Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik, Anyák! Volt,...

Kedves Kismamik, Anyák! Volt, aki túlsúllyal indult a babaprojektben?

Figyelt kérdés

Mi fél éve döntöttük el, hogy babát szeretnénk, és át is alakítottuk egy kicsit az életünket, odafigyelünk az ételekre, és elkezdtem mozogni is, hetente 2-3-szor jutok le az edzőterembe. 100-ról indultam, most 89 vagyok. Már belevágnánk a projektbe, de azért félek egy kicsit. Nektek volt bármi negatív tapasztalat ezzel kapcsolatban? Nem lesz fogadott dokim, a Péterfybe fogok járni terhesgondozásra. Vajon kapok majd jó kis "beszólásokat" a súlyommal kapcsolatban? Tudom, hogy egy kicsit érzékeny vagyok, nem viselném jól az ilyen jellegű megjegyzéseket. Ez az első 10 kg gyorsan lement, és továbbra is folytatni szeretném ezt az életmódot. Szerintetek meg kellene várnom, míg teljesen lefogyok? Vagy belevághatok így?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. júl. 14. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

elso babat 85el kezdtem

masodik bababt 84el :)

117rol fogytam le eloszor a baba miatt

masodjara 114rol


igazabol jo lett volna, ha van idom meg fogyni, de en sem leszek fiatalabb :((

2011. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első gyereket 90 kilóval kezdtem, másodkat 100-al, most a harmadikat sajnos 110-el.

Én nem kaptam beszólásokat egyáltalán, a babák is egészségesek, gyönyörűek.

2011. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én is az elsőt 90nel kezdtem, 103al szültem.

a másodikat sajnos 100al kezdtem, most 7hetes vagyok. de már elhatároztam h nekiállok a cukros diétának, h a legkevesebb jöjjön még fel....

2011. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

105-el kezdtem a terhességemet,(ehhez vagyok 180 cm) én még az elején vagyok, de eddig egyetlen egy beszólást sem kaptam. Ez szerintem egyénfüggő. Van aki a 60 kilós embernek is beszól, hogy dagi.

Én is szerettem volna fogyni, de nekünk egyből összejött, így kb bele sem tudtam kezdeni a fogyókúrámba.

Én amúgy belevágnék, mert ki tudja mikor jön össze. Tudod van akinek egyből, van akinek akár egy év is. Ez a te döntésed, hogy vársz még fél évet mondjuk és utána kezded, és akkor lehet még egy fél évet kell várni,mert akkor akar jönni, vagy most elkezded, aztán lehet "csak" egy fél évet kell várni...

És a diétát, speciális étrendet tarthatod a terhességed alatt is, nem kell feltétlenül 15-20 kilót felszedned. Mozogni lehet terhesen is ám!

Szóval én folytatnám a diétát, aztán ha besikerült a baba, akkor meg a mozgást nem hagynám abba csak maximum nem erőltetném agyon magam, viszont a diétát megbeszélném az orvosommal. Szerintem ennek még külön örülne is!

2011. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia,vágjatok csak bele nyugodtan! Hacsak nincs valamilyen egészségügyi problémád! Én világ életemben túlsúlyos voltam,de az az igazság hogy nem látszik nagyon. Szerencsés alkat vagyok,minimum egy 10kgot le tudok tagadni,és elhiszik! 89kgmal lettem terhes,és én semmin nem változtattam. Rögtön az első "elhatározásnál" összejött,fel sem merült bennem hogy e miatt beszólnának! Az orvos nem hinném hogy megszól,esetleg ha drasztikusan kövér lennél,vagy nagyon sokat hízol. Aki meg e miatt megszól az egyszerűen bunkó! Én 102kgmal mentem szülni,és szerencsére csak ekkor mentem először 100kg felé. Valahogy mindég sikerült alatta maradnom,pedig nem sportolok.
2011. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vágj bele nyugodtan! Ha a cukrod rendben lesz nem fognak cseszegetni a súlyod miatt. Én kevesebbel kezdtem a terhességem mint az előttem levők, bár magas nem vagyok szóval az sem kevés: 76 kg. Most 34 hetesen 84,3 vagyok és soha senki nem csesztetett, sőt megdicsértek, mert nem híztam sokat. Meg amúgy nekem a dokim mondta, hogy a súly nagyban függ a csontozattól és rólam soha nem is gondolta, hogy ennyi a súlyom, simán 6-7kg-mal kevesebbre tippelt. Szerintem vágj bele én nagyon sok olyan kismamát ismerek, aki jócskán túlsúllyal kezdett, ment is fel rá rendesen és a végén egészséges kis tüneménynek adott életet. Nem a Rubint Rékát kell alapul venni, aki egyébként elmehet a pi...be, mert nekem ne mondja, hogy szülés előtt 1-2 héttel normális órákon át tornázni.
2011. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
118 kg lettem terhes.
2011. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a normál súlyom 57 kg, annyi voltam mikor megismertem a férjem 7 éve, aztán a nagy szerelemben felhíztam 75-re, és ennyivel kezdtem a terhességem.

95-tel szültem a fiamat, utána egy másfél évvel megint 65 voltam. utána eleresztettem magam, és ezt a terhességem 79 kg-val kezdtem, szóval verni fogom a 100-at szülésnél az tuti fix.

egyébként ebből semmilyen problémám nem volt a fiamnál, nem lettem cukros, toxémiás stb., tehát ez ne legyen akadály.

a barátnőm 103 kg-val kezdte a terhességét, kicsit jobban piszkálják a diétázással, de nála sincs gond.

2011. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most 87 kilósan lettem terhes. 11 hetes vagyok, híztam rá 1,5 kilót eddig. Az első babámmal 15 kilót híztam, vagyis ennyi maradt rajtam szülés után. Ezt 2,5 év alatt nem sikerült leadnom. Valószínű most nem úszom meg 100 alatt. Mikor 6 hetesen (én) mondtam a dokinak hogy aggódom a súlyom miatt, ő azt mondta ez nem az az időszak mikor fogyózni kell. Annyit mondott még, hogy egyek egészségesen, vitamindúsan, és ne idegesítsem most ezen magam. Az előző babánál sem cseszegetett a súlygyarapodás miatt, bár azt még a 176 cm-es magasságom kicsit ellensúlyozta.

Igyekszem odafigyelni, hogy mit és mennyit eszem, és reménykedek hogy nem lesz a vége nagyon gáz.

2011. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én 91 kg voltam amikor teherbe estem. Soha semmilyen megjegyzést nem kaptam se orvostól, se asszisztenstől, se védőnőtől, se senkitől. Se sztk-ban, se kórházban, se bármilyen vizsgálaton. Szerintem max akkor szólnak be, ha rohamosan hízol kis idő alatt. Bár nem tudom én eddig +5 kg-ot szedtem fel.

Ha normális étrenddel és mozgással fogysz, akkor belevághattok a baba projektbe szerintem. Csak ne legyen drasztikus a fogyás, mert az se a teherbeesés szempontjából nem lesz előnyös, se a továbbiakban sem.

29h km

2011. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!