Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csinált már végig valaki...

Csinált már végig valaki vizsgaidőszakot újszülöttel? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
24 hetes terhes vagyok és a tavaszi vizsgaidőszakra fog a kisfiam megszületni. Levelezős vagyok és van már 2 majdnem kamasz fiam is. Nem nagyon szeretnék halsztani, de félek, hogy 2-3 hetes babával a 4 kötelező tantárgy meghaladja az erőmet. Tanácsot kérek, hogy aktív, vagy passzív, illetve tapasztalatot akinek volt akár jó, akár rossz.
2011. jan. 18. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
4 tantárgy nem sok, ha már időben elkezdesz tanulni. esetleg lehet kérvényezni oktatónál, hogy előrehozott vizsgát tehess, mert baba magadra is alig lesz időd, nemhogy még vizsgára tanulni.
2011. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megengedik, hogy előre hozd a vizsgáidat, kérvényezni kell. A TO-n adnak róla felvilágosítást. Én tavaly áprilisban szültem, előtte letudtam majdnem minden vizsgát, egy maradt, azt júniusban tettem le, akkor volt hat hetes. Igaz, az anyag is sok volt, de épp hogy átcsúsztam kettessel, nem nagyon volt energiám tanulni rá.

Most 9 hónapos, újra vizsgaidőszak, és bár most sem egyszerű, azért jóval könnyebb.

Sok sikert, és jó babázást!

2011. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek karácsony környékén született a babája, és megcsinálta a félévet vizsgákkal, mindennel együtt, sőt a következőket is, nem halasztott semmit. És mindezt az orvosin.
2011. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én mindenképpen azt javaslom, h próbáld meg!!! tényleg nem tűnik soknak a 4 vizsga és az elején szinte csak alszanak a babócák, úh hébe hóba fogsz tudni tanulni szerintem... én a halasztást választottam és nagyon megbántam...már elmúlt 1 éves a kisfiam és mellette egyáltalán nem lehet tanulni, csak mikor már este letettük. Anyukámnál szokott lenni 1-1 napot h tanulhassak, de engem nagyon megvisel, h úgymond tőle rabolom az időt és őt is érzi a hiányomat, meg fel is borult emiatt a napirendünk...csecsemőkorában szerintem könnyebb lett volna.
2011. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az államvizsgát halasztom emiatt. Igaz, hogy nekem a 4 évem megvan már.

Ha nem lennék lusta, és több akaraterőm lenne - simán megcsinálnám...

2011. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor a kislányomat szültem első éves voltam a fősulin, nappalin. Május végén kórházba kerültem 36 hetesen, onnan mentem el 2 vizsgára, június 11-én szültem, ezen a napon lett volna az angol vizsgám. A maradék vizsgákat őszre halasztottam, amik sikerültek. Második évtől egyéni tanrendet kértem és maradtam nappalin, nem hagytam ki egy évet sem. Azóta is lelkiismeret furdalásom van, hogy a kislányomra nem tudtam elég időt fordítani és nem tudtam ezt a gyönyörű életszakaszt teljesen élvezni.

Azóta eltelt 9 év és a második babámat várom, de vele otthon szeretnék maradni 3 éves koráig.

2011. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek!! Azt hiszem belevágok. Voltam már így - igaz akkor nem egyetemre jártam - akkor sajnos a vizsgadrukk elvitte a tejem, igaz a fiam tejcukor érzékeny volt, így nem látta kárát. Most meg már idősebb és tapasztaltabb vagyok, és tudom, hogy nem dől össze a világ, ha elsőre nem sikeül. :-) Még1X köszi Csajok!!
2011. jan. 18. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!