Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpépet adhatok 4 hónapos...

Tejpépet adhatok 4 hónapos babámnak úgy, hogy még nem akarom elkezdeni a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, csak esténként kap tápszert, mert nincs annyi tejem, és jobban is alszik így. De újabban megint sokat ébred enni, ezért gondoltam, hogy valami táplálóbbat adnék neki estére. Ez sztetek jó ötlet? Amúgy nagy étvágyú gyerek.
2011. jan. 16. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet, én adnék neki neki tejpépet 4 hónaposan.
2011. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekdoki írta fel a tejpépet, pont emiatt :) De úgyis lesznek akik lehurrogják, meg azok is akik egyetértenek ezzel szóval csináld inkább úgy hogy megkérdezed ezt a gyermekorvosodtól, mert ez a kérdés akkora egyet nem értéseket tud itt szítani hogy csak ne :)))


Honnan fogod tudni kinek van igaza? :) Inkább kérderd meg a dokitokat, ő ismeri a babádat, tudni fogja mi a teendő.

2011. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, enyém 4,5 hónapos volt.
2011. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem azért írtam ki,hogy vitát szítsak, csak nem tudom, hogy szokás-e a tejpépet így adni, vagy azt csak azoknak, akik már amúgy is esznek mást. Vagy ez is hozzátáplálásnak számít? Tudom, hogy van, akinek a babája anyatejen nő fel, és van, aki már 3 hónaposan kóstoltat. Hát én valahol félúton vagyok, ezért is nem tudom mit lehet és mit nem. De majd akkor megkérdezem a dokit.Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 16. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha mást is adsz anytejen/tápszeren kívül, akkor azt már úgy hivják hozzátáplálás.

Szerintem felesleges, egyáltalán nem biztos, hogy amiatt kell.

De ha ragaszkodsz a péphez, írass fel Sinlac-ot, vagy HA pépet a dokival.

2011. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy megenné és igénye is van a táplálóbb ételre, akkor nyugodtan adhatod neki.
2011. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-3. vagyok, igen, félév alatt fontos hogy HA legyen. (hipoallergén)

Én tejpéppel egyidőben kezdtem az almát, barackot, szintén orvos tanácsára.

A mai tankönyvek azt írják hogy 6 hónapig csak anyatej legyen, de mivel minden babának más az igénye és a fejlődése ezért a lehető legjobb a baba dokijával való egyeztetés :) Nem vagyok egy tankönyv-anyuka, mindig inkább a dokival értekezem :)


Jó egészséget nektek!

2011. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!