Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légyszi nagyon fontos! Lehet...

Légyszi nagyon fontos! Lehet baja a babámnak, ha nem szedtem terhes vitamint?

Figyelt kérdés
Sem az orvosom,sem a védőnőm nem mondta (kifejezetten nem javasolták).Folsavat sem szedtem.Erre most olvasom,hogy legalább azt kellett volna,ha vitamint nem is.Azt is a 12 hétig,mert utána nincs értelme.Teljesen be vagyok pánikolva,mi lesz most?Amúgy is komplikált kicsit (rossz helyen lévő méhlepény,közben egy emelgetésre szoruló kétéves),de most aztán összesz@rtam magam.18 hetes uh.n még nem voltam,a 12.n meg már túl vagyok.
2011. júl. 23. 18:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én sem szedtem vitamint, mert Gravidától hánytam,Elevittől is kajak rosszul voltam. Csak Magneb6-ot és vasat szedtem semmi mást.

MOst 8 hónapos lányom mkk egészséges,semmi baja nem lett hálaistennek!

Ne aggódj!!!

2011. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy off-olok. Szerintetek van köze a terhesvitaminoknak ahhoz, hogy mostanában olyan sok kisbaba születik haemangiomával? Ez csak az én gondolatmenetem, nincs semmi tudományos alapja. Az én kislányomnak is van, és elég sok gyerkőcnek az ismerősi körökben, és próbálnám valamihez kötni...:S
2011. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a baba elveszi, ami kell neki... legfeljebb az anyának lesz vitaminhiánya. Persze ez sem jó. De ha egészségesen étkezel nem lesz semmi gond. Szerintem is túlzásba viszik ezt a "vitaminozást". Régen sem volt ilyen. Mondjuk én szedtem kb. 14-15. hétig, de azóta nem. Ne aggódj ezen!!!
2011. júl. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Elevitet szedtem pár darabot, aztán menten dokihoz (magánrendelésre), azt mondta, 1 doboz bőven elég. Mikor mondtam, hogy szorulásom van tőle, akkor azt mondta, rögtön hagyjam abba. Folsavat sosem szedtem, fogalmam sincs, az milyen. Ma már volt egy hasonló kérdés. Arra is azt írtam, amit most: a terhesvitaminok csak az utóbbi időkben terjedtek el, és nem halz ki az emberiség... A háborúkban kaja sem volt, nemhogy terhesvitamin, mégis itt vagyunk. Ne higgy el mindent. Sosoem szedtem folsavat, mégis van 2 egészeséges gyerekem.
2011. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha olyan pótolhatatlan és sehonnan be nem vihető dolog lenne a folsav aminek hiányában beteg baba születik, akkor már kihalt volna az emberiség.
2011. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Elolvastam a linket, pont ezt a kérdést említettem. A válaszadó hülyeséget ír. Hogy aki nem szed terhesvitamint, az idegbeteg lesz? Akkor az emberiség tagjai az elmúlt többezer évben idegbetegek voltak? Már bocs, ha olvasod, kedves válaszoló, de terjeszted a hülyeséget, más meg elhiszi. Szóval kedves kérdező, te meg jobban tennéd, ha kiszűrnéd a hasznos dolgok közül a rémhíreket. Ez pont olyan, hogy ha én most azt írom, hogy aki terhesvitamint szed, annak nem lesz 3 fülü gyereke, akkor be ne pánikolj, hogy te nem szeedtél. Elhiszem aggódsz, de hülyeségeknek ne higgy.
2011. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
azaz utolsó előtti
2011. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetes formában tartalmazza a tojássárgája, szója, banán.

Megtalálható a citrusfélékben: a citromban, a narancsban;

ezenkívül sok zöldségben (általában a zöld levelesekben): a zöldbabban, a karfiolban, a brokkoliban, a bimbóskelben, a parajban, a spárgában;

a hüvelyesekben: a lencsében, a babban, a borsóban;

valamint a csonthéjasokban (mogyoróban, dióban, mandulában)

és a teljes kiőrlésű termékekben is.

Jelentős mennyiség van az élesztőben, a búzacsírában, zabpehelyben és a friss gyümölcsökben.

A húsfélék közül egyedül a máj rendelkezik jelentős folsavtartalommal.

De bizony be lehet vinni máshogy is. Én csak azért szedtem a vitamint, mert bevallom lusta voltam utánanézni milyen lenne a megfelelő étrend, és mivel soha nem figyeltem az étkezésemre (értsd ettem ami jól esett) biztosra akartam menni. :)

2011. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok,köszönöm.A fent felsorolt ételek közül sokat eszem, (spec a spenótot nem szeretem),a zöldborsó pl a kedvencem,zsákszámra tudnám enni:)
2011. júl. 23. 20:01
 20/24 anonim ***** válasza:

Nyugi :) Nincsenek ilyenek olyan régóta.

A szüleiink generációjában még szinte senki sem szedett ilyet. Én anyukám nem szedett semmit. Kérdezd meg a tiedet, szinte biztos, hogy ő sem.

2011. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!