Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen mit vehetek be ha...

14 hetesen mit vehetek be ha fáj a fejem? Aspirin 500?

Figyelt kérdés

Tudom tipikus kérdés, soha senki nem tud biztosat, de hátha valaki mégis tud tuti infot.Egész nap nagyon fáj a fejem..félek ez az a típus amit kialudni sem tudok és reggel is így fogok ébredni...

Mit szedhetek be?ASPIRIN 500 am van itthon, egy féltől ugye nem lesz baj?


Ma még kibírom, de holnap is egész nap kell dolgoznom, nem bírom ezt a fejfáját.Eddíg szerencsére megúsztam, de most nagyon kellemetlen, valószínű az időjárástól van...:((


Köszi előre is


(láz nincs)


2009. máj. 15. 18:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

különben a betegtájékoztatójára az van írva, hogy első és második trimeszterben óvatosan lehet alkalmazni, gondolom akkor ez a fél szem nem gáz

csak a 3.trimeszterben nem szabad már szedni mert vérbőséget(???)okoz

2009. máj. 15. 20:19
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Egészen biztos, hogy semmi bajod nem lesz tőle szerintem. Én pont a kritikus időszakban voltam mikor férjem áldozatkészen futott és kiderítette a paramaxot.


Tényleg, azt hiszem a két kezünkön meg lehet számolni, hány olyan gyógyszer van ami árthat és azok nem ilyenek. Ne aggódj, pihizz nagyot.

2009. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én homeos fájdalomcsillapitót szedtem, ha fájt a fejem. Nekem használt, igy nem kellet gyügyszert bevenni (bár talán egyszer algopyrynt vettem be).

Belladonna ch 30, ebből fél óránként lehet bevenni, mig el nem múlik a fejfájás.

2009. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

az elso harmadban a paracetamol tartalmu gyogyszereket ajanlott kerulni, az aspirin vagy az ibuprofen tartalmu beveheto szukseg szerint (a gyogyszer nelkul a legjobb, de hat nem minden fajdalom kibirhato;)

a masodik es foleg a harmadik harmadban pont forditva, inkabb kerulendo az aspirin es ibuprofen, biztonsaggal szedheto a paracetamol

az algopyrint en eleg erosnek tartom, nem szednem inkabb.

az aszpirinnel biztos nem artottal, jobbulast.

egy gyogyszeresz anyuka:)

2009. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Első, 0%-ra leszavazott Paracetamolos vagyok.

Akkor a Paracetamol, ahogy a GYÓGYSZERÉSZ anyuka is írja mégsem a kismamák és a babák ellensége. Csak ezek szerint a 2. és a 3. trimeszterben lehet szedni.

Valami oka biztos van, hogy körülöttem az orvosok ezt ajánlják!

2009. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem én mondom , a netről olvastam:


A paracetamol terhes nõknek csak az elõny és a kockázat gondos mérlegelését követõen adható.

Számos (923) anya-gyermek pár vizsgálata nem utalt arra, hogy kapcsolat lenne a terhesség elsõ három hónapjában szedett paracetamol és a magzatkárosodások elõfordulása között. Ennek ellenére a paracetamol terhes nõknek csak az elõny és a kockázat gondos mérlegelését követõen adható. A paracetamol nem adható hosszabb ideig, nagyobb adagban vagy más gyógyszerekkel együtt, mert ilyen körülmények között biztonsága nem bizonyított.


Szóval, ha ennyire biztonságos a használata, hogy még a kísérletek alapján nem bizonyított kémia kapcsolatot is kétértelműen fejezik ki...


Ja és nem vagyok gyógyszerész , de még a nődokik se szokták nagyon ajánlgatni éppen ezért.

2009. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a dokim a Panadolt mondta (persze cska ha nagyon muszáj)
2009. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!