Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik, Anyák! Volt,...

Kedves Kismamik, Anyák! Volt, aki túlsúllyal indult a babaprojektben?

Figyelt kérdés

Mi fél éve döntöttük el, hogy babát szeretnénk, és át is alakítottuk egy kicsit az életünket, odafigyelünk az ételekre, és elkezdtem mozogni is, hetente 2-3-szor jutok le az edzőterembe. 100-ról indultam, most 89 vagyok. Már belevágnánk a projektbe, de azért félek egy kicsit. Nektek volt bármi negatív tapasztalat ezzel kapcsolatban? Nem lesz fogadott dokim, a Péterfybe fogok járni terhesgondozásra. Vajon kapok majd jó kis "beszólásokat" a súlyommal kapcsolatban? Tudom, hogy egy kicsit érzékeny vagyok, nem viselném jól az ilyen jellegű megjegyzéseket. Ez az első 10 kg gyorsan lement, és továbbra is folytatni szeretném ezt az életmódot. Szerintetek meg kellene várnom, míg teljesen lefogyok? Vagy belevághatok így?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. júl. 14. 11:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, megnyugtattatok egy kicsit :) Jó lenne ha nem szednék fel még 20 kilót a terhesség alatt, igyekszem odafigyelni a kajákra (már ha nem leszek nagyon kívánós), a mozgást remélem hogy tudom csinálni majd terhesen is, persze óvatosan. Anyámtól már így is kapom rendesen a beszólásokat, hogy miért nem fogyok jobban, hogy merek így gyereket vállalni, majd kiröhögnek a kórházban, inkább ne menjek utcára, stb. Remélem a terhesgondozáson majd nem jönnek velem szembe ilyen megjegyzések :)
2011. júl. 14. 15:29
 12/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de anyád nagyon bunkó! Még jó hogy tartasz attól hogy beszólnak idegenek,ha a saját anyádtól csak kritikát hallasz!
2011. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ezt kaptam tőle egész életemben. Sosem voltam vékony, mindig husisabb voltam, már gyerekkoromban állandóan ezzel szekált. Sosem fogja megbocsátani, hogy anno "miattam" 20 kg felesleg maradt rajta, amit azóta sem tud leadni. Mindenesetre két dolgot biztosan elért ezzel:

1. az önbizalmam jó mélyen van elásva a föld alá

2. SOHA SENKIT SEMMILYEN külsőség vagy egyéb tulajdonság alapján nem fogok elítélni, sem megbántani. Tudom milyen érzés.


Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2011. júl. 15. 08:55
 14/16 anonim ***** válasza:

14.47 vagyok.

Sajnálom, hogy ilyen anyukád, próbáld meg elkerülni, mert teljesen lerombolja a lelki világodat. Engedd el a füled mellett a rosszindulatú megjegyzéseit. Senki az ég világon nem fog téged bántani a súlyod miatt semmilyen orvosi intézményben sem. Ez nem, hogy etikátlan lenne, de nagyon durva rosszindulatra vallana. Ez csak személyes lehet, mint anyukád esetében. Nem értem, hogy tud valaki ennyire gonosz lenni a saját lányával, tuti nincs rendben valami nála.

Fel a fejjel, hajrá babaprojekt! Gyönyörű és büszke kismama leszel, aki emelt fővel fog járni! Olyan határozott kisugárzásod lesz, hogy még anyukád is visszafog venni az arcából. :)

29h km

2011. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia. Tegnapi 12:05ös és 19:16os vagyok. Az eszem megáll hogy van ilyen anyának alig mondható emberi lény! Mi az hogy miattad nem tud lefogyni 20kgot?! Inkább ösztönözne,mint a mélybe húz. Orvosi eset! Szép lenne ha én is majd a lányomat hibáztatnám,mert felzabálok mindent!

Én a helyedben figyelembe sem venném. Ott a párod aki így fogadott el. Koncentrálj rá,és a születendő kisbabátokra! Nekem 2fiútestvérem van,és mindkettő magas sportos testalkatú,ahogy apánk is. Anyukám kissé molettebb de nem vészes. Soha egyikőjüktől nem halottam hogy fogyjak le,hogy nézek ki. Ne foglalkozz senkivel,ha fogyni akarsz magadért fogyj,az egészségedért!

Sok boldogságot a jövendőbeli kis családodhoz!

2011. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat Mindenkinek, jólestek nagyon :) Már kevésbé aggódom :)
2011. júl. 15. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!