Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogfájásra 11. hetesen vehetek...

Fogfájásra 11. hetesen vehetek be panalgorint?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nem. Egész terhesség alatt nem szedhető nem szeroid gyulladáscsökkentő (pl Cataflam). Használj paracetamol tartalmú készítményeket (Rubophen, Ben-u-ron, Paramax Rapid), azokat kismamák is szedhetik.

2010. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"Láz-fájdalom csillapításra a terhesség bármely szakában az Aspyrin és az Algopyrin is megengedett; paracetamol tartalmú szerek nem!(Dr. Nagy László )"----Én ezt olvastam.Most akkor ebből mi az igaz és mi nem?
2010. márc. 8. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vehetsz be, főleg, ha nem tömegesen gondoltad, hanem csak 1-2 db. Nézem, hogy kb. ugyanaz, mint az algoporyrin, lealábbis a hatóanyaga. Én is azt vettem be egyszer még az első 12 hétben, meg utána is, ha fájt a fejem. De úgy tudom, hogy panadolt is lehet alkalmazni.
2010. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Algopyrint vegyél be. Annak idején nekem csak azt engedélyezték, azt mondták, az Aspirin tilos. Végülis érthető, hiszen az Aspirin vérhigító is. Egyébként minél előbb menj fogdokihoz, mert a rossz fog a babára is veszélyes lehet! Jobbulást!
2010. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
csak 2x vettem be és csak feleket,1x 1 egészet mikor már kibírhatatlan volt,de nem marék számra:) ,ma voltam fogorvosnál és legnagyobb megdöbbenésemre azt mondta h inkább várjuk meg amíg elég nagy lesz a baba,és akkor húzza ki a bölcsességfogamat.van mikor nem fáj,de van mikor igencsak belehúz.:S
2010. márc. 8. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszik, hogy pőaracetamolt terhesen nem lehet szedni. Az án háziorvosom és a nőgyógyászom egyöntetűen azt állítja, hogy a paracetamol a terhesen egyedüliként szedhető láz- és fájdalomcsillapító. Ugyaneztolvastam az összes terheskönyvemben.


Még egy indok: sokan említették már ebben a fórumban is, hogy van egy fájdalomcsillapító, amit direkt terheseknek fejlesztettek ki. A neve Paramax Rapid. És mit ad Isten: ennek a hatóanyaga is paracetamol. Hoppá.


Ezek után én inkább hiszen a saját orvosomnak, mint egy nevenincs netes orvosnak, aki ki tudja, ki lehet, ha orvos egyáltalán.


Nem szteroid tartalmú fájdalomcsillapítót azonban a terhesség első és utolsó trimeszterében tényleg TILOS szedni, mert vérzést okozhat, illetve a szülés elhúzódását. (Utána lehet nézni a Cataflam használati utasításában.)


34h km

2010. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy fogorvosnál voltál-e már, én azt mondom, hogy az éri meg a legjobban, nem érdemes szenvedni. Terhesség alatt amúgy is jobban ki van téve az ember, hogy romlanak a fogai. :-(
2010. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
voltam persze,azt mondta jó lenne ha bírnám még 1-2 hónapig,egyenlőre ne csináljunk semmit,várjuk meg míg nől a baba.most ezt azért nem értem miért mondta,jobb ha néha-néha gyógyszert eszem?:S igaz nem mindíg fáj,de mikor fáj akkor fáj.
2010. márc. 11. 09:17
 9/10 anonim ***** válasza:

22:22-es vagyok, abban lehet valami, az első 3 hónapban próbálnak mindent kikerülni, amivel esetleg árthatnak a babádnak, de én például a 16. héten voltam fogorvosnál két apróbb töméssel, érzéstelenítőt adott a doki. Azt mondta, hogy helyi érzéstelenítés, a baba semmit sem érez belőle. Próbálj meg más orvost is megkérdezni (nőgyógyász, körzeti), hogy milyen fájdalomcsillapítót javasol.

Vigyázz magatokra!


16+3 km

2010. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,vigyázunk:)
2010. márc. 11. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!