Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes vagyok és...

22 hetes terhes vagyok és eddig nem szedtem semmiféle terhes-vitamint. Problémát jelenthet ez? A másik pedig, hogy ha most elkezdenék szedni valamit, akkor elég lenne a heti 1 db, hogy ne legyen nagy a baba?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
meg fogsz lepődni, de a vitamintól nem lesznek óriás babák. Én az elsőnél végig szedtem, sikerült kemény 2800 grammos gyereket összehozni vele, a másodiknál időm sem volt bevenni, egy darabot nem szedtem, a gyerek a 38. héten született 3400 grammal. A heti egy pont annyit ér, mint amikor a multivitaminból veszel be hetente egy szemet a napi 1 helyett, tehát meglehetősen keveset, persze a semminél pont heti 1 szemmel több. Ha gondolod szedd, ha nem nem, nem oszt, nem szoroz. Egyébként meg a baba megkap mindent, a hiány a Te szervezetedben mutatkozhat, ami ellensúlyozható a helyes, tápláló étrenddel is. Sok zöldség, gyümölcs, kevés szénhidrát.
2011. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak azért nem szedsz vitamint mert attól félsz nagy lesz a babád, akkor nyugodj meg, szedhetsz nyugodtan, nem fújja fel a babát. Én már terhesség előtt szedtem 3 hónappal meg terhesség alatt végig sőt még szoptatás alatt is. Csak ajánlani tudom, ha szeded csak jót teszel vele magadnak is és főleg a babádnak, mert megkap minden vitamint és ásványi anyagot amire szüksége van. De még jobb lett volna ha hamarabb kérdezel rá a dologra, mert főleg az első 12 hét az amikor kifejlődnek a főbb szervrendszerek. A baba elvon tőled mindent amire szüksége van, tehát magad miatt is fontos lenne, hogy szedj. Én elevitet szedtem, jó volt.
2011. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért nem szedtem, mert nem Mo-n éltem, és a kintibe egyáltalán nem bíztam (a betegtájékoztatót sem tudtam elolvasni, nem volt rajta angol, csak német és lengyel....) nem azért, mert féltem, hogy nagy lesz a baba. De igazából semmi mást sem szedtem, se magne-b6, se c-vitamin, csak a zölség és a gyümölcs. Abban bíztam/bízom, hogy 50 évvel ezelőtt sem szedtek ilyeneket és édesanyám is feleslegesnek tartja ezeket, 20 éve ő sem szedett és itt vagyok. De...ma már annyira reklámozzák, hogy talán érdemes.
2011. márc. 31. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:
50 éve még sokkal nagyon volt a vitamintartalma az élelmiszernek. A mostani üzemi termelés ezt jócskán lecsökkentette. Ezért van szükség kiegészítésre. Legalább folsavat szedtél volna az első 12 hétben..
2011. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az első 12 hétben szedtem Elevitet, utána már ne, csak rengeteg gyümölcsöt, zöldséget ettem, és szép, egészséges, normál súlyú babám született! Fájt a gyomrom, és a dokim mondta, hogy nyugodtan abbahagyhatom, csak az elején fontos! (Ja, MagneB6ot szedtem végig mondjuk)
2011. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!