Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szedjek ami...

Milyen vitamint szedjek ami fontos a baba számára?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok, és eddig napi egy folsavat és magneB6-ot szedtem az orvos javaslatára. A folsavat már nem szedem egy hete. Azt szeretnám tudni, hogy mikor kell elkezdeni a vas és kalcium szedését. Nem akarok terhesvitamint szedni,csak azt ami elengedhetetlen a terhesség folyamán.Azt sem tudom pontosan mely vitaminok, a vasat sokan említik.
2008. márc. 28. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom miért nem akarsz terhesvitamint szedni!?Most elsőorban a baba egészségéről van szó szomorú,ha te ezt nem tartod szem előtt.

Az Elevit-ben minden benne van.

2008. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már az Elevitet, és már bocs, de hogy jön valaki ahoz, hogy ítélkezzen felettem, méghogy nem tartom fontosnak a baba egészségét. Kérdezem az első hozzászólótól miért kell rögtön támadni?
2008. márc. 28. 10:25
 3/20 anonim ***** válasza:
Én 13 hétig szedtem folsavat,Elevitet néha,de már azt sem szedem.Inkább sok zöldséget,gyümölcsöt,ásványvizet,rostost eszem,ja és rengeteg levest,kivánom nagyon.Lehet kéne szednem még vitamint,de mindennap biztos nem szedném.15 hetes kismami
2008. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

nekem is a doki a magne b6-t mondta, azt napi 3x1 kell bevennem,az Elevitre azt mondta hogy csak heti 2-t vegyek be,amugy enni kell sok gyümölcsöt zöldséget,azokban nagyon sok a vitamin.

11 hetes kismama

2008. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Senkinek sincs joga a masik felett itelkezni, ellemben azt tudni kell, hogy a terhes vitaminok pont erre a korszakra vannak kifejlesztve. Pl. olvastam valahol, hogy a napi vas szuksegletunket 15 tanyer spenot potolna. Most ki eszik 15 tanyer spenotot napona? En sem vagyok Elevit parti, de vannak mas fajta vitaminok, nagy a valasztek, beszeld meg az orvosoddal, hogy nem szeretnel tul hizni es nem szeretnel orias bebit, biztosan van neked megfelelo vitamin.Boldog babavarast kivanok! :)

13 hetes kismama!

2008. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök a kérdésednek, mert én sem szedek Elevitet, és nem is akarok. Akár hányszor bevettem rosszul lettem tőle. 15 hetes kismama vagyok én még szedek napi egy szem folsavat, meg egy szem magne b6-t. Heti egyszer, vagy kétszer iszok egy kálcium pezsgőtablettát. A kálciumról azt hallottam, hogy nem szabad túlzásba vinni, leginkább az utolsó hónapokban, a kisbaba koponyája miatt. A vasat szerintem csak akkor kell elkezdeni, ha mondja a doki, mert ha jó a vérképed miért szednéd?

Nagyon kíváncsi vagyok a többi válaszra, mert én is szeretném tudni a kérdésedre a választ!

2008. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

én a 20.hétig minden másnap szedtem elevitet, mostmár csak 4naponta veszem be.emelett naponta egy béres kalcium, egy c-vitamin/100mg/ és reggel kettő , este egy magneb6.ezt mind az orvosom tudtával szedem.fontos, hogy megbeszéld az orvossal hogy mit szedjél.

boldog babavárást


/én az "ítélkezőkkel" pedig általában nem foglalkozom/

2008. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
az 5.válaszolónak meg annyit, hogy én előszőr a gravidád szedtem és rosszúl voltam tőle, utána az elevit kétnaponta bejött :)
2008. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én a folsavat csak a 12.hétig szedtem,bár én szedek terhesvitamint,de én ugy tudom a vasat a 12.héttől kéne szedni.Legalábbis nekem így írta elő a dokim,hogy a 12 héttől napi 3*1 vas(ferro-folgamma)és szerencsére azóta is jó a vérképem.Én kálciumot nem szedek,de sok tej,sajt stb-t fogyasztok. 30hetes kismama
2008. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első 4 hónapban Elevitet szedtem, semmi mást. Aztán abbahagytam, mert az eredményeim jók lettek, minek szedjem feleslegesen? A benne levő vastól pedig amúgy is gyakran volt székrekedésem. Vettem egy másik vitamint : Pregnavit, ezt szedem 4-5 naponta 1-et8sokkal gyengébb mint a többi terhesvit. és nincs benne annyi vas). MegneB-t csak akkor veszek be, ha keményedik a hasam, ha muszáj, akkor is max 2-őt naponta.

Ezenkívül másnaponta (vagy mikor eszembe jut)1 kálcium pezsgőtablettát.

Az eredményeim azóta is kifogástalanok.

Kívánok neked minden jót!

2008. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!