Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen mit vehetek be ha...

14 hetesen mit vehetek be ha fáj a fejem? Aspirin 500?

Figyelt kérdés

Tudom tipikus kérdés, soha senki nem tud biztosat, de hátha valaki mégis tud tuti infot.Egész nap nagyon fáj a fejem..félek ez az a típus amit kialudni sem tudok és reggel is így fogok ébredni...

Mit szedhetek be?ASPIRIN 500 am van itthon, egy féltől ugye nem lesz baj?


Ma még kibírom, de holnap is egész nap kell dolgoznom, nem bírom ezt a fejfáját.Eddíg szerencsére megúsztam, de most nagyon kellemetlen, valószínű az időjárástól van...:((


Köszi előre is


(láz nincs)


2009. máj. 15. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom minden fájdalomra azt mondja, hogy Paracetamolt lehet bevenni. (még a szülés beindulására is azt mondják, vegyek be 2 Paracetamolt. nem vagyok gyógyszeres, nem hiszem, hogy fogok). Szerencsére eddig nem kellett semmit bevennem egyszer sem.

Nem tudom, hogy az Aspirint szabad-e

2009. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem csak algopyrint szabadott bevennem, de azt is csak ritkán.

19 hetes kismami

2009. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Én is Algopyrint szedtem fejfájásra,persze enyhébb esteben csak felet.De nekem szépen elmulasztotta a fejfájásomat.

A sógornőm orvos ő javasolta.

Kellemes babavárást!

2009. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem az első válaszoló ellen, de paracetamol tartalmút még véletlenül se vegyél be.Több kára lehet, mint haszna terhesség alatt. Algopyrin, ha tényleg nagyon fáj.


38 hetes pocis

2009. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Algopyrin.


De nekem elmulaszotta a friss levegő és a hideg borogatás a homlokomon,szememen,így nem kellett gyógyszer.

Ne aggódj most a hormonok miatt jött és csak max pár nap,de jól reagál a természetes praktikákra is.


16hetes

2009. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én nem szednék be sémi féle gyógyszert max. ha nagyon a gyerek minden előtt
2009. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
efferalgam
2009. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Paramax. A tájékoztatójában is benne van, hogy lehet, én csak ilyet veszek be. Amúgy nagyobb, ügyeletes patikákban azért okosabbak a gyógyszerészek és tudják, mit lehet. Ez is paracetamol tartalmú. Nem bánom, nekem más sosem múlasztotta el.


Nem igaz, hogy nem lehet paracetamolt beszedni, kérdezd meg a gyógyszerészt. Algopyrint csak az első harmad letelte után ajánlja a tájékoztató, akkor is saját felelősségre, utána a 3. harmadban lehet.


Nem vagyok benne biztos, hogy az aspirin mit ír, sztem nincs rajta, hogy terhesség alatt nyugodtan szedd be.


Egyébként tudni kell, hogy csak nagyon kevés gyógyszert nem lehet, Czeizel nyilatkozatait, műsorait folyamatosan figyelem. Azért írják bele a tájékoztatókba, hogy nem, mert semmilyen felelősséget nem akarnak vállalni. Azért én mindig olyat kérek, amibe bele van írva, hogy lehet.

2009. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok gyógyszert, sajna már nem bírtam bevettem egy fél aspirint:(((

azt hittem kibírom este mindjárt alvás, de már nem ment:(((

remélem egy fél aspirintől nem lesz baj...

2009. máj. 15. 20:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként volt nekem is migrénem. Sötétíts le, igyál sok folyadékot, ha lehet vizet és próbálj pihenni. Most nem jó a gép mellett ülni.
2009. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!