Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki magánklinikán volt abortus...

Aki magánklinikán volt abortuszon?

Figyelt kérdés

Kérlek csak olyanok írjanak akik tudják a kérdéseimre a választ.Magánklinika esetében is szükséges előtte védőnőhöz bizottság elé állni, vagy ilyen esetben ezek megkerülhetőek?

Még nincs döntés nem kell lehurrogni eleget szenvedek enélkül is, kérlek írjátok meg ilyenkor hogy működik.köszönöm szépen


2011. szept. 18. 09:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a válaszolok közül senkinek sincs joga megmondani, hogy mit tegyen a kérdező. Ha idegileg, lelkileg már most nem bírja a második gyereket, szerintetek kétgyermekes anyaként boldog lenne? Csak ő érzi... szerintem kikezeletlen depresszió még az első születése utáni időszakból. Mint nálam...
2011. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm szépen.ez a probléma, hogy nem vesznek komolyan, ez nem hiszti, ez nem félelem.az egyetlen félelmem, hogy az idegeim ezt nem bírják, és nem fogják bírni. annyi mindent helyre kell még tennem. és ezt érzem, hogy vagy leszek egy roncs 2 gyermekes anyuka, vagy szépen nevelem tovább a fiam, ahogy eddig, csak hát az a borzasztó, hogy ehhez milyen lépés vezet....és tudom az összes rossz dolgot amit lehet most rólam írni, ha ezekkel nem lennék tisztában, akkor már rég megtettem volna, elmentem volna a kórházba, de mégis ezt érzem megoldásnak

Neked mennyi idős a gyereked?

2011. szept. 18. 15:30
 13/26 A kérdező kommentje:

A férjem úgy áll hozzá, hogy azt szeretné boldogok legyünk, eljár velem a pszichológushoz is, neki is rossz megérzése van, hogy valami baj van a babával, csak neki már az első pillanattól, erről nem is beszéltünk, a pszichológusnál derült ki, mindketten ezt érezzük.

A kisfiunk 3 éves lesz, és 7-8 hetes terhes vagyok.

próbálkozok én már mindennel, az időt pörgetném vissza....

2011. szept. 18. 16:49
 14/26 anonim ***** válasza:

Szia! Abszulút megértem az érzéseidet, hasonló cipőben jártam én is. Akartuk a tesót, aztán én voltam a legjobban meglepődve, hogy elsőre sikerült és én bevallom (bár nem vagyok rá büszke), baromira nem örültem a pozitív tesztnek. Hasonlóan éreztem én is mint te, hogy én ezt tuti nem fogom tudni csinálni, kikészítettem magam teljesen, sírógörcseim voltak stb. Mondjuk nekem az abortusz eszembe se jutott, inkább csak visszapörgettem volna az időt.

A lényeg, hogy az egész 2. terhességemet csak "túléltem", közel sem voltam olyan boldog, mint az első babánál.

És aztán megszületett a 2. kisfiam és el nem tudom mondani, hogy mennyire szeretem, ugyanúgy, mint a tesóját. Csak nála a mai napig érzem a lelkifurdalást, hogy nem akartam őt igazán. Most 3 és fél hónapos és minden nap eszembe jut, amikor ránézek, hogy hogy lehettem ekkora barom, és most próbálok kompenzálni ezerrel :)

Szóval én is azt mondom ne vetesd el, biztosan egészséges, minden rendben van vele és te pedig ugyanúgy fogod őt imádni mint a testvérét!

Fel a fejjel, minden rendben lesz és hidd el szuper dolog két gyerekes anyának lenni!!!!!!!!!!!

2011. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Mennyi a korkülönbség nálatok?annyira nehéz, én tudom, hogy én is bánni fogom ezeket az érzéseket, de nem tudok mit tenni...

Nem viselte meg a nagyot a terhességed?

2011. szept. 18. 18:40
 16/26 anonim ***** válasza:
Ui: kérdező, magánklinikán is köt a szabály, az eljárás esetleg humánusabb, esetleg nagyobb empátiára számíthatsz a részükről. Ez a beszélgetés nem azért van, hogy bántsanak, hanem azért, hogy segítsen még egyszer átgondolni ezt a nagyon nehéz döntést. Pont a segítség a lényege.
2011. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

17.44-es vagyok megint. Nálunk 2 év 5 hónap a korkülönbség, a nagy 21 hónapos volt amikor terhes lettem és éppen kezdődött nála a dackorszak. Szerintem ez is közrejátszott az én kétségbeesésemben, hogy hogy fogok én elbírni kettővel, amikor a nagy ilyen hisztis és akaratos, a kicsi meg majd folyton bőgni fog és egész nap a mellemen lóg, kezdődik az éjszakázás stb.

A terhesség nem viselte meg a nagyot, a babának pedig nagyon örült, amikor behozta az apukája a kórházba. Alapvetően szereti az öccsét, de azért van féltékenykedés, nem tagadom. Nem könnyű, sokszor tudnék sikítva elrohanni ez is tény, de mindenért kárpótol, amikor odabújnak hozzám, vagy amikor látom,hogy a nagy megsimogatja az öccsét, a pici meg rávigyorog azzal az édes kis fogatlan mosolyával :)

Nagyon jó ötlet, hogy szakember segítségét kérted, ebből is látszik, hogy felelősen gondolkodsz és szereted a családodat. Folytasd a terápiát és mindenképpen próbálj meg pozitívan gondolkodni!

Amikor a legsötétebb gondolatok törnek rád, emlékezz vissza milyen érzés volt először a karodban tartani a kisfiadat. Na ugyanilyen lesz másodszor is, hidd el nekem. Én ahogy megláttam Ketteskét, ismét szerelmes lettem, ugyanúgy mint az első szülésemnél. Ja és kaptam még egy plussz érzést: most lett teljes a családunk :)

Hidd el veled is így lesz.

És még egy dolog - van az a mondás, hogy a legszebb ajándék, amit a gyermekednek adhatsz, az egy testvér. Kell ennél több?

2011. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
utolsó , hogy tudnék neked privát üzenetet küldeni?
2011. szept. 18. 20:07
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha rám gondolsz mint "utolsó",(17.44-es és 20.07-es vagyok) akkor szerintem van megadva itt a GYK-n privát elérhetőségem is, tudsz nekem e-mailt írni.
2011. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Írtam én is privátot Kérdező, légyszi olvasd el azt is.:)
2011. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!