Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi körülményekre...

Milyen anyagi körülményekre vállaltok gyereket?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy ki mennyiből él és hogy könnyű volt-e a gyerekvállalás az adott anyagi körülmények között. Kérlek azt is írjátok meg, hogy kapcsolatban éltek vagy sem, valamint kort! Rendelkeztek a különböző állami juttatáshoz elegendő munkaviszonnyal? Köszi! 23N
2011. nov. 23. 16:40
1 2
 11/17 Szilvi01 ***** válasza:
Én 25 vagyok, párom 26. Most várjuk első babánkat. 3 éve együtt vagyunk,1 éve vettünk egy kis lakást,és szerencsére nincs rajta hitel. Párom nettó 120 ezret keres,én dolgoztam 3 évet ugyhogy fogok kapni tgyást,gyedet is. Nem terveztük a babát. Így alakult. Viszont ha azt vártuk volna hogy mikor lesz minden okés,normális munkahely jobb fizetés,akkor lehet hogy sose lenne gyerekünk. Úgyhogy mi egyenlőre egy babát szeretnénk, és neki megadni mindent amit tudunk.
2011. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
mikor belevágtunk a babaprojektbe fix volt az állásom,aztán elküldtek leépítéssel.találtam egy másikat de határozott idejü munkaviszonnyal(folyton hosszabbítgattak),aztán terhes lettem.szülés lejárta elött 2 hónappal szünt meg a munkaviszonyom.9 nap híján nem kaptam mást csak gyest.férjem építőiparban dolgozik.szerencsére nincs rossz helye,mert munkájuk van,de szegényemet ostorral hajtja a főnökük.most ugy néz ki a tavasszal megy külföldre.anyósékkal élünk.hitelünk 1 személyi kölcsön,amin az autót vettük augusztusban,és 4 évig fizetjük(havi 14000 ft).több hitelünk most járt le novemberben(20 ezer).férjem 130-150 ezer körül keres,attól függ mennyi szombatot melózik és mennyit túlóráznak.csak az a baj,hogy igy egyben nem is rossz összeg,de mikor hetente kap 30-35 ezret már nem olyan jó.most sikerült áttérnünk 2 heti fizetésre,igy kicsit jobb a helyzet.(férjem heti 10-12 ezret költ a napi kajájára,ugyhogy a hetit nehéz beosztani.)férjem 28 éves,én 25 leszek,fiuk 27 hónapos.most vágtunk bele a tesóprojektbe.
2011. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok, a férjem 35. Albérletben lakunk, aminek örülök. Bele akartunk vágni a lakáshitelbe, de nem jött össze. Azóta már elvették volna.Saját kocsink van.20 hetes terhes vagyok, táppénzen itthon veszélyeztetettség miatt. Még nem kaptam táppénzt. Az Én férjem is az építőiparban dolgozik, és hál istennek elég jól keres. Ha nem keresne ilyen jól, nem mertünk volna albérlet mellett bele vágni a babába. Hitelünk egy személyi kölcsön, aminek most már 35.000 ft lett a törlesztőrészlete.
2011. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, a férjem 31 éves, 2 éve vagyunk házasok.

Én dolgoztam 5 évet, megszűnt az utolsó melóhelyem, amikor jött a baba, másikat nem találtam, a babát meg akartuk tartani, így munkanélküli, az is lejárt, és most lógok a levegőben pár hónapot.

Én speciel nem tudom milyen juttatásokat fogok így kapni, mert mindenki mást mond, a munkaviszonyom megvan, viszont most nincs semmilyen biztosítási jogviszonyom.

Mi pont erre az esetre raktunk félre annyit, hogy 2 évig a férjem fizuja mellett itthon tudjak maradni a gyerkőccel.

Amúgy saját lakásban élünk, amin van hitel, de csak egy részét fizetjük mi, illetve vannak még ingatlan részeink,2 kocsink amiket örököltünk, így van mihez nyúlnunk ha kell, a férjem havonta 300 ezret hoz haza.

2011. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! 27 éves vagyok a férjem 30. közel öt éve vagyunk együtt.Ebből 4 évet albérletbe laktunk, ami 90000 Ft volt havonta rezsivel. most tavasszal vettünk egy kis házat Bp-től 20 km-re. A pénzt apukámtól kaptuk rá amit már közel 20 éve gyűjtögetett.Ő is egyszerű munkás ember mint mi, gyümölcs és gabonatermesztéssel foglalkozik. Ne gondolj nagy összegre csak egy zártkerti ingatlanról van szó amin egy kis faház áll. Az egész nyarunk azzal telt, hogy felujítoottunk, fürdőszobát csináltunk, és még csak most lett kész a szigetelés november elején.32 hetes terhes vagyok s mivel elfogyott a pénzünk így a gyerekszoba nem lett kész. Hárman fogunk élni egy 10 négyzetméteres szobában egy ugyanekkora konyhában és egy 4 négyzetméteres fürdő lesz még a mienk. A férjem nettó jövedelme 120000 ft+ 18000 Ft kajajegy. Én egy multinál dolgoztam havi 78000 Ft -ért. Jogosult leszek minden ellátásra. Ja és van egy 17 éves Golf III-asunk. Hitelünk nincs. Mondhatom, hogy meg van mindenünk, de azért néha hiányzik egy jó étterem egy mozi egy pár nap nyaralás jó lett volna még a Balatonon. Sajna ezt azért nem engedhetjük meg magunknak.
2011. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a komenteket ÉS gratula a babát vároknak, akik meg a másodikat, ahrmadikat tervezek sok sikert és boldogságot kívánok Nekik!

A kérdésem még az lenne, hogy mi is az a Tgyás(ki kapja és miylen feltétellel?), valamint a gyes, gyed és Tgyás össze mostanában mennyire tehető?

2011. nov. 25. 12:56
 17/17 A kérdező kommentje:
*összege
2011. nov. 25. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!