Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Át szokták adni...

Kismamák! Át szokták adni nektek a helyet tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok terhes, csak érdekel. Én át szoktam adni, van, hogy nem kell, mert nem akar leülni a kismama. Viszont sokszor,ha én nem állok fel, nem látom senkiben a késztetést, hogy megtenné, inkább elfordul. Van olyan, hogy nagy pocakkal álltok a buszon és senki nem ajánlja fel?Olyankor mit csináltok?
2009. máj. 10. 14:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
én 22hetes vagyok és elég nagy pocakkal mozgok a városban!Mivel még javában dolgozok,szinte minden nap tömegközlekedek!Az emberek rám néznek és ennyi,van aki még fejét is elforditja,mint ha nem látna semmit!tojnak rá!A barátnőm 8hónapos volt mikor földalattiztunk és közölte a pasi az ismerős nőjének,h az a hölgy kimama,de felállni már nem tudott!A hölgy hangosan közölte,h ő föl nem áll,mert ő dolgozott és fáj a lába!Gusztustalanok a népek itt nálunk
2009. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok kismama de engem az anyukám mindig arra tanított hogy át kell adni a helyet az időseknek és a terheseknek, én ezt mindig meg is teszem minden esetben átadom és nagyon szépen meg is köszönik. Sajnos ez mindig ugy szokott lenni, hogy csak én állok fel a fiatal srácok meg ülnek tovább stb. én is mindig rácsodálkozom hogy felszáll egy kilenven éves öreg néni és én vagyok az egyetlen aki felpattan... én nem értem... csak engem tanítottak meg erre?

23 éves lány

2009. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még a terminusom napján is tömegközlekedtem! Még akkor sem adták át, pedig nagy volt a pocim!

Vidékiként orvoshoz, kórházba Pestre jártam. Elég rossz tapasztalataim vannak (Bp-ről és vidékről egyaránt).

Háromszor adták át a helyet.

Egyszer németek a metrón, másodszor egy középkorú hölgy, harmadszor egy néni kiabált rá egy huszonéves ffira, h talán fel kéne állni, és átadni a helyet (villamoson)!

Az összes többi alkalommal álltam, sőt, a metrón még volt, h jól össze is nyomtak!

Ilyen is volt:

A Határ úttól utaztam a Déliig, konkrétan nem tudom, h hány megálló, de jó hosszú út, hát elnézték a népek, h 39 hetesen, dagadt lábakkal végigállom.

Szégyen, ami ebben az országban folyik! :/

2009. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én ugyan nem tömegközlekedek, de az előzékenységről vannak tapasztalataim. Vidéken élek, többnyire pozitív dolgokat tapasztalok, pl. postán csak miattam nyitottak új ablakot, Lidl-be már sokszor előre engedtek a pénztárnál, sokszor kinyitják már jó előre az ajtót plázában stb. szerintem vidéken előzékenyek az emberek. Üdv: 36 hetes kismama
2009. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14:24es miskolci, 20 hetes kismama vagyok. Az utolsó válazsadóval egyetértek, a válaszokból az derül ki, hogy "vidéken" előzékenyebbek az emberek.

Nekem is voltak már hasonló élményeim: a postán az öreg néni és még a babakocsis anyuka is erősködött, hogy nyugodtan menjek előre, a munkaügyiben (ahol mindig nagy a tumultus) szinte "toltak" előre, a boltban a pénztárnál előre engednek.

2009. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a főváros mellett élek, naponta HÉV-tem be dolgozni.

Volt amikor majdnem fellöktek, hogy szálljak már fel, és nagyon nagy pocakkal voltam, mikor kedvesen rászóltam, közölte az illető hölgy tesz rá, ő fel akar szállni, tömve volt a HÉV, és ülni sem lehetett, mögöttem állt, egy darabig, majd megint fellökve elrohant az első felszabaduló helyre, akik velem szembe ültek, meg nézték pocakos, és de szép fehér az arca, most meg sárga.

A 4-6 volt, amikor majdnem megtéptem egy manust, ki ki lengtem fehéredő fejjel, ő "alattam" ült, és a könyököm közel volt az arcához, erre elkezdte piszkálni, hogy meg ne merjem ütni, akkor csak 11hetes voltam, még neki állt feljebb.

28hetesen 4-6os, egy pasi belenyomott a lukasztóba, húzódjak már össze alapon, le akart ülni arra a helyre, amit nekem adott át egy hölgy, csak nem akartam leülni egy megállóért.

Jó élményem is volt: még fel sem szálltam a metróra a végállomáson, máris felugrott egy fiatal nő, hogy üljek le. Idős mamóka ugrott fel nekem szabadkozva, hogy jajj, ne haragudjak, nem vette észre azonnal. És tényleg voltak még páran, akiknek köszönöm, hogy gondolkodás nélkül adták át a helyet.

2009. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

köszi a válszokat

örülök, hogy van pozitív példa is,de kár, hogy kb 90.10% az arány:((((

nagyon durva dolgokat meséltek, csak nézek itt a gép előtt.

én elég heves természet vagyok, és bizony, ha engem bárki bele mer nyomni a lukasztóba terhesen, lehet olyan jelenetet rendezek a tömött buszon, hogy csak pislog majd.

fel vagyok háborodva már csak attól, hogy ilyeneket olvasok.irigylem a türelmeteket!

2009. máj. 10. 19:07
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A második hozzászóló vagyok. Igen, sajnos úgy ellökött, hogy elestem. De hála istennek meg tudtam kapaszkodni egy korlátban, így a pocakomat nem ütöttem be. De akkora hassal felállni sem volt egyszerű. Hogy miért nem ütöttem agyon a srácot? Mert terhesen nem nagyon mer keménykedni az ember. Sajnos ez a magyar valóság. :-(
2009. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

NEM!


Még egyszer sem fordult elő! Megnézik a hasam, aztán a fejem és elnéznek oldalra. A múltkor volt 1 üres hely a 4-6on és még gyorsan lyukasztottam a jegyem, nem engedtem át a mögöttem tolakodó nőt, hogy oda üljön, de tényleg csak 5 mp volt, aztán gyorsan leültem. Na, milyen megvető pillantást kaptam...

Most költöztem Szegedre, eddig Pesten laktam, magán rendelőbe jártam, olyanba ahol elintézték a vérvételt is, nem kellett ezért a rendelőbe menni. Most Szegeden 7re mentem éhgyomri vérvételre rendelőbe, 9kor vették le... érdekes az öregek úgy tudtak tolakodni, hogy tuti beelőztek vagy 15en...

30 hetes

2009. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
31%
Én konkrétan megkértem a vezetőt ,hogy mondja be: valaki adja át a helyét a kismamának,,,azt felelte ezen a buszon nem lehet ,mert automatán megy a szöveg...nahh persze.Erre én elkiabáltam magam,hogy legyen kedves valaki helyet adni a kismamának..hát csak nézték merre van,és vagy öten felugrottak.....igy Móricztól a Bosnyák térig ülni tudtam a 7-esen....
2009. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!