Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pro és kontra. Annyira tanácst...

Pro és kontra. Annyira tanácstalan vagyok. Járjak el havonta nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Nálunk a terhesgondozást a védőnéni és a háziorvos végzi, de főként az előbbi, az utóbbi csak aláír. Első baba. Soha nem voltam még terhes. Ha gond van akkor be lehet menni a terhesambulanciára a kórházba, és várni fél napot. De ha nincs semmi gond, nem szabad betolnom az orrom, mert leszedik a fejem. :S

Az ultrahangot szonográfusok végzik, az UH vizsgálóban. Vérvétel beutalóval a klinikai laborban.

El kell-e járnom magán dokihoz? Megtehetném, de valóban hasznos-e vagy csak felesleges pénzkidobás? Pro és kontra.


2011. febr. 11. 14:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Szülésre nem akarom felfogadni, illetve elgondolkodom rajta, sajnos, 100 ezer forintot nem tudok kiadni érte. De havonta 6-10 ezrem még van a vizsgálatokra.
2011. febr. 11. 14:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyik gyerekkel sem volt magándokim (három van), csak akkor mentem el magándokihoz, ha valamit úgy éreztem, nem stimmel (de stimmelt minden). Nem árt azért havonta megnézetni magad, már csak a méhszáj állapota miatt sem.
2011. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is az sztk.-ba jártam és a szülésnél sem volt fogadott dokim,de nálunk azért a terhesgondozást egy nőgyógyász végzi!nem is értem,a házi orvos vizsgál meg és nézi meg a méhszájad?én nem vagyok egy magándoki párti de ebben az esetben lehet hogy elmennék!hol működnek így a dolgok?
2011. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én is első babámat várom. Még nekem sincs magánorvosom, az az igazság, hogy kényelmes lenne, és olyan jól is hangzik, de nem nagyon szeretnék. Nekem ez annyira ellentétes az elveimmel. Az az igazság, hogy undorítónak tartom az egészet. Minek fizetem évek óta a tb-t, ha fizetnem kell minden alkalommal, amikor nőgyógyászhoz megyek és fizessek azért is, hogy szülhessek? Nagyon sok pénzbe kerül. Mire megszülsz kb. 200 e Ft. Én az az igazság, hogy sajnálom ezt a pénzt az orvostól, én nem egy pénzéhes ember bukszáját szeretném még tovább tömni, hanem ezt a pénzt inkább a kisbabámra költöm. A gyerekvárás sok pénzt igényel. Nem csak a babának kell bevásárolni (ruhákat, bútorokat..stb), de a kismamának is teljesen új ruhatárat kell vásárolni ezekre a hónapokra, ami szintén sok pénz. Tudom, hogy a nem magán dokik hajlamosak lekezelőek lenni, esetleg felületesen végzik a dolgukat, mégis sok olyat is hallok, hogy a magándoki is felületes vagy lekezelő. Engem az sem érdekel, ha az orvos nem kedves, csak végezze rendesen a dolgát. Szerintem sokan azért járnak magándokihoz, hogy ne kelljen undi emberek között várakozni, hogy a doki hízelegjen nekik és hogy bármikor felhívhassák, ha kérdésük van. Nincs ezzel semmi baj, de én úgy érzem, hogy nekem erre nincs szükségem. Eddig nem kellett sokat várakoznom egyszer sem, igaz sok érdekes ember között kellett várni, de nem haltam bele. Nagyon segítőkész a védőnőm, őt bármikor felhívhatom, ha kérdésem van, ő mindent elmond nekem, amit tudni kell, szóval számomra pótolja a magándokit.

Tudom, hogy sokan nem értenek velem egyet, de a magándoki még nem garancia arra, hogy minden jó lesz és tökéletes. Szerintem nem fejeztem ki magamat a legügyesebben, lehet, hogy néha félreérthetően is, de remélem azért nem fogtok lepontozni, mert én nem tartom annyira fontosnak a magándokit. Mindenesetre mindenki maga dönti el, hogy mire van szüksége és mit engedhet meg magának.


Ha te úgy érzed, hogy nagyon nem vagy megelégedve, akkor neked az a legjobb magoldás, ha keresel egy számodra szimpatikus orvost. Ezt neked kell eldönteni. Nem vagy köteles elviselni a számodra nem szimpi orvosokat, végülis tényleg jó, hogy van választási lehetőség, csak persze azt jól meg kell fizetni.

2011. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A házi orvos nem vizsgál meg. Csak aláírja a beutalókat stb. A tb alapu doki az ambulancián fogadja a terheseket, de csak ha gond van.
2011. febr. 11. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Melyik ambulanciára jársz?

Én nem fogadtam fel dokit, a Sote I. sz. nőire járok a terhességi ambulanciára. Mindig ugyanahhoz a dokihoz megyek. Néznek minden alkalommal vizeletet, vérnyomást, a doki megvizsgál, kiadja a beutalókat, UH-ra, laborra, ezek mind szintén abban az épületben vannak, és semmiért nem fizetek egy fillért sem. Igaz, hogy a dokit barátnőm ajánlotta, felhívtam és mondta, hogy mikor szokott az ambulancián rendelni, akkor mennyek. Van, hogy egy hónapban 2x is voltam nála. Fizetni nem fizetek neki, ettől függetlenül nagyon jó fej és alapos. Genetikai tanácsadásra is a Sotéra jártam, minden egy épületben van és minden adatomat minden doki látja, hiszen bent vagyok a rendszerben.

Nyugodt vagyok, mert bármikor mehetek, nem csak akkor, ha gondom van, és telefonon is hívhatom.

Most vagyok 34+4 hetes terhes, és azt mondta, ha nem akarom felfogadni szüléshez, azt is megérti, az ügyeletes doki is pont olyan alapos lesz, mit ő, ne aggódjak.

2011. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!