Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Nem érzitek felelőtle...

Anyukák! Nem érzitek felelőtlenségnek a harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Van már két kisfiam és újra babát várok(tervezett baba). Ma vettünk hitelre egy tévét(elpusztult az öreg), van már hitelre egy tűzhelyünk is , nem sok a törlesztője. Na ma megkaptam egy közeli hozzátartozómtól,hogy milyen felelőtlenek vagyunk a mai világban, ilyenbe belemenni. Férjemnek biztos állása van,megélünk minden hónapban, bár spórolni nem tudunk,de jut arra amire kell. Meg ogy még ez mellé szülni akarok még egyet. Szerintetek is felelőtlenség? Járt már így valaki? Megbántátok a harmadik babát? Úgy elkeseredtem..
2011. dec. 20. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a harmadik baba nem felelőtlenség, legyetek nagyon boldogok!


De az, hogy ahelyett, hogy félretennétek, hitelre vásároltok, sajna tényleg felelőtlenség. A mai világban nincs olyan, hogy biztos állás. Mindenképpen tegyetek félre valamennyit, ha csak havi 5-10 ezret, már az is nagyon jó. Ha másra nem, arra, hogy ha legközelebb beadja a kulcsot valami, nem kell még egy hitelt felvennetek. Ha a hitelek lejártak, akkor pedig még növeld meg a félretett pénz mennyiségét. Ma, pláne ha gyerekeid vannak, ez a legeslegfontosabb.

2011. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
96%

Ha terveztétek és szerettétek volna, hogy legyen, gondolom mérlegeltétek az anyagi lehetőségeiteket is , szóval nem tartom felelőtlenségnek. Mondjuk a 4. baba már inkább elgondolkodtató, mert bármikor jöhet, hogy valami elromlik, vagy áremelkedések , hasonló dolgok, amelyek megterhelőek, vagy szélsőséges esetben drasztikus hatással is lehetnek rátok.

Sok boldogságot kívánok az életetekbe.

2011. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele!

A hormonok miatt amúgy is érzékenyebb vagy, és ha ezt máskor mondanák, te is elküldted volna a fenébe.


Amíg fel tudjátok nevelni, mindent megkap, amire szüksége van, és szeretitek, addig másnak semmi köze mindehhez.


Sokan egy gyereknél is részletre veszik a hűtőt. Még mindig felelősségteljesebb, mint plazmatévét venni részletre, vagy hitelből nyaralni, pedig "nekik" még gyerek sincs, hitel már több is van.


Na bumm.


Ne irigy emberek döntsék már el, kinek hány gyereke legyen!


Gratulálok a babához, a két fiadhoz, és sok boldogságot!

:)

2011. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Negyedik mát tuti nem lesz, három volt tervezve. És mindenkinek Boldog Karácsonyt!!!!
2011. dec. 20. 20:04
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenkinek magának kell átlátnia mire képes-ek érzelmileg,anyagilag.Szerintem átmenetileg jobban "megéri" 3gyerek,mint kettő.Én még csak a másodikat várom,de már megoszlanak a vélemények a családban.Mi lesz,ha jön a 3.???Ráadásul olyanok ítélnek el,akinek egykéje van és ők is kettőt szerettek volna.Mondjuk én is rosszallóan nézek egyik rokonomra,de ők úgy is éltek mindig.Legalábbis az én meglátásom szerint.Pl. idén árverezték el a házukat és sajnos maguknak köszönhették...Hosszú.Nekünk is van 83.000ft hitelünk.Ezt csak megjegyzem.Szóval mielőtt bevállaltátok a babát,gondolom mérlegeltetek és erre jutottatok.Akkor tartsatok ki,és örüljetek a babának.Boldog babavárást és ne foglalkozzatok mással.
2011. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

A mai fiatalokat nagyon megfertőzte a fogyasztói társadalom. Sokan itt azzal jönnek, hogy nem szülnek 2 (!) gyereket, mert nem tudnak neki lakást, meg kocsit venni. Ja, és arra nem gondol, hogy kihalnak a génjei?

Régen a háború alatt meg szülték a nők 2 évente a gyerekeket, amikor tényleg nem volt mit enni, meg a férfi kint volt a fronton. Az nem felelőtlenség?

Anyuék 8-an voltak tesók, a szülei nem foglalkoztak vele, hogy mi lesz majd a sok gyerekkel. Persze nem azt mondom, hogy ez a követendő, de 2-3 gyereket simán el lehet most tartani. Max. nem veszel nekik karácsonyra százezrekért játékot, meg a 17. szülinapra autót.

Szerintem szép, ha valaki bevállal 3 gyereket, és nem a segélyért. A többiekkel meg ne törődj.

2011. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 3 gyerek van, mi is megkaptuk ezt, hideget meleget... Készülj fel rá úgy lelkileg hogy lesz még ilyen nem egyszer főleg mikor már LÁTHATÓ is lesz a 3 gyerek, ránk mindig úgy néznek mint az ufókra mikor a 3 gyerekkel megyünk valahová a férjemmel.

A legjobb amikor valahogy arra terelődik a szó hogy dehát már van egy fiunk meg egy lányunk akkor MINEK KELLETT a harmadik....szóval mintha a 3 gyerek csak akkor lenne ésszerű és logikus ha azonos nemű az első kettő:)) Mostmár csak nevetek rajta, de tud rosszulesni is néha.

A férjem igen sokat dolgozik ráadásul az emberekért melózik. Van állása lesz is. Hitelünk van, igen. Mert nincsenek szüleink és semmit se kaptunk senkitől.

Nem panaszképpen, csak inkább törlesztjük a házunkat mint másnak a zsebébe tegyünk minden hónapban 50-60 ezreket.

Autónk is van hitelre, igen. Mert munkaeszköz.

Nálunk a harmadik baba nem volt tervezve (védekezés mellett lett) de csak ezért hogy jaj mit gondolnak mások nyilván eszünkbe se jutott elvetetni.

Ha CSAK ennyi hiteletek van hogy egy sütő meg egy hűtő akkor nehogymár ez legyen a felelőtlenség:)

Minden jót nektek és sok energiát!!!! :)

2011. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj mások véleményével, ez csak irigység. Legalábbis szerintem. Az a baj, hogy mostanra már a "kis családok lett a divat", 1-2 gyerekkel, és akiknek több van, az már huuu. Ezért is vagyunk csökkentő társadalom. Bár ez azért a gazdasági helyzetünk hibája is, hogy nem merünk többet bevállalni. De akkor sem kell mások életébe beleszólni, és felelőtlennek titulálni.

Nekem mindig is min. 3 gyermek volt az álmom, lehet azért is, mert egyke vagyok, hiányzott a testvér, most 1 van, de így is elég nehezen jövünk ki, úgyhogy még a 2.-ra is várnunk kell, 3. nem tudom, hogy lesz-e. Szóval én tök irigyellek. :)

Amúgy meg biztos tudtátok mikor bevállaltátok, hogy mennyire fér bele, és ha belefér, akkor miért ne? Senkinek semmi köze hozzá. Sok boldogságot a 3. gyerkőchöz is!

2011. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem !

Én hétfőn voltam befizetni a fiam ovis ebédjét és előttem egy 3 gyerekes anyuka fizetett 7000 párszáz forintot én meg 1 gyerek után 6800 -at fizettem elgondolkodtam hogy jó lenne egy harmadik gyerek.

Ma a 3 vagy annál több gyerekeseket támogatják.

Üdv: 2 gyerekes anyuka!

2011. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, anyagilag gyakorlatilag olcsóbb három gyereket nevelni, mint kettőt. egy csomó minden jár majd ingyen, pl. az iskolai tankönyvek két gyerekre 20-30 ezer forintba kerülnek, három gyerekre nulla. Távolsági buszon 90% kedvezmény, satöbbi. Ha a három gyerek együtt jár zeneiskolába vagy úszni, ott is fogtok kapni egy csomó kedvezményt. Szóval ilyen szempontból még jobb is.
2011. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!