Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelentős túlsúllyal rendelkeze...

Jelentős túlsúllyal rendelkezem (156 cm /98-100 kg) Milyen étrendet tartsak, hogy ne hízzak el még jobban a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos tudom, hogy túlsúlyos vagyok. Próbáltam már lefogyni, de valahogy nem sikerült jelentős eredményt elérni, volt, hogy fogytam 10-20 kg-ot koplalással, de az is visszajött idővel.

Párommal úgy gondoltuk, hogy nem várunk tovább a családalapítással (lévén 35 éves vagyok), össze is jött elsőre a baba!!!! Csakhogy félek, hogy még több súlyfeleslegre teszek szert.

Hogyan diétázzak, mit egyek azért, hogy ez ne következzen be?

A problémát súlyosbítja, hogy legalább 20 éve nem eszek húst, aminek a hiányát tésztafélékkel, tejtermékekkel, tojással, burgonyával különféle főzelékekkel pótolok. Meg rengeteg kenyérrel!! Sajna. Eddig naponta kétszer ettem, főtt ételt alig-aig, leginkább csak hétvégén.És este ettem a legtöbbet. Tudom, hogy ez nem jó, ezért elhatároztam, hogy változtatok az étkezési szokásaimon. Pl. este ,ár csk keveset eszek sok gyümölcsöt, kevesebb szénhidrátot. Elhatároztam, hogy módjával eszek valamennyi húst is, hiszen a babám egészsége a legfontosabb.De mennyit egyek? Milyen gyakran?

Ja, elkezdtem szedni a Gravida magzatvédő vitamint.


Nagyon aggódok az miatt, hogy sok kg-ot felszedek a terhesség alatt.


Ha lehet, tapasztalati tanácsokat adjatok.


2010. okt. 15. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából terhesség alatt a klasszikus diéta nem ajánlott, de akik terhességi cukortól szenvednek, azoknak szénhidrát diétát szoktat javasolni pl: 180 g szénhidrát/nap, de szerintem egy dietetikussal kéne beszélned, elvileg mindegyik kórházban van és ő tud segíteni, főleg úgy, hogy nem eszel húst. Az, hogy egészségesen fejlődjön a babád, szerintem most az a legfontosabb. 34 hkm
2010. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

reggelizz bőségesen,ilyenkor minden belefér amit csak akarsz mert a reggeli a legfontosabb!!!ez legyen meg legkésőbb 8-ig.


délelőtt mehet a nasi de csak mértékkel,legjobb volna ezt elhagyni de mivel terhes vagy így gondolom hogy kívánhatod ezeket.


legkésőbb egy óráig ebédelj meg és természetesen főtt ételt egyél!legjobb ha eszel levest és másodikat is!


délután egyél gyümölcsöt ,olyankor inkább ne terheld magad a csokival meg társaival!!!


délután ehetsz még egyszer az ebédből,de jó volna ha lefekvés előtt 2 óra hosszával nem ennél!!!

mondjuk ha 9kor fekszel le aludni akkor már 7 után ne egyél (igyál tejet,kakaót,rostos gyümölcsleveket,esetleg ha nagyon muszáj 1-2 müzli szeletet!)


ja és ha 9kor fekszel akkor 8 óra után menjetek ki a pároddal és sétáljatok egy nagyot!!



jó babavárást és sok egészséget!!



nekem is van egy lányom 20 hós és terhesség után én sokkal drasztikusabb fogyókúrát csináltam.



24N

2010. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy gond terhesség alatt kövérnek lenni,most ne a hiúságoddal törődj,hanem azzal hogy rendesen egyél,és ne koplalj.Majd ha megszülted,utána koncentrálhatsz arra,hogy visszanyerd sudár,manökeni alkatod.


Egyébként túl sok szénhidrátot eszel,tészta,kenyér.A főzelék az jó.Ha majd fogyni akarsz,akkor a kevesebb kalóriatartalmú ételeket kell enned,vagy kevesebbet,és valamilyen amatőr mozgást is elkezdhetnél,mint otthoni torna,szobakerékpár.

Annyi húst egyél amennyit egy átlagember eszik akár mindennap,hiszen a szalámi is hús.

2010. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok zöldség, gyümölcs, lehetőleg nyers saláta formában, vagy párolva. Húsból főleg a soványabbakat válaszd, Kerüld a felvágottakat, virslit, kenyeret, tésztákat, péksüteményeket, csokit, kekszet, befőtteket, zacskós kajákat, bő zsiradékban sült ételeket, stb. Próbálj meg többször enni, de csak keveset, mondjuk reggel gyümölcsöt (nem banánt, mert az kalóriabomba!), tízóraira gyümölcs joghurttal, kevés müzlivel, ebédre jöhet egy kis párolt húsos kaja, mondjuk rozmaringos csirkemell, görög salátával, uzsonnára egy nagy tányér gyümölcssaláta, vacsorára párolt zöldségek (brokkoli, karfiol, kis rizzsel (legyen mondjuk kukoricás rizs :-))

Nagyon fontos, hogy ne fogyókúrázz, egyél rendesen, de kerüld el messzire a magas szénhidráttartalmú kajákat és a készételeket.Igyál sok folyadékot, de csak hozzáadott culor nélkülieket: tea (nem a bolti ice tea!!! :-)), ásványvíz, 100%-os gyümölcslé. És, hogy a lelked is megnyugodjon, egy héten egyszer (akár mindig ugyanazon a napon) engedélyezz magadnak egy "kicsapongást": valami nagyon finomat. (de ne sokat! :-))

Az első lépésen túl vagy: már tudod mit csinálsz rosszul. :-)) Ne a mennyiségen, hanem a minőségen változtass!

Mindig legyen nálad valami nasi-gyümölcs (mandarin, alma) a hirtelen "Úúúgy ennék valamit" érzés ellen. :-))

Jó babavárást!

2010. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bár azt írtad, hogy 20 éve nem eszel húst; én is azt javasolnám, hogy a terhesség alatt egyél. Van egy csomó vitamin, ásványi anyag, fehérje ami csak a húsokban van és a babának erre szüksége van. Inkább szárnyasokat egyél, a vörös húsokat csak módjával.

A szénhidrátot próbáld csökkenteni, és ne csak a kenyeret tésztát, hanem a rizsre és a krumplira is figyelj. Inkább párolt zöldségeket, főzelékeket egyél a húsokhoz.


Próbáld tartani a napi 5 étkezést (reggeli, 10órai, ebéd, uzsaonna, vacsora).És legalább az egyik legyen főtt étel. Nagyon figyelj a nassolásra, lehetőleg kerüld. Ha jön az "úgy ennék valamit" érzés, akkor ez a valami legyen gyümölcs vagy sajt. Ha már nagyon hiányzik az édesség, igyál egy bögre kakaót. És tessék mozogni! Beszéld meg a dokiddal, hogy milyen mozgást ajánl; esetleg járhatsz-e úszni. Keress kismama tornát, vagy kismama jógát. A csoportos mozgás azért is jó, mert veled azonos "helyzetben" lévőkkel lehetsz együtt és egy csomó mindent meg tudtok beszélni.


Jó babavárást! 23 hetes Km

2010. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én is hasonló súllyal kezdtem a terhességet. Drasztikus diétába ne kezdj, mivel azzal csak ártanál. Figyelj oda mit mikor eszel, a cukorbetegség miatt. Többször keveset. Napi 5x lenne az ideális. Reggelire tejet, és a gyümölcsöt mellőzni kell, mert ezek emelik meg a vércukrot a legjobban. Ilyenkor ehetsz 1 zsemlét felvágottal, paprikával paradicsommal. Tízóraira már lehet gyümölcs is. Ebédre húst, salátákat lehet enni, ezeknek nem kell nézni a szénhidráttartalmát. Uzsonna megint lehet gyümölcs, vagy joghurt. Vacsorára megint lehet szendvics. Persze minden mértékkel. Nekem 160 g-os szénhidrátdiétát kell tartanom, de ha megkérdezel egy dietetikust, biztosan segít. És persze sétálj sokat. Remélem minden rendben lesz veled. Próbáld ezt tartani, mert a napi kétszeri étkezéssel csak gyarapodni fog a súly. Húst is kell enni, tésztát azt ne. A gravidát pedig szerintem csak kétnaponta szedd. Baj nem lehet belőle. Nekem jött fel pár kiló, de most már nem jön több, szerencsére. Jajj majdnem elfelejtettem. Sót kerüld, és minimum napi 2-2,5 liter folyadék, ami víz, nem pedig édes mindenféle... tehát a dobozos rostos üditőket és a kólát is hanyagolni. Szerintem minden rendben lesz. Hány hetes terhes vagy?

minden jót

2010. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!