Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lesz baja a babámnak, ha nem...

Lesz baja a babámnak, ha nem szedek vitamint?

Figyelt kérdés

12 hetes elmúltam, eddig szedtem folsavat, de már nem. Sok főzeléket eszem és változatosan étkezem. Eddig sok gyümölcsöt is ettem, de már egyre kevésbé kívánom és van olyan nap, hogy nem csúszik le semmi gyümölcs, viszont 100%-os gyüm.leveket iszom.

Ártok vele a babámnak?


2008. nov. 14. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem alatt semmilyen vitamint nem szedtem (igaz, jó volt a vérképem), komplikációmentesen csináltam végig a terhességet, 1 hét túlhordással szültem a kislányomat. Gyümölcsöt sokat ettem, főzelék- és zöldségfélét már kevésbé, de szerintem ha már az egyik féléből eszel, az jó. A 100%-os gyömülcslevek (hacsak nem te facsarod valódi gyümölcsből) nem nevezhetők kifejezetten egészségesnek (ugyanis tele vannak nyomva tartósítóval), de nem ártalmasabbak mint a szénsavas üdítők, szóval simán belefér. :)
2008. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

thatok,csak segitek.

Ha te maga nem szedel vitamint,azt tudnod kell,ha a szervezeted nem tartalmaz elég anyagot a baba szàmàra,akkor belöled vonja ki,tehàt a fogad megy tönkre,pl. kàlciumbevitel hiànya miatt,stb.

Szoval a babànak nem ,de neked lehet hàtràny még belöle.

Nem mindenki vitaminpàrti,megis értem,de szerintem ez alegkevesebb amit megtehetsz érte,legalàbb nyugodtabb leszel.

De ha nem akarod szedni,beszélj az orvosoddal,ö majd megmondja mennyire fontos neked,vagy a babànak!

Üdv:

25 hetes kismami

2008. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csakis azokat a gyüm.leveket iszom, amikre rá van írva, hogy nem tartalmaz tartósítószert. Aztán persze ki tudja, mi van benne, de hát már lassan a levegő sem egészséges... De az orvosom kifejezetten nem javasolt semmiféle vitamin szedését.

Nem tudom, számít-e, de a 12 hetes uh-on a babám 66 mm volt és azt mondták, minden rendben. Megfelelő ez a méret?

2008. nov. 14. 09:33
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Én sem szedek semilyen vitamint,vagyis csak alkalomadtán.Igaz a vérképem jó volt.
2008. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vàlaszom eleje lemaradt:)

Szoval én szedem de csak az elevitet, a baràtnöm semmilyet.

Én azért szedem,mert ma az egészségesnek nevezett ételek is tartalmaznak kàros anyagokat,(vegyszer,stb)

Meg hàt hàtrànyom nem szàrmazik belöle.

Az hogy megundorodsz bizonyos ételektöl,az a terhesség velejàroja,lesz idöszak ahol mindent felfalnàl egyszerre!

2008. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Az én babám 6,5cm volt a 12.héten.

Szerintem is vitamint szedni inkább magad miatt kell, nem a baba miatt. Ő elvesz tőled mindent, neked nem marad semmi.

Én a terhesség elején szedtem az Elevitet, aztán már csak vasat + kálciumot + magnéziumot. Most már a 36.hét után a magnéziumot nem szedem.

Most legalább odafigyelek a rendes étkezésre, és a megfelelő vitaminbevitelre, és jobb a vérképem terhesen, mint előtte.

Üdv

2008. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha az orvosod nem ajànlja,akkor ne szedd.

Én nekem az ellenkezöje volt,mondta hogy ebben az egy tablettàban minden vitamin benne van,ami kell,és ha nincs étvàgyam,akkor is van tartalék vitamin a babànak.

A méretet nem tudom,nem emlékszek hogy az elsö idöszakban mekkora volt nekem.

De ha a dokid rendben talàlta akkor jo

2008. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A babának nem valószínű, hogy ettől baja lesz, mert ő elvesz mindent, amit talál a szervezetedben. Viszont a te tested hiányt szenvedhet, ebben az esetben ez látszani fog a vérképeden. Én nem mertem kockáztatni, szedem végig a vitamint és szoptatás alatt is szedni fogom, anyagilag nem annyira megterhelő, hogy ne férjen bele, hízni sem híztam sokat, a baba sem lesz óriásbaba elvileg (már a 38. héten vagyok), én úgy érzem, hogy ennyit megérdemel a szervezetem. Tudom, hogy bár egészségesen próbálok étkezni és eszem gyümölcsöt, zöldséget, de ez mégsem elég nekem. Ugyanis eléggé változó az, hogy mit kívánok, néha hetekig gyümölccsel tömtem a fejemet, majd volt olyan időszak, hogy rá sem bírtam nézni... Ezért nem szórakozok ezzel a vitaminkérdéssel. Ártani nem árt.

De persze ez a te döntésed, meg a többi kismamáé.

A gyümölcslevekkel én vigyáznék a helyedben, ha a bolti dobozos verzióra gondolsz: lehet, hogy vitamin is van benne, de messziről sem annyi, mint a tiszta gyümölcsben, viszont rettentően hizlalnak. Ezeket nem úgy tervezték, hogy az ember folyamatosan igya, akár víz helyett is, napi több dobozzal, maximum egy-két pohárnyi jó belőle reggelihez. A terhességem elején amikor egészséges étkezésre váltottam, akkor én is azt gondoltam, hogy a gyümölcslé ennek az egyik alapja, a párom vette is nekem a különböző finomabbnál finomabb italokat, én pedig fogyasztottam nagy boldogan, nyugodt lelkiismerettel. Három-négy hétig. Akkor vettem észre, hogy nagyon megugrott a súlyom, pedig a baba miatt még egy dekát sem kellett volna híznom, enni pedig nem ettem többet. Egyértelműen az agyoncukrozott gyümölcslevek miatt volt. Le is álltam velük, áttértem a friss gyümölcsre, aminek a fogyasztásában nem szabok határt, mégsem híztam tőlük olyan mértékben, mint a cukrozott levektől.

Boldog babavárást!

2008. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem tudom, hogy bajt okoz e , de szerintem érdmes szedni.

Az ételekben nincs annyi vitamin, amennyi ilyenkor kell.

Nekem az orvosom a GRAVIDAT ajánlotta és végig kell szedni.

Rendben van a vérképem, de jobb megelőzni az esetleg problémákat.

2008. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A gyüm. leveket nem víz helyett iszom, hanem étkezésekhez 1 pohárral és a cukor- és tartósítószer menteseket.

Sok boldogságot mindenkinek!

2008. nov. 14. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!