Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ovu napján esett teherbe...

Aki ovu napján esett teherbe annak kisfia vagy kislánya született?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy fiús hímivarsejt gyorsabb, de a lányos hímivarsejt tovább életképes, így aki aznap van együtt, annak fiú lesz. Ez mennyire igaz? Én ovu napján estem teherbe.
2011. aug. 24. 14:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
47%

Bocs az offért, de én nem értem az ilyet. Mégis honnan lehet azt tudni, h pontosan mikor esel teherbe? Merthogy közvetlenül utána még nem mutatja ki a teszt, de mikor meg már kimutatja, addigra meg már valszeg többször is volt szex. Rendkívüli peteérés meg bármikor lehet. Akár az egyetlen szex után 3nappal is újra, ergo lehet lány lesz belőle.

De van aki annyira a gyerek nemére játszik, h csak havonta 1x csinálják?

2011. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiunk fogant abban a hónapban csak azon az egy napon voltunk együtt. Pont a peteérés napján.
2011. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Amit írsz a hímivarsejtek tulajdonságáról, az igaz. Viszont még sem biztos hogy csak ennek alapján dől el.

Egy genetikus barátom azt mondja, hogy elképzelhető, hogy a petesejtek is "válogatnak", és nem fogadják el akármelyik hímivarsejtet. Talán épp azért, mert a szülők valamilyen betegséget hordoznak (ami nálunk nem jött elő), aminél a gének kombinációja (vagy lány, vagy fiú esetén) beteg vagy életképtelen babát eredményezne. Ilyenkor a párnak csak egy nemű gyerekei születnek. De persze az is lehet, hogy mindez csak véletlen. A tudomány egyre fejlődik, de sok szempontból még gyerekcipőben van. :o)

2011. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem, hogy ettől lett kisfiam, de egészen biztos, hogy az ovu napján estem teherbe. Anno a lányomnál nem néztük. Amúgy most a ciklus.hu szerint időzítettük az együttléteket 2 héten keresztül minden nap volt hogy 2x is, de egészen biztos, hogy az ovu napján jött össze.

Egy gyönyörű 2 éves kislány és egy 19 hetes magzat anyukája

2011. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Szerintem csakis ovu napján lehet teherbe esni, illetve, amikor van érett petesejt.

Én nem hiszek ezekben a sztorikban. Azt elfogadom, hogy a lányos hímivarsejt életképesebb, de hogy a megtermékenyítésnél ezt lehet irányítani? Kizárt dolog. Az hogy életképesebb, nem azt jelenti, hogy az összes többi meghal, másmint a "fiú" hímivarsejtek, hanem hogy a lányosból van több, ha hosszabb idővel a PÉ illetve tüszőrepedés előtt volt az együttlét, de még ez sem jelent semmit, hiszen 1 db hímivarsejt kell és a kevesebb fiúsból is kiválasztódhat az az egy a sok lányos rovására...

2011. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Csak aznap szexeltünk, kisfiú :)
2011. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem vittétek túlzásba.

Viszont így meg annál inkább megjósolhatatlan, akkor mindkettőbő egy halom van.

2011. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nem értem miért kell kioktatni. Ha nem tudnám pontosan, hogy mikor voltunk együtt, akkor miért írnám??? Hónap elejétől két-három naponta együtt voltunk + az ovu napján is. Aztán már nem, mert nyaralni készültünk, sokat dolgoztunk, stb. Ja és a hónapban egyáltalán nem a baba miatt voltunk együtt, minden alkalommal csupán azért mert szerettük egymást. Amúgy elhiheted, hogy mivel 3 évig nem estem teherbe, nem havi egy alkalommal vagyunk együtt.


A többieknek köszönöm szépen a válaszokat. Teljesen mindegy, hogy milyen nemű lesz a pici. 3 év próbálkozás után ez már nem mérvadó. Csak mivel ezt hallottam, gondoltam végzek egy kis statisztikát.

2011. aug. 24. 16:29
 9/33 anonim ***** válasza:

Tüszőrepedés előtt 12 órával volt szex, kisfiú lett.

A jelenlegi bébit még nem tudjuk, az UH alapján a szex után 3-4 nappal találkozhattak csak a sejtek. Reménykedünk a kislányban. :)

12 hetes kismama

2011. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
mi az elsőnél az ovu elött, a 2.babánál az ovu napján voltunk együtt és mind a kettő lány lett..
2011. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!