Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Most váltam el és az új páromtól várom a babát,de ha nem vesz el a volt férjem nevét kapja a kicsi. (magyar törvény.. :-(( ) Tegnap szólt, hogy elvesz feleségül. 32 hetes vagyok megkaptuk az engedélyt a jegyzőtől a sűrgős házasságra. A páromnak szóltam, hogy gyűrűt kéne venni. Erre ő azt mondta, hogy minek mert ez csak formaság. Két tanú meg mi leszünk ott. Azt hittem a szívem szakad meg, hogy csak ezért vesz el. Egsznap csak bőgnék. Amúgy c2110 a méhszájam ezért lett megsürgetve. De nagyon rosszúl esik. Ti mit tennétek?
2009. máj. 15. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne egyszerűűb, ha csak apasági nyilatkozatban elismerné a kicsit, akkor az ő nevére kerülne.

Mi nem vagyunk összeházasodva (18 éve vagyunk együtt) van két gyerekünk, mind a2x így csináltuk.

2009. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek! Sztem, mondd el neki, hogy a kedvedért vegyetek gyűrűt, mert számodra ez fontos!Beszélj vele, és ne hagyd magad.
2009. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Apaságit mi nem tudunk csináltatni mivel nem telt el a válásom óta az egy év. Ezt írja elő a törvény.
2009. máj. 15. 12:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem fontos lenne, de ahogyan ő mondta ez csak egy formaság. :-(( Úgyhogy sztem tényleg nem vesz gyűrűt...
2009. máj. 15. 12:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor ezt a pasit jól kifogtad! pedig csak akkor kerülhet az ő nevére, ha elvesz feleségül.

sajnos egy aranygyűrű-pár nem olcsó. egyáltalán gyűrű nélkül van házasság?

2009. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a pénz a probléma a gyűrűvel, csak leplezi?? Vesd fel, hogy ezüstből vagy nemesfémből is gyönyörű karikagyűrűk vannak! Hátha...
2009. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem nálunk ez nem probléma. Jól élünk...


Nem értem én sem lehet, hogy csak muszályból venne el??

2009. máj. 15. 13:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyűrű nélkül biztos, hogy összeadnak? Lehet, hogy érdemes lenne az anyakönyvvezetőt megkérdezni, mert ha kell, akkor kell, és a párodnak sem lehet kifogása. Valamit csak kell az ujjadra húzni, amikor odaértek a szövegben, nem?
2009. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is kötelező kelléke a szertartásnak a gyűrű. kérdezd meg a hivatalban.

ha nem a pénz a probléma, akkor még elszomorítóbb a párod viselkedése...

2009. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
A gyűrű nem kötelező. Csak annyi kell, hogy az anyakönyvvezető jelenlétében a személyesen megjelent házasulók egybehangzóan kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek. + a 2 tanú kell, mint érvényességi kellék.
2009. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!