem ártasz azzal, ha nem szeded a terhesvitamint és ne foglalkozz az ilyenekkel, mint az első hozzászóló pl.!!!
2008. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Na figyelj te okostojás!!!

Nem tudom minek az ilyen embernek gyerek,akit úgysem érdekelnek a baba érdekei,csak a saját hülyeségei.

Helyetted inkább szülhetne más akinek nem lehet,aki bármit megtenne a babájáért,és annak egészségéért.

Ha csak ostobaságot tudsz írni,minek fárasztod magad??

Még megfogadja valaki a tanácsaidat,és nem biztos,hogy javára válik.


Kedves kérdező,jobban jársz,ha az orvostól kérsz tanácsot.

2008. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia! Én kb. a 9. héttől szedtem Gravidat. Nekem nagyon bejön. Nem vagyok beteg, nem fáztam meg télen se,sőt remekül érzem magam! :-) Vasat írt fel nekem is a doki, szedem is. Engem megnyugtat a tudat,hogy bevettem a vitamint, és a babám megkap mindent, amire szüksége van. Emellett eszek mindennap gyümölcsöt és zöldséget is.

34 hetes kismama

2008. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, már nem érdekelnek a rossz indulatú hozzászólók. Én is mindent megteszek azért, hogy a babám egészséges legyen. A vérképem teljesen jó, rendesen eszek, az Integrált teszt szerint a babám makk egészséges, úgyhogy nyugodt vagyok. Én is úgy gondoltam, csak akkor szedek valamit is, ha az orvos javasolja. Eddig is így volt és nem volt gond.Mindenkinek boldog babavárást kívánok, a negatív hozzászólóknak, pedig üzenem, nem biztos, hogy jó, ha túlzásba visszük a rengeteg aggódást!
2008. márc. 29. 08:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Ó,de nagyot tévedsz kislány!Ez nem rossz indulat és nem támadás!Pusztán tény!Ha terhes vagy felelős vagy.Te kérdezted milyen vitamint?????Látod ott fent!!!!Nos ki is a rossz indulatú?
2008. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Még senki sem irta, hogy igyál Hipp Natalt, ez egy gyümölcs koncentrátumos vitaminkészítmény kismamáknak, nagyon finom, nincs mellékhatása.

Szerintem mindenki maga dönti el, hogy milyen, és mennyi vitamint szed, ha szed egyáltalán.

Ez nem kötelező, sajnos én vitaminszegény életmódot folytattam a terhességem előtt, én ezért szedek vitamint.

A vasat külön nem szedem például, mert nekem megfogja a hasam. Viszont a Magne B6-ot a terhesvitamin mellett is lehet szedni, sőt van olyan, hogy ajánlott, pl. tulzott méhösszehúzódás esetén.

2008. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia!


Ha nem az a kérdés, hogy szedj-e, hanem az, hogy mit, én a Gravidát javasolom. Az összeállításánál a magyar igényeket tartották szem előtt (pl. a Mo.-n jellemző jódhiányt, ami elég súlyos rendellenességeket okozhat a babánál). Nem az a cél, hogy sok vitamint szedj, hanem az, hogy a megfelelőeket. Magyar termék és olcsóbb is, mint a többi.

2009. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!