Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Idy78 kérdése:

Mit tennétek a helyemben? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

7hetes terhes vagyok,de szept.közepétől kaptam a nagyobbik fiam iskolájában állást!Nem tudom mit tegyek,elvetessem,vagy sem???Nem szeretném,ha a fiam szenvedne miattam a suliban.Meddig lehet titkolni a terhességet,amíg hihető,h.nem tudtad??(pl.:megjött addig)Mikortól van védettsége egy kismamának????

Amúgy ő a harmadik baba.

Köszönöm a segítséget!!!(Én nagyon ab ellenes vagyok,ezért sem tudok dönteni!!)

7hetes km


2011. aug. 24. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki nagyon abortuszellenes, annak a fejében meg sem fordul ilyesmi, már ne haragudj.
2011. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ameddig nem látszik, addig végül is el tudod titkolni, legfeljebb hülyét csinálsz magadból :) Ezt nem bántásnak szántam, de általában ez az emberek reakciója arra, mikor egy előrehaladott terhesség kiderül.

Egyébként pedig 100% megértelek, mert ugyanebben a cipőben járok én is. Éppen hívtak volna vissza dolgozni, a nagyobb baba már mehetne bölcsibe, és nagy szükség lenne az én fizetésemre is, amikor kiderült, hogy babánk lesz újra. Mivel én is nagyon ab ellenző vagyok, úgy döntöttünk, hogy még ezt a kb 2 évet kibírjuk valahogy szűkösen, aztán utána csak könnyebb lesz.

Védettséged egyébként onnantól van, hogy hivatalosan is bejelented a babát. De ezt sajnos ki tudják játszani, ha nagyon akarják, pl fegyelmi, ha véletlen hibázol.

Azt nem értem, a fiad miért is szenvedne miattad a suliban ? Hogy a tanárok rajta állnának bosszút esetleg ?

2011. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az csak egy állás,mi az egy baba életéhez képest? Szerintem ne vetesd el,és ezt nem azért írom,mert abortuszellenes lennék. Amúgy 3 hónapos korodig sztem nem kell bejelentened.Kíváncsi vagyok,hogy döntesz!

ikres anyuka

2011. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11:40-es vagyok, azt tenném még hozzá, hogy jó munkát lehet találni még akármikor, de engem biztos, hogy sose hagyna nyugton a lelkiismeret, ha elvetetném a babát csak emiatt. Ahogy írtam is, szűkös lesz, de boldog, és ez a fontos !
2011. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én is az elsőnek adok igazat azzal ellentétben, hogy én a 4-kel vagyok ugyanígy. Visszamehetnék dolgozni, a pénz is kellene. Nem vagyok ab. ellenes, sajnos muszájból volt is már, de ha te valóban az lennél, akkor meg sem fordulna a fejedbe, hogy inkább a munka mint még egy gyerek. Én azt mondom, vállald el most a munkát, egy darabig tudod titkolni akár bővebb ruhadarabokkal stb. bár ez testalkat függő is. Utána pedig bejelented a hírt. Elvileg az első 3 hónap az, amíg mondhatni próbaidős vagy azaz bármikor kitehetnek. Esetedben ez azt jelentené, hogy kb. félidősen (20hetesen) jelenthetnéd be, akkor telik le a 3 hónap.
2011. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bemész és elmondod terhes vagy, ha kellesz mész amíg tudsz, ha nem megoldják, hogy kitegyenek...

Éhen halnátok, ha jön a kicsi, annyira leromlana az életszinvonal, hogy a másik kettőnek se jutna? Ha igen elgondolkodnék én is az abon, mert kell a munka, de ha nem ilyen xr a helyzet meg se fordulna a fejemben. Apjukkal jól megvagytok, működik a házasságotok, ha igen megint nincs ok, ha nem akkor...

Bár ha már eldöntötted, akkor mi mondhatunk bármit

2011. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de ha tudod, hogy dolgozni szeretnél, és nem akarsz több gyereket, miért nem védekeztetek?
2011. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos elég pocsék helyzetbe kerülnénk,ha nem lenne mhelyem,mert a férjem ép.ip.-ban dolgozna,ha lenne munka,télen nincs,vagy csak nagyon kevés!Lakáshitelünk van(CHF),védekeztünk,de nem mi tehetünk a selejtes árukról.Nem hittem volna,hogy terhes lehetek,mert a fiam még szopik,és azt mondják,addig nem lehet.

A nagyobbik fiam azért szívhatna miatta,mert az igazgatónő vett fel!!!!

Nagyon nehéz helyzet ez,mert ahogy az előbb leírtam nem tervezett baba,bár én szívem szerint megtartanám,de az eszem mást diktál!!

Köszönöm a hozzászólásokat,amúgy meg tényleg nagyon ab ellenes vagyok,de vannak helyzetek amikor félre kell tennünk a hitünket!!!

Mindenkinek szép napot kívánok!

2011. aug. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!