Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes vagyok, eddig...

18 hetes terhes vagyok, eddig nem szedtem vitamint. Az orvosom nem javasolta sőt ő nem is ajánlja. Eszem zöldséget, gyümlcsöt meg amit megkívánok. De nagyon félek attól hogy valami baja lesz a babámnak mert nem szedek vitamint. Már késő szednem?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már késő! A vitaminoknak igazán az első 3 hónapban van nagy jelentősége, amikor a genetikai fejlődés tart, és ez a 18. hét környékén be is fejeződik. Azért akkor van az utolsó genetikai uh. De ne izgulj, a dokid biztosan nyomon követi a babád fejlődését, és szólt volna, ha látna vmilyen problémát.
2008. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, az en dokim se javasolta a vitamint, csak az elso 3 honapban, mert en alig tudtam valamit enni, allandoan hanytam. De meg a vitamin is kijott belolem, ugyhogy abbahagytam a szedeset. Azota javult a helyzet, es probalok en is minnel tobb zoldseget es gyumolcsot enni. Szerintem nem lesz egyaltalan baja a babadnak. A mi szuleink idejeben nem is nagyon voltak vitaminkeszitmenyek, megis egeszsegesek lettunk :).
2008. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vitaminok közül igazán a folsav a nagyon fontos, és azért kell ezt szedni, mert nagyon kevés étel tartalmaz folsavat, és abból pedig nagyon sokat kellene megenni, hogy megfelelő mennyiségben legyen a szervezetben a terhesség idején.
2008. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A folsav a gerinc és idegrendszeri fejlődési rendellenességeket csökkenti, ezért fontos. A többi vitamin és ásványi anyag meg azért, hogy a kismamának ne alakuljanak ki hiánybetegségei, mert a baba elvonja a szervezetből, ami neki kell és amennyi mennyiségben rendelkezésére áll. A 18. héten már fölösleges elkezdeni szedni bármit is, de ha eddig tudtál rendesen enni mindenfélét, akkor elvileg minden t megkapott a babád. Sok orvos ellenzi a vitaminok szedését, a legtöbb viszont már az első kezeléskor javasolja valamelyiket.

A régi időkben azért jobb volt a helyzet, mert bár dolgoztak terhesen is kemény fizikai munkát a nők és főleg disznó húson éltek nem volt ennyi adalékanyag a kajában és nem volt ennyire nyafka a szervezetük sem, mint a mai embereké.

2008. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maltofert szedj (vas és folsav van benne) és C vitamint a könyebb felszívódáshoz. A vasra, folsavra nagy szükség van szoptatás alatt is, úgyhogy én szedem, ameddig szükséges. Terhesvitaminnak már tényleg nincs jelentősége, azt az első trimeszterben kellett volna nyomatni.
2008. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ugy etkeztel, hogy volt benne eleg zoldseg, gyumolcs, akkor nem lesz semmi gond. Nekem is azt mondta az orvosom, hogy aki valtozatosan etkezik, annak eleg az elejen a folsav bevitelt biztositani, majd a vasat. A terhesvitaminra szerinte csak akkor van szukseg,ha valaki nagyon sovany, vagy nem eszik normalis fott kajat.
2008. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!