Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másokat is érnek kritikák?

Másokat is érnek kritikák?

Figyelt kérdés
21+5 napos kismama vagyok. Első baba. Tegnap a boltban épp a kasszánál álltam amikor az eladó mondta nekem, hogy milyen nagy a hasam. Milyen nagy darab vagyok. Teljesen elképedtem, hogy hogy mondhat ilyet, ráadásul egy idegen ember. 62 kg-al estem teherbe, most 64 vagyok. Csak a hasamra hízok sehová máshová. Szerintem még az átlagosnál kisebb is a hasam, mert sokan még mindig nem tudják, hogy csak meghíztam egy picit pocak tájékon vagy terhes vagyok. Mások is voltak már ilyen helyzetben? Mit csináltatok ezekkel a rosszindulatú emberekkel?
2011. szept. 27. 09:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
idegeneknek*
2011. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én egy picivel kellemetlenebbül jártam, mint te. Mivel pici gyerekem van, a nagyokosok nem is feltételezték, hogy terhes vagyok. Pedig csak hasra nőttem, az meg elég tipikusan terhes hízás. Aztán amikor meglett a baba, sorban jöttek oda hozzám, hogy jé, babád van, nem is tudtuk, hogy terhes vagy, azt hittük, csak meghíztál!

Napokig evett a fene, hogy jó ronda kismama lehettem, ha még azt sem lehet eldönteni, hogy terhes vagyok, vagy elhíztam hirtelen. A férjem jót nevetett az egészen, és az orrom alá dugta a pockos fotóimat. Most már tudom, hogy nem néztem ki elhízottnak, az emberek meg vakok, és tapintatlanok! Nem érdemes törődni velük.

2011. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ezt még muszáj elmesélnem:

sosem voltam manöken alkat.

-akkor35h kismamaruciban extra csinosan boltban vásárolunk a nagyobbikkal mikor a pénztáros hapsi


-jaj hát nem is tudtam hogy babát vártok

-mondom már csak 5hét

-tényleeeeeg???

-miért azt hitted ilyen kövér vagyok mi??

-na azt a pofát láttátok volna láttam rettentően zavarban volt ugyhogy megkönyörültem és mondtam biztos a ruha miatt nem vetted észre.

2011. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen, ez a megfelelő szó: Tapintatlanok! Egyszerűen bele se gondolnak mit beszélnek, csak jár a szájuk.
2011. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia készülj fel az ilyen helyzetekre, mert ha meglesz a babád, rosszabb lesz.

Amíg újszülött: miért takarod be/miért nem takarod be? Miért van rajta / nincs rajta sapka/zokni?

Nagyobb baba: miért nem adsz neki tejet, miért adsz neki tejet? Kekszet? Kiflivéget? Miért öltözteted túl/alul?

Kisgyermek: miért hagyod nevelési céllal hisztizni a közértben, miért nem adod neki oda első szóra a kólát, csipszet, csokit, kisautót? Miért viszed bölcsibe, miért nem viszed?


:)))

2011. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! Tényleg nagyon bosszantó tud lenni, de az emberek sokszor moderálatlanok és csak azért is belerúgnak az emberbe, pedig semmi okuk rá. Annyiszor kapom a "jó" tanácsokat, miért veszem fel a kismama nadrágot, vagy felsőt, miért nem jó nekem a rendes nagyobb méret? Hát mert kismama vagyok azért!


Próbálok nem odafigyelni ezekre a dolgokra, de sokszor nem megy...remélem idővel elmúlik!


Mindenkinek nagyon boldog babavárást és babázást!

2011. szept. 27. 10:39
 17/21 anonim ***** válasza:

10:07 -es! Tök igazad van! De nagyon sokat tanultam abbol amit itt végig olvsatam. Tényleg nem kell odafigyelni az emberekre ezek szerint. De azon is gondolkodtam, hogy akaratomon kivül , lehet én is bántottam már meg kismamákat. Csak akkor nincsen tisztába az ember vele. Én most vagyok 15 hetes kismama és a hasam olyan mintha híztam volna. Nem nagyon látszik még semmi.

De emlékszem mikor még nem tudtam, hogy babás vagyok , ugy fel voltam puffadva ,egy régi nem tul kedves ismerősöm nekem is oda vágta, hogy jol meg híztál. Én meg azt mondtam neki, te meg kórosan sovány vagy. Az is volt. Már nem is beszélgettünk tovább.

Ugyhogy én akkor a fülem melett szépen elengedem majd az ilyeneket, ugy is ez vár rám is.

2011. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sokan ráérnek mások dolgaival ,problémáival foglalkozni:)

Nálunk fordítva volt.Mindenki azon volt kiakadva hogy 20 hetesen milyen pici a pocakom..Én meg mondtam neki hogy gyerek van a pocimban nem kamion:),mekkora legyen..

Most pedig azon vannak fennakadva,hogy a 30.hétre milyen nagy lett..De egy séta alkalmával vagy 10-en biztos megjegyzik..Már csak mosolygok rajta:)


És et csak tényleg rosszabb lesz ha meglesz a baba..Majd azt fogják méregetni,mennyi felesleg maradt rajtad..Ha maradt,azt szólják meg,ha nem maradt akkor,azt..

Aztán jön majd az,hogy a babáddal mit csinálsz,hogy gondozod,ápolod,véded....stb....már olvastam valaki előttem írt róla:)

teljesen igaza van...Ezt már 1x átéltem,most másodszor már én is lazábban veszem,igyekszek csak bájosan mosolyogni rájuk...:)

2011. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

ajjaj...

kisvárosban élünk, a környékünkön mindenki ismer mindenkit.

van egy 3 éves kisfiam, vele normál méretű pocakom volt, de most???!!!

mindenki kérdezi, hogy mikor szülünk, látom nincs sok hátra ugye? Hogy bírod, nem kell már sokáig húzni, jó nagy a baba.

Mondom JANUÁRBAN születik, erre Te atya Úristen minden rendben vele? Jézusom mekkora, és mekkora leszel a végén???

először idegesített, már nem érdekel, tény hogy nagy a hasam, már 12 hetesen látszott, és igen akár mehetnék ekkorával szülni is, de a babám méretei tökéletesek és teljesen egészséges, ez a lényeg, a többi egyik fülemen be, a másikon ki.:)

2011. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

kedvenc történetem :


január 2 született meg a 3ik gyerek

mikor 1 hetes volt a baba mentem a gyerekért az oviban az ajtó előtt a babakocsi benne a baba és meg a padon ültem a többi anyukával és öltöztetem a gyerekem kijön az óvónő és nézi milyen aranyos baba majd megkérdi kié? erre a fiam jó hangosan h az ö testvére

döbbentem nézett rám az óvónő: nem is tudtam h terhes vagy...

minden nap én hoztam vittem a gyereket ....

:-DDDD

2011. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!