Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Át szokták adni...

Kismamák! Át szokták adni nektek a helyet tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok terhes, csak érdekel. Én át szoktam adni, van, hogy nem kell, mert nem akar leülni a kismama. Viszont sokszor,ha én nem állok fel, nem látom senkiben a késztetést, hogy megtenné, inkább elfordul. Van olyan, hogy nagy pocakkal álltok a buszon és senki nem ajánlja fel?Olyankor mit csináltok?
2009. máj. 10. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

99%-ban nem szokták átadni sajnos. Nekem volt olyan, hogy valóban rosszul lettem a metrón (8 hósan) és bizony szóltam, hogy valaki engedjen leülni, mert elájulok. na, akkor átadták a helyet.

Ugyanez van ha babkocsival megy az ember, senki sem segít a le -és felszállásnál. Csak akkor ha szólok- esetleg. Inkább mindenki elfordul. Ez az érdekltelen közöny jellemzi az embereket sajnos. Tisztelet a kivételnek!!!

2009. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekem a kilenc hónap alatt háromszor adták át a helyet. Budapesten élek és egy nap kb. 7-8 tömegközlekedési eszközzel utaztam. Elég nagy volt a pocakom és nyár volt, de természetesen nem adta át senki a helyet. Pedig elég rendesen vizesedett a lábam és nagyon fájt. De nem csináltam semmit, elkönyveltem, hogy ilyen szemetek az emberek. A felháborító az volt, mikor éppen próbáltam odabotorkálni egy üres helyhez, de egy éppen felszálló srác ellökött és leült arra a helyre. Na akkor nálam is elszakadt a cérna és kicsit megegyengettem a séróját. Persze mindezt szemrebbenés nélkül nézték végig a 7-es buszon és senki nem vette a fáradságot, hogy segítsen feltápászkodni, miután elestem.
2009. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor állunk. :)

De minél jobban látszik már a pocak, annál jobban át szokták adni a helyet, ezt inkább a 30-40 éves hölgyek teszik meg. Legalábbis eddigi tapasztalataim alapján. Volt már olyan, hogy át akarták adni a helyet, de nem fogadtam el, mert vagy 2-3 megálló múlva leszálltam, vagy háttal volt az ülés, ahogy pedig nem tudok utazni, mert rosszul leszek. De nem jellemző, hogy rögtön "felugrálnak", csak mert várandós vagyok. Bizony, nem egyszer előfordult már az is, hogy vásárlásból hazafele, szatyrokkal utazva vagy elfordították a fejüket az emberek, vagy nézték a hasam, aztán még "fejeket" is vágtak. Szóval ilyen és olyan eset is van.

2009. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerencsére már nem kell sokat utaznom, de amikor muszáj bemennem a városba, sajnos negatív tapasztalataim vannak.

Most 35 hetes vagyok, tehát jól látható a terhességem, és az is látható, hogy nem a kövér vagyok, hanem terhes.

Az emberek elfordulnak, vagy ha felnéznek az újságból, végigmérnek (3 szatyor volt nálam + hátizsák) aztán vissza az újságba, vagy gyorsan elkezdenek kifelé bámészkodni az ablakon.


Egyszer fordult velem csak elő, hogy egy idősebb(!) bácsi felállt és át szerette volna adni a helyet, de amint felállt - gyorsan lehuppant a helyére egy utas.

Többször nem is adták át a helyet a terhességem alatt.


Én mondjuk nem izgatom ezen magam, mert ez a hozzáállás annyira tipikus és jellemző a mi társadalmunkra. Persze nem esik jól, de nem lehet mit tenni.

2009. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, én is fővárosi vagyok.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az esetek felében nem adják át a helyet. És az át nem adók fele olyan 40es nő, aki valószínűleg már szült, és pontosan tudják, milyen kellemetlen ilyenkor már a puszta létezés is, pláne a buszon ácsorgás.

Azért vannak kellemes tapasztalataim is, volt már, hogy egy idősebb hölgy kiáltotta el magát, hogy nem szégyellik magukat, itt ülnek, és a kismama meg áll? És az a hülyeség, hogy az emberek helyett én éreztem magam kellemetlenül...

A minap pedig egy bőszoknyás, kontyos cigányasszony pattant fel, abban a pillanatban, ahogy felszálltam, és senki nem akart mozdulni. Pedig babakocsival volt!!

Szóval vannak kellemes tapasztalatok, de sajnos nekem valahogy mindig úgy jön ki, hogy akkor nem mozdul senki, mikor éppen marha rosszul viselem. Pl. tegnap délután a dög melegben a tömött 7es buszon...

Üdv 35 hetes

2009. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

hát ez elég elszomorító:(((

második válaszoló: téged konkrétan ellöktek terhesen úgy, hogy elestél????és senki nem segített fel?????jézusom, ilyen tényleg van???az én párom lehet nem csak a séróját egyengette volna el a srácnak ,hanem őt magát bele a földbe...


köszi a válaszokat!

2009. máj. 10. 14:38
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem, multkor a 4-6-ra szálltam fel, akkor pozitívan csalódtam, egy hölgy rögtön felugrott és átadta a helyét. De sokszor csak néznek de meg nem mozdulnának...
2009. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
14:24es vagyok, és nem budapesti, hanem miskolci.
2009. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem szokták sose, de a buszon van olyan hely, ahova ki van írva, hogy kismamák és kicsikkel utazók, na ha ott nem olyan ül, vagy nem öreg, akkor én is bunkó vagyok, mint ők, és felállítom az illetőt. Bár ez nem bunkóság szerintem.
2009. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én a fővárosban élek, de egyébként jó értelemben vett "vidéki" vagyok Nem sztereotípia, és akinek nem inge...de azt látom , hogy itt Bp-en közönyösebbek, közömbösebbek az emberek még a kismamákkal szemben is. 8 hónapos koromig elég sokat buszoztam , mert még dolgoztam. Néztek rám , de senkinek se jutott volna nagyon eszébe felállni./ Gondolom azt hitték , hogy víkendezni megyek a hátitatyómmal...:)/Sőt , olyan is volt, hogy "elémvágott" valaki a buszon , hogy a jó helyet gyorsan "lefoglalja". Persze azért vannak pozitív példáim is, de nem sok. A legmeghatóbb az volt, amikor egy láthatólag roma kislány beült a belső ülésre , mikor meglátta hogy állok. Nagy százalékban azért inkább nem adják át a helyet.


37 hetes pocakos

2009. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!