Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg lehet baja a babámnak,...

Tényleg lehet baja a babámnak, ha nem szedek vitamint? Késő elkezdeni folsavat szedni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nagyon rosszul vagyok a gravidától, ráadásul több mellékhatás is jelentkezik tőle - székrekedés, hányinger, farkasétvágy... 16 hetes vagyok és eddig ezek miatt is csak kb 15 db-ot szedtem be a 6. héttől, két-háromnaponta. S.o.s. Mit szedjek? Változatosan étkezem.
2009. okt. 19. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ne izgulj, nem lesz semmi baj!

Próbáld meg a HIPP Natalt, attól nem hiszem, hogy lesz mellékhatásod!

2009. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Folsav az első 12 hétben fontos.Szerintem próbálj ki többféle vitamint,egyik csak jó lesz neked is!
2009. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem lesz semmi baj, ha nem szedsz vitamint. a folsavat úgy tudom a 12.hétig szokták szedni. Én csak elevitet és magneb6-ot szedtem. Volt sok kismama akivel egyszerre szültem, semmit nem szedet, mégis egészsége és nagy babája született. Ha változatosan étkezel nem lesz semmi gond.

2 hetes kislány anyukája

2009. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

A folsavnak a fogantatástól számítva a 12. hétig van fontos szerepe. Nagy százalékban védi ki a bizonyos idegcső záródási rendellenességeket. Régen nem szedtek ilyeneket, sőt terhes vitamint sem, mégis rengeteg egészséges gyermek született. Ne aggódj. Próbáld ki az Elevitet, viszont ahhoz Jodidot kell szedni. Én az elejétől ezt szedem, nem volt semmilyen mellékhatása. Első hetekben nehéz volt nekem is bevenni az émejgés miatt, de leküzdöttem. Azért jó ha szedsz terhes vitamint, főleg ebben a vírusokkal gazdagított világban. Megelőzésre nem utolsó.

34km

2009. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Én a Femibion-t ajánlom.
2009. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sok olyan kismamát ismerek, akik egyáltalán nem szedtek semmilyen vitamint. Az én dokim nem híve a terhesvitaminoknak, ennek ellenére én ragaszkodtam hozzá. 2-3 naponta szedem az Elevitet+jódot. A dokim még javasolta a napi 500mg c vitamint a megfázások, hideg stb. miatt. Azért tényleg nem árt, ha megbékélsz valamelyik vitaminnal, mert jön a tél, meg a sok baci (influenza, h1n1, ha tényleg nem bírod az Elevitet vagy Gravidát, próbálkozz addig, amíg meg nem békél a szervezeted valamelyikkel. A hipp Natal-ról én is azt hallottam, hogy azt nagyon sokan bírják, akik a többit nem.
2009. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A gravidával én is így jártam.Sőt,annyira,hogy már öklendeztem,ha más vitamint próbáltam.Ha jó a vérképed, akkor szerintem elég a zöldség-gyümölcs.Tudom most lesz tél,a frissek kifogynak.Én kiettem a fagyasztókat a rokonságban.Az utolsó hónapban szinte csak fagyasztott gyümölcsöt ettem.

Márciusban 4 kilós babám született.

2009. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!