Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyi időt volt otthon...

Kinek mennyi időt volt otthon apuka a szülés után?

Figyelt kérdés

A férjem 3 hetet szeretne, de ez nem sok elsőre? Pláne jönnek a nagyszülők is segíteni minden nap. Vagy jó, ha ő is hozzászokik a babához (első baba).



39 hetes


2011. júl. 2. 10:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mindkét baba után 1 hetet volt itthon a férjem. Nagyszülők nem jöttek segíteni, csak babalátogatni (én nem kértem segítséget).

Nekem ez így elég volt, de én hamar regenerálódtam.

Nyilván más lett volna, ha császár vagy nehéz szülés lett volna.

Egyébként az a véleményem, hogy inkább a férjed segítsen 3 hétig, és szokjátok meg, hogy új család vagytok, mint hogy ott üljön 3 hétig 2 nagymama, akik "osztják" az észt. (de mondjuk nem tudom milyen viszonyban vagytok, de vigyázz, ne másszanak bele az életetekbe)

2011. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mind a három gyerek után 2 hetet volt itthon, de nekem nem jött más "segíteni". Nem volt rá igényem sem.
2011. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha már lehet választani, inkább a férj. Nekem nagyon jó volt, hogy 2 hetet itthon volt. Egyedül ő tudott megnyugtatni. Maximálisan megbízom benne, nagyon jó volt, hogy mellettünk volt. A hormonok még elég gázosok voltak és nem voltam feldobva. ( nehezen indult be a tejem, ami miatt ki voltam borulva és ő tartotta bennem a lelket.majd minden szépen kialakult) És azóta is együtt fürösztjük a gyereket, nap mint nap pelenkázza és eteti ha szükséges (már 14 hónapos lesz) Nagyon kötődnek egymáshoz. Ami persze nem attól függ, hogy apa mennyit van otthon az első napokban, de nagyon jó érzés. Ja és nem biztos, hogy el tudja ilyenkor viselni az ember a nagyszülőket...
2011. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
még nem tudom mennyit lesz ithhon de azt tudom hogy 9 hetes lessz a picink amiko megy németo-ba melózni és nincs a közelben segitség,az lesz a legnagyobb segitség hogy hazahoz azt a sok pénzt amiért távol leszünk egymástól:(:)szar lesz de muszály lesz.örülj neki hogy enniyt veletek lesz.
2011. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ja és nekünk van mellette még egy addigra 29hónapos fiúcskánk is:)
2011. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

2 hetet volt itthon, de igazából a lányom akkor csak aludt és evett. Amikor visszament dolgozni, akkor kellett volna a segítsége. :) 3 hétig anyum főzött nekünk, aztán az is ment magától.

Most is várhatóan 2 hetet lesz itthon, de több dolgunk lesz a most már "nagylány" miatt.

2011. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
3 napot. Jó is volt így , nagyon jól elboldogultam a babával, segítségem nem volt. Ő maradt volna itthon, de megbeszéltük, hogy akkor vegyen ki szabadnapot, ha valami van, pl. nem érzem jól magam, stb.
2011. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!