Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másokat is érnek kritikák?

Másokat is érnek kritikák?

Figyelt kérdés
21+5 napos kismama vagyok. Első baba. Tegnap a boltban épp a kasszánál álltam amikor az eladó mondta nekem, hogy milyen nagy a hasam. Milyen nagy darab vagyok. Teljesen elképedtem, hogy hogy mondhat ilyet, ráadásul egy idegen ember. 62 kg-al estem teherbe, most 64 vagyok. Csak a hasamra hízok sehová máshová. Szerintem még az átlagosnál kisebb is a hasam, mert sokan még mindig nem tudják, hogy csak meghíztam egy picit pocak tájékon vagy terhes vagyok. Mások is voltak már ilyen helyzetben? Mit csináltatok ezekkel a rosszindulatú emberekkel?
2011. szept. 27. 09:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

megkérdezhetem h miért figyelsz oda rá??


ha már most kiakadsz akkor mi lesz ha meglesz a gyerek????


sokkal több kritika sokkal több beszólás és még sorolhatnám

szal ne is figyelj rá a sok stresszel csak ártasz a babának

2011. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ne foglalkozz ilyenekkel. Semmi közük hozzá. Nekem egyébként egy ismerősöm mondta, hogy szia, jajj, meg sem ismertelek, úgy meghíztál. Gondoltam magamban, menj a francba. Szerintem egy kismama egyen annyit, amennyire szüksége van a szervezetének, nem vagyunk egyformák. Persze ne hízzon el kórosan, de ne foglalkozz vele.
2011. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Én nem tartom rosszindulatú kritikának. Ha kimész a boltból és összesúgnak a hátad mögött az se jobb semmivel. Valaki megmondja a szemedbe, hogy SZERINTE híztál. Ezek a számodra rosszindulatú kritikák fékeznek a továbbiakban.
2011. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Na az ilyeneket én is utálom. Nekem is mondják jó nagy pocakod van biztos nagy baba lesz, vagy ikrek. Na ja csak tudom hány gyerekem lesz.

Ha egyszer terhes vagyok akkor milyen lenne a hasam.

2011. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezekkel az emberekkel nem szabad foglalkozni. Sokszor irigység beszél belőlük, sokszor simán rosszindulat. Én is megkaptam múltkor egy nénitől, hogy rettentően meghíztam, aztán mikor kiderült, hogy 6 hónapos terhes vagyok, ráadásul valakivel össze is kevert, akkor meg köszönés nélkül eltolta a bringát. A várandósokra egyébként is hajlamosak címkéket ragasztani, ha épp nem mostál hajat, az a baj, ha friss a frizurád, és ne adj Isten kilakkoztad a körmöd, akkor az. Ha megszületik a baba, tényleg jön a folytatás, hogy mikor fogysz már le, és a babát is folyton kritizálják. A lányomnál nagyon utáltam, hogy először is végigtapogatták az arcát, aztán jöttek a megjegyzések, egy órán belül volt alultáplált és kövér is, holott arányos, formás baba volt és az is maradt. Szóval magadnak segítesz azzal, ha nem veszed ezeket figyelembe, és csak magaddal és a baba egészségével foglalkozol. :)
2011. szept. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én már csak nevetek ezeken. Nem vagyok egy kis darab, sose voltam, de a hasa mindig lapos volt. Most, hogy 37 hetes vagyok igen nagy pocakkal rendelkezem, ez tény. És ezt mások is látják. Folyamatosan kapom az ívet, akár idegen emberektől, nem beszélve, hogy minden nap, amikor viszem vagy hozom a lányom az oviból, az anyukáknak mindig van egy-két szavuk hozzám. És milyen érdekes, hogy egyik anyuka pl azt mondja, hogy leszállt a hasam, ugyanaznap egy másik anyuka meg azt mondja, hogy mennyire fennt van. Szokásos kérdés még, hogy: Ikrek? :DD vagy: egybe vagy még? Szegény! Minden nap ez van, napi több alkalommal, ahányszor csak kiteszem a lábam. Nem azt mondom, hogy nem unom, de hát ez van. Vagy még a kedvencem, amikor egyik ember azt mondja, hogy, hogy el van torzulva a fejem, a másik, 200m-rel arrébb pont azt ecseteli, hogy az arcom semmit nem változott.

Kedvenc válaszom: "...Hát látod! Ez van." Ezt szoktam mondani.

És ennyivel elintézem.

Ne húzd fel magad, ezek a mindenféle emberek nem beszélnek össze, hogy téged bosszantsanak, csak mindenkinek van hozzáfűzni valója, de külön-külön. Csak te érzed úgy, hogy folyamatosan b@szogatnak. Nyugi, tojd le és érezd jól magad :)

2011. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen,előfordul,de nem akadok fenn ilyesmin.

Nemrég történt hoyg egy hölgy megkérdezte mikorra vagyok kiírva, mondom január.

Ere ő:

"Úristen mekkora hasa van már, és csak januárban szül?"


Na most erre mit mondjak.

Egyébként nekem tényleg nagy a hasam, mert már második baba. De az is lehet hogy más oka van mert nekem az elsővel is nagy volt.


Többen megjegyzik,hoyg nagy, amikor kiderül hogy mennyi van még hátra. De nem érdekel.

2011. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

na ezt én is megkaptam hogy

húúú mekkora mondom 37hetes vagyok van bent egy gyerek mekkora legyen,pedig én is csak a gyerek súlyával híztam

a védőnőnek elmeséltem azt mondta mondjam vissza hogy-- te is --rögtön elgondolkoznak.

2011. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

9.35!

Ez jó! :D Elképzeltem, ahogy mondják nekem, hogy Úúúúúr Isten mekkora hasad van, erre én: Neked is :DDD

Előző 37 hetes

2011. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem pont az ellenkezője volt, de rendszeresen. Mikorra vagy kiírva? Mondom január. Úristen! Hát nem pici az a baba? Biztos nem eszel rendesen.

Vajúdáskor a doki is megijedt, hogy koraszülött lesz a fiam, aztán közöltem, hogy 39 hetes vagyok és 4 kiló lett kereken. Nagyon kicsi hasam volt.



A másik kedvencem meg az volt, hogy mindenki megkérdezte hány éves vagyok. 21 voltam, de kinéztem van 15-nek. A vége felé már annyira untam a kérdést, hogy az idegenek azt mondtam 15 vagyok, apja nincs és mentem tovább. Azok az arcok :D


Mikor meg meglett a gyerek akkor is betaláltak olyasmikkel, amik nem tetszettek nekik, de nem nekem mondták hanem a gyereknek, aki mondjuk volt 6 hetes. Pl.: nem kell neked az a cumi mondd meg anyának, minek rád ennyi meleg ruha? stb. Ilyenkor mindig mondok valami frappánsat és békén hagynak.



Szerintem is jó megoldás, ha vissza mondod neki a dolgokat (: Talán magukba szállnak.

2011. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!