Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Nem érzitek felelőtle...

Anyukák! Nem érzitek felelőtlenségnek a harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Van már két kisfiam és újra babát várok(tervezett baba). Ma vettünk hitelre egy tévét(elpusztult az öreg), van már hitelre egy tűzhelyünk is , nem sok a törlesztője. Na ma megkaptam egy közeli hozzátartozómtól,hogy milyen felelőtlenek vagyunk a mai világban, ilyenbe belemenni. Férjemnek biztos állása van,megélünk minden hónapban, bár spórolni nem tudunk,de jut arra amire kell. Meg ogy még ez mellé szülni akarok még egyet. Szerintetek is felelőtlenség? Járt már így valaki? Megbántátok a harmadik babát? Úgy elkeseredtem..
2011. dec. 20. 19:54
1 2
 11/20 krisztivan ***** válasza:
Jaj,de irigyellek!:-)Én nagyon későn találtam meg a párom és így az első babámat 34 évesen szültem.Még egyet szeretnénk ,de majd csak kb.2 év múlva.Akkor meg már 38 éves leszek.Ha tehetem majd(az idő eldönti)akkor nekünk is 3 gyermekünk lesz.Sok boldogságot nektek!
2011. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Sok boldogságot hozzájuk!

Te tudod, vagy ti a férjeddel, hogy mindenetek megvan-e hozzá. Erről nem tudok és nem is akarnék véleményt mondani, sőt szerintem mindenki tartsa meg magának, ha más életéről van szó. :)

Ami engem illet, már nálunk is van kettő, a harmadik viszont már felelőtlenség lenne részünkről sajnos. Nem tervezzük, de ha besikerülne, akkor megtartanánk szerintem.

2011. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van két kisfiam, és most várom a harmadik kisfiamat. Ne törődj azzal, ki mit mond, én sem teszem. Nekem is szokták mondani, hogy de minek, meg miért, meg ebbe a világba? Én meg erre azt szoktam válaszolni kicsit mosolyogva, hogy "hogy miért? azért mert szerettünk volna harmadik babát, a másik dolog meg nem te fogod felnevelni, hanem mi". Mi is most vettünk hitelre hűtőt, mert a régi elromlott, de így is a legolcsobbat vettük, 10hónapon keresztül fizetünk 5500ft-ot. Engem még az is ki tud akasztani, mikor megkérdezik, hogy fiút-e vagy lányt várok, és mikor mondom, hogy ő is kisfiú,akkor mondják, hogy jajjj, nem tudtatok volna összehozni egy kislányt? Mintha valami kívánságműsór lenne. Mi így vagyunk nagyon boldogok, és büszkék, hogy három kisfiú szülei vagyunk/leszünk. Boldog babavárást. Kellemes Ünnepeket kívánok nektek. 20hkm
2011. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekünk két lányunk van, a harmadik gyerkőc a pocakban (nem szeretnénk előre tudni, hogy milyen nemű).

Mi folyamatosan az kapjuk kérdésnek, hogy azért vállaltuk, hogy legyen egy fiú is? Hát persze, azért nem szerettük tudni egyik terhességem alatt sem, hogy mi a neme. Nálunk ez nem szempont. 3 gyereket szerettünk volna, ennyi.

Mi úgy voltunk vele, hogy ha már gyereket akarunk/várunk de akkor jön, amikor mi még nem terveztük (ez 3-ból 2: második spirálos, a harmadik csak nem ismeri a naptárat :) akkor kutya kötelességünk úgy variálni az életünket, hogy anyagilag is jó legyen. Így lett, hogy behúztuk a derékszíjat, apa keresett egy jobban fizető állást és minden hónapban félrerakunk. Hitelünk van (ház), de semmi másra nem vagyok hajlandó hitelt felvenni. Én nem érzem magam felelőtlennek. Lehet, hogy más szemében az vagyok, ez nem érdekel. Addig, míg nem állok hónap végén az önkormányzatnál segélyért, van mit enni, ki van fizetve a rezsi, addig senki nem szólhat meg.

A másik kedvenc kérdésem egyébként ez: mi lesz veled meg a három gyerekkel, ha apával történik valami? (Megj.: apa a pénzkereső, én ugyan max. ellátást kapok, de tudjuk mindannyian, hogy az mire elég.) Erre csak kettőt kérdezek: mi lesz apával ha velem történik valami? Mi lesz veled és az egy gyerekeddel, ha apával történik valami?

2011. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Magasrol lehet nagyot zuhanni a penz hamar megy es nem lehet elore josolni mikor mennyi lesz.Eppen ezert nem tartom felelotlensegnek mert ilyen alapon egy is felelotlenseg lenne hisz senki nem tudja mit hoz a holnap.Biztos nem tervezitek ha nincs fedel a fejetek felett es nincs mit enni.ugyhogy MINDENT BELE ES JO EGESZSEGET NEKTEK!!!
2011. dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm mindenkinek a biztatást, nagyon jól esik! Mindenkinek jó babázást, gyerekezést és boldog életet kívánok!!
2011. dec. 21. 16:19
 17/20 anonim ***** válasza:
Tavaly született nekünk is meg a 3. Én is kaptam olyat hogy bemerem vállalni? Hát mi az hogy bemerem? Tervezett volt. Megvan mindenünk, csak egy fiúcska hiányzott a nővérkék mellé. :) Minden jót és légy büszke anyuka!!
2011. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ennyi kedves és pozitív választ még nem olvastam egybe itt :) jó, hogy vannak még ilyen emberek.

Mi is a harmadikkal próbálkozunk, bevallom sokszor magamban félek, nem az anyagiaktól hanem, hogy elbírok e velük egyedül is amikor apa dolgozik.

Pénzel tele nem vagyunk, van mit enni, rezsi, hitel fizetve, + havi kisebb megtakarítás ( fundamenta).

Bár szobával hadilábon állunk most együtt van a két fiú de majd megoldjuk hisz kertes házban lakunk :)

2013. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17-es vagyok.

Utolsó mindent bele! :)

Kérdező azóta mi van veletek?

2013. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy néz ki úton a baba :) 1 hónapja próbálkozunk :D de még nem kiabálom el, ma pozit teszteltem!!
2013. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!