Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiskorúnak hány hetes korig...

Kiskorúnak hány hetes korig veszik el a gyereket szülői bele egyezéssel?

Figyelt kérdés
bunkók kíméljenek!
2011. nov. 15. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
12
2011. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 16-20. hétig. Legalább is pár éve, mikor az abortusztörvényekről tanultam, akkor vmi ilyen határ volt. Azóta ki tudja? Percenként változnak a dolgok.
2011. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 18. hétig.
2011. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
12. hétig.
2011. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorúnak és korlátozottan cselekvőképes személynek a 18. hétig végzik el az abortuszt.
2011. nov. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, csak nagyon meglepődtem, hogy 18. hétig...... hát már akkor kész kis emberke... én már 16 hetesen érzem milyeneket mozog, rúg...szomorú, hogy ilyen sokáig el lehet húzni a dolgot. Már a 12. hetes magzat is elég nagy...nemhogy egy 18 hetes. Én amúgy eddig úgy tudtam, hogy 12. hétig csinálnak abortuszt....megdöbbentő és szomorú.... :(
2011. nov. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, 18 hetesen már nagyon nagy, de hát vannak bizonyos körülmények, mikor addig is elvégzik.


"A terhesség 13-18. hete között csak a törvény által szabályozott esetekben van lehetőség a terhesség megszakítására.


1. ha a terhesség bűncselekmény következtében jött létre (erőszakos közösülés történt)


2. a terhes nő korlátozottan cselekvőképes, vagy cselekvőképtelen


3. a terhes nő a terhességét neki fel nem róható ok miatt nem ismerte fel korábban (elhúzódó ügyintézés valamelyik egészségügyi intézményben vagy valamilyen hatóságnál), orvosi diagnosztikus tévedés (járt vizsgálaton a terhessége alatt, de az orvos nem ismerte fel a terhességét)


4. fiatalkorú terhes (18. életévét még nem töltötte be)"

2011. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tavasszal volt ilyen a rokonságomban sajnos, így biztosra tudom! 18 éven aluli személnynek 18 hetes koráig lehetősége van a terhesség megszakítására, persze szülői beleegyezéssel, tekintettel a korára, hogy fiatal, hogy nevelné fel, még tanul stb. Ennek a bizonyos rokonnak 18 hetesen került sor a terhesség megszakítására, mivel későn derült ki a terhesség, de még épp időbe voltak. Viszont úgy kellett megszülnie a babát. Ilyenkor már nincs kaparás, szerintem az csak 12 hetes korig van. Be kellett feküdnie, infúziókat kapott, gondolom ez indította meg a szülést és segített a tágulásban Rendes 12 órás vajúdás után lett meg a magzat. Én nagyon sajnálom, de hát ez van. Ja és ha jól tudom talán fel kell keresni a családsegítő központot is, de ezt úgyis megmondják.
2011. nov. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Andika!


Akinél amniocentézist csinálnak, és kiderül hogy beteg a baba,a 24. hétig elveszik.Igen,kész kis emberke,de ha csak 15 hetesen derül ki hogy terhes a 14 éves gyerked,hát nem tudom...

2011. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen előrehaladott terhességnél már nem olyan abortuszt csinálnak, mint a 12 hét előtt. Megindítják a szülést, és meg kell szülni a magzatot hosszas vajúdás után, ébren, altatás nélkül. Nem értem miért halogatja valaki idáig a dolgot, borzalmas lehet.

(Nyilván az más, ha pl élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség miatt van szükség erre)

2011. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!