Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi körülményekre...

Milyen anyagi körülményekre vállaltok gyereket?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy ki mennyiből él és hogy könnyű volt-e a gyerekvállalás az adott anyagi körülmények között. Kérlek azt is írjátok meg, hogy kapcsolatban éltek vagy sem, valamint kort! Rendelkeztek a különböző állami juttatáshoz elegendő munkaviszonnyal? Köszi! 23N
2011. nov. 23. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

szia


mikor a fiam született 25voltam, párom 31. mind2en dolgoztunk, én is már 2006óta )fősuli mellett kezdtem) ugyanannál a cégnél igy jogosult voltam tgyás-ra, (max)gyedre. hitelünk nincs. saját lakásban lakunk. kb havi 240-250E Ft-ból élünk. az én szüleim tudnak és segitenek is. pl bababutor-babakocsi egyebeket ők vették anni. nem huzzuk szorosra a gatyamadzagot, honapról honapra de szerintem jól élünk.(nem átlag felettien,semmi luxus)félretenni nem nagyon tudunk...tudom lehetne ha nagyon odafigyelnénk,s most ez az időszak fog elkövetkezni január 1től ahogy lehet sporolunk...most én 27párom 33 s uton a teso, februárra várjuk.

2011. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 vagyok, a férjem 32. 6 éve vagyunk házasok, külön házban élünk, nem a szülőkkel.

A második gyermeket várjuk, az első 2,5 éves.

Az első terhesség előtt dolgoztam 5 és fél évet. A férjemnek is biztos jövedelme van. Gyed-et kaptam, most meg Gyest. Gondolom, ha a második megszületik, újra Gyed jár.

Hitelünk van, ami már a duplájára nőtt az eredeti összegnek, de jövő nyáron le is jár szerencsére.

2011. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen, persze kapcsolatban, családi házban (70nm). 1 autóval mindketten dolgoztunk, én állami szféra, apa magáncég. Ketten sem kerestünk túl jól. Így vállaltuk az elsőt, és minden belefért (magánorvos, babacuccok, stb.)

A másodikat 35 évesen, egy csomó adóssággal, bár jobban keresünk, többet is költünk. Még így is, hogy maradt sokminden az elsőtől, most nehezebben jövünk ki anyagilag.

Mindenféle juttatásra jogosult vagyok (Tgyás, Gyed, anyasági)

2011. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

31 éves vagyok, férjem 35. 3 éves ismerjük egymást, 2 éve vagyunk házasok, kislányunk 10 hónapos. Egy saját kétszobás lakásunk van és egy saját autónk. Lakáshitelünk van ami a svájci frank miatt nagyon megugrott, de most élünk a hitelvisszafizetés lehetőségével, így a felét visszafizetjük és a törlesztőnk is felére csökken.


Én 20 éves korom óta dolgozom, tehát 11 év folyamatos munkaviszonyom volt szülés előtt, maximális tgyást és gyedet kapok+ adókedvezmény+ családi pótlék. Havi bevételünk 250ezer nettó körül van+ amit a férjem mellékesként megkeres, de azt félre is tesszük, így van egy kis megtakarításunk a bankban (pár millió). Sajnos az elmúlt 1-1,5 évben nagyon elcsökkent a havi bevételünk, de így is kijövünk. A félretett pénzből szeretnénk nagyobb lakást venni majd egy-két éven belül mert jövőre tervezzük a kistesót.

Nem élünk nagy lábon, de megvan mindenünk ami kell.

2011. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekünk nem tervezett baba volt. 22 évesen szültem és a párom velem egyidős. Otthon laktam, hozzánk költözött a párom. A baba születése után 3 hónappal albérletbe költöztünk. SZerencsére több éves munkaviszonyom volt, így kaptam TGYÁS-t és GYED-et is(nem a maxot). Most is albérletben vagyunk, még kapom a GYED-et, útban van a kistesó. Nem könnyű anyagilag kijönni, de nem éhezünk! :)

24N

2011. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát kedves első válaszoló ,irigyellek!!

Mert a mai világban igen kevés olyan ember van akinek nincs hitele és még saját lakásban él!!

Nekünk pl saját a lakásunk de egy halom hitelünk is van mellette!!

Sajnos!

De ugy vagyok vele fizetem amig tudom aztán ha majd azon mulik hogy eszünk vagy fizetünk akkor majd enni fogunk!!

Van egy gyönyörő 3 éves kisfiunk ,uton a tesó nekünk is !!

Sok sikert és babázást mindenkinek!

2011. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Atroposz ***** válasza:
21 éves vagyok ,férjezett,szülőktől saját házban külön élünk,terhesség előtt és alatt (kb. 16 hétig) dolgoztam ezért jogosult leszek a gyedre.A férjem kamionozik, de ha itthon dolgozna minimálbérért hát nem tudom mikor vállaltuk volna be a babát.25+3 hkm
2011. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22 vagyok,férjemmel fősulisok,még nem dolgoztam csak diákmunkát,ezért gyest családit kapok,férjem dolgozik suli mellett,albérletben lakunk a suli közben de van egy lakásunk, meg tudunk élni,fiunk fél éves kicsit későbbre terveztük
2011. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

szia! Férjezett vagyok, 30, a férjem 32. 5 év után jött a baba, volt saját hiteles házunk, lízingelt kocsink, a férjemnek jól menő vállalkozása. Ami hátrány volt, hogy ezen kívül semmink nem volt: a ház nincs kész, sokat dolgoztunk, hogy lakható legyen: a vizet mi vezettük be, az utolsó csempéig mindent mi raktunk, egy szál saját bútorunk sem volt, szóval rengeteget költünk, mert semmink nincs a falakon kívül (az idei target egy sarokülő volt és képzeld, 8 év után érett meg a házasságunk arra, hogy végre vettünk egy televíziókészüléket magunknak). Ezért a sok pénz, amit a férjem keres, relatíve kevés, mert mindenre kellene (pl. van ebédlőasztalunk, de nincsenek székeink hozzá). 2010 januárjában született meg a kisfiunk, a gazd. válság miatt ez volt a legnehezebb évünk, a cég nem ment. Csodálom, hogy megéltünk, a kicsinek mindene lett, bár később, mint kellett volna (etetőszéket pl. egyévesen kapott), babakocsit 4 hónaposan. Szóval azt mondom, hogy jó anyagi körülmények között jött a baba, mégis abszolut nincstelenek vagyunk. Fura helyzet. Még annyit, hogy én 9 évet dolgoztam baba előtt, férjem 4 évet+3 évet saját vállalkozásban. A fiunk 22 hónapos, karácsonyra jön a kistesó, de még babaágyunk sincs, pedig idén több, mint kétszer annyi pénzt forgatott meg a cégben, mint tavaly. Naggyon hülye helyzet:S Van is, meg nincs is:( De jó, hogy forog a pénz, ez nagyon jó hír.

1 gyerekes, 35 hetes km

2011. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

250 ezres összbevétel. Saját ház, kocsi hitel nélkül.

Most jön az első bébi, reméljük kb. két héten belül! Házasok vagyunk már két éve. Én 29 leszek, a férjem 30!

És igen, kapok TGYÁS-t, GYED-et is! Anélkül nem is vállaltam volna!

2011. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!