Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért aggodok ennyire és...

Miért aggodok ennyire és gondolok ilyen szörnyűségekre?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy valami baja lesz a babámanak (down meg ilynek). Elméletileg alaptalan mert 33 hét alatt minden rendbe volt a vizsgálatokon. De akkor is: az ultrahangon látom hogy szép egészséges, de ez az egyik fele, a down pl nem látszik rajta, az AFP meg olyan megbizthatatlan. Mostanában jött rám ez az egész de azóta minden nap gondolok ilyenre:( tudom nem jó, de mit csináljak ellne? Miért van ez, nem megérzés ugye? Adjatok tanácsot! Köszi!
2008. márc. 21. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy megérzés, inkább parázás. Én is megállás nélkül végigparáztam az első 20 hetet, aztán meguntam és abbahagytam. természetesen egyetlen parám nem bizonyult igaznak. A félelemnek olyan a természete, hogy ha benned van, mindenáron valami kivezető csatornát keres és gyártani fogja a problémákat ott is, ahol nincs. Ha nincs okod parázni, ne parázz. Már úgysincs olyan sok hátra, pár hét és kiderül, hogy szép és egészséges a baba az életben is nemcsak az ultrahangon. Bízz a természetben, ritkán hibázik.
2008. márc. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egy normális aggódás, de vigyázz, hogy egészséges keretek közt maradjon.

Egyre közelebb van a szülés, természetes, hogy aggódsz.

Én 22 hét körül azon paráztam, hgy ha elvetélek, hova mgyek dolgozni egy idegen városba (mert akkor költöztünk) , nemrég meg arra gondoltam, hogy otthon rosszul leszek és a zuhanyzóban szülök meg, telefonálni meg nem tudok, mert nincs ott, a mentő meg nem tud bejönni a zárt ajtón...

Ilyen szeritne mindenkinek van, de nem ezekre kell gondolni. Kivédeni nem lehet, de tudatosan másra gondolni igen. Elvégre minden rendben volt minden vizsgálattal, miért lenne gond? Az uhok olyan jók mostanában, nem kell félned semmitől. Már csak pár hét, és kezedben tarthatod a kis egészséges csöppségedet!!.-))

2008. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom tanácsolni,hogy légy optimista.De tényleg!Ha rettegéssel éled meg a várandósságot,mi lesz ha kijön a gyermek?Berepül a szobába egy szunyog,és te máris szívrohamot fogsz kapni,hogy úristen mi lesz ha megcsípi?Esetleg majd amikor nekiáll cicázni meg kutyázni mindenben fenyegető bacilusokat látsz?Szegény gyereknek nem lesz az jó.Ha már most ennyire aggódsz,akkor csak romlani fog,és a végén,mikor oda jutunk,hogy elválás,és saját lábra állás,nem fogod észrevenni,hogy ő már szeretne menni,te meg nem engeded.(Egyik barátnőmnél teljesen ez a helyzet...)

Gondold csak ezeket végig!Hidd el,most van a legjobb helyen:)

Amúgy az UH sokkal pontosabb,mint az AFP és ott megnéznek mindent,amit az AFPvel is szűrnek.

2008. márc. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem paráztam szét a terhességem. Eddig nekem is minden rendben volt a vizsgálatokon, de azért még van hátra idő nekem is, mert most lépek csak a 34. hétbe! :) Próbálj meg optimistának maradni! Én is úgy teszek! Ha túlaggódod, egyszerűen magadnak keseríted meg ezt a szép időszakot! És a sok stressz meg aggódás tényleg nem jó a babának sem. Örülj hogy eddig minden oké, az azért nem rossz dolog, hogy eddig minden vizsgálatoddal rendben voltál! Ne parázd túl, nem érdemes! Az egyik barátnőm is babát vár, és ő meg állandóan bebeszéli magának hogy ő úgyis császárral fog csak szülni, és mondta neki az egyik tapasztalt anyuka, hogyha így áll a dolgokhoz, akkor tényleg az is lesz belőle! Mert teljesen rááll arra a lelki síkra...stb. Nem azt mondom hogy down-os lesz a babád, de NE lovalld bele magad ilyenekbe, mert hülyeség. Nekünk is első baba lesz, tök tapasztalatlan vagyok én is, de egészséges lesz a gyerekem, és kész! :) Próbálj pozitívan a dolgokhoz állni!

Egyébként biztosan bekavarnak ám ilyenkor az érzelmekbe a hormonok is! Nem te vagy az egyedüli, aki izgul, de próbálj tenni ellene! Sok sikert!

2008. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!