Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy mégis terhes...

Lehetséges, hogy mégis terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Aug 16-án kellett volna megjönnie, de nem jött. Legutóbbb 13-án voltunk együtt. Lehet,hogy a beágyazódás folyamatban van, és ezért nem jött meg,és pont ezért nem mutatja még ki a teszt?
2011. aug. 18. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első két hét tulajdonképpen nem tartozik a várandósság időszakához fizikai értelemben, hiszen ekkor még nem jött létre a megtermékenyülés, de spirituálisan nézve már készülődik egy új kis élet. A menstruáció mindig egy új ciklus kezdete, a szervezet nagytakarítást végez, hogy megfelelő módon fogadhassa a jövevényt. A második hét végére (a menstruációs ciklus hosszától függ az ovuláció időpontja, hosszabb ciklusnál később, rövidebbnél hamarabb) megérik egy petesejt (vagy néha több). Egyes kutatások szerint a ciklus második fele minden nőnél egyforma ideig tart, így az eltérő hosszúságot a pete érésének és kiszabadulásának az ideje határozza meg.) Az első két hétben így minden a megszokott mederben folyik, a mama semmilyen tünetet nem észlel általában, bár vannak nők, akik megérzik az ovuláció időpontját.

A megtermékenyülés után a zigóta (a megtermékenyített petesejt) megkezdi hosszú utazását a méh ürege felé, miközben többszörösen osztódik, szedercsíra állapoton át (a sok kis sejt együttesen egy málnaszemhez hasonló alakzatot hoz létre) hólyagcsírává (a málnaszem belsejében egy üreg keletkezik) alakul, amely beágyazódik a méh nyálkahártyájába (a méhfal szivacsos, kocsonyás, érdús, legbelső rétege). A beágyazódás több napot vesz igénybe, a fogantatástól számított 6. naptól a 10-12. napig tart. A kialakuló embrió egy hCG nevű hormont termel, a terhességi tesztek ezt mutatják ki, mivel csak várandósság idején termelődik. Ez a hormon állítja le a normális ciklust, így a menstruáció elmarad. Általában ez az első tünet, amelyet a leendő anya észlel. A legtöbb korai tünet, így az émelygés, hányás, fáradtság, érzékeny, feszülő mellek túl általánosak ahhoz, hogy ezek alapján biztosan megállapítható legyen a várandósság ténye, hiszen ezek hátterében számtalan más ok is állhat. Vannak "szerencsés" asszonyok, akik már a fogantatást is megérzik, így teszt nélkül is biztosan tudják, hogy babát várnak, de a legtöbb nő elég bizonytalan ezekben a hetekben. Az alhasi vérbőség miatt folyamatosan érezheti úgy, hogy most már tényleg "megjön".


A fejlődő embriónak sok tápanyagra és oxigénre van szüksége, így egyrészt megnő a keringő vér mennyisége (ez okozhat minimális súlygyarapodást rögtön az első hetekben), másrészt megnő a méh környékének vérellátottsága is, ez okozza az alhasban a teltségérzetet. A vérellátottság növekedése a húgyhólyagra szintén hatással van, akár a legkisebb vizeletmennyiség vizelési ingert vált ki, így a mamának gyakrabban, akár éjszaka is ki kell üríteni a hólyagját.

2011. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tehát ha az ovu ideján nem voltatok együtt akkor nem nagy a valószinűsége mivel ha 28napos a ciklusod akkor félidőben kellene együtt lennetek nem mensi előtt 3 nappal...így akkor nme jön össze baba.Ha nem jön meg és pár nap mulva is nega a teszt akkor menj dokihoz
2011. aug. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menszi elilotti napokban voltunk csak egyutt a parommal, most 12 hetes vagyok. Letezik spontan peteeres. Nekem az lehetett, mert a babam 1,5 hettel kisebb, mint menszitol szamolva. De a teszt nekem menszi kimaradasa utan par nappal mar halvany poztiv volt. Menszi idejen volt egy csepp verzesem, azt hittem megjon. Tettem fel tampont is, de aztan napokig semmi, akkor lett gyanus.
2011. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy közvetlen menzi előtti együttlétből annyira nem valószínű,hogy baba sikeredik. Csak mivel késik,ezért gondoltam erre az opcióra. No,persze lehet, hogy a melegfront zavar be nálam, vagy egyéb oka van a késésnek, csak én -örök optimista-rögtön babára gondoltam... :)
2011. aug. 18. 19:25
 5/7 A kérdező kommentje:

Juuujujjjjj! A ma reggeli teszten már ott van a második csíkocska! :) :) :)


Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 19. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok :)))
2011. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gratula!!! èn is igy jártam mink pont egy nappal a menszi elött voltunk eggyütt, másnap megjött tartott 4-5 napig rendesen! De júniusban késett annyira nem figyeltem rá mert volt már ilyen csak jöttek az elsö 2 hétekben a rosszul létek, még viccelödtünk a munkatársaimmal hogy terhes vagyok, hát június 22-én volt a szülinapom és 23-án csak vettem egy tesztett megcsináltam ugy voltam vele úgyis negatív lesz hát nem egyböl erös pozi lett;) utána még csináltam vagy 5 tesztett mind pozi lett csak közben nyaralni mentünk a párommal és csak július közepén tudtam elmenni orvoshoz, s közölte velem akkor 9 hetes voltam;)

Most meg már lassan 13 hetesek leszünk;)! Sok sikert és boldog baba várást kívánok neked!

2011. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!