Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit főzhetnék meg előre és...

Mit főzhetnék meg előre és rakhatnék el a fagyóba, hogy a szülés után otthon majd egyszerűbb legyen az élet egy darabig?

Figyelt kérdés

Ötleteket gyűjtök. :)

Én eddig csináltam toros káposztát, milánóit, lencselevest, fasírtot. De szeretnék még mást is, csak nem jut eszembe semmi. :)


2011. jan. 27. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A pörköltet is le lehet fagyasztani.
2011. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pörkölteket,abból lehet tarhonyás husi, vagy tésztát, krumplit főzöl hozzá.Bableves.Panírozz be husit,sajtot, karfiolt,vagy májat.Aztán vegyél fagyasztott gombócot,nudlit, az is egyszerű és kevés idő míg elkészül.Hát,asszem ennyi jutott hirtelen eszembe.
2011. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bármilyen krémlevest (mínusz tejföl, azt felengedés után keverd bele) sütőtök, zeller, talán ez a kettő, ami szoptatásbarát is, mert erre sem árt gondolni...

Ne legyenek agyonfűszerezve a dolgok.

2011. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve az étel fagyasztásnak, de ami nekem nagy segítség volt, az az, hogy előre megvettem egy csomó húst, felkockáztam, szeleteltem, stb. Így nem volt vele macera, csak bele kellett dobni a lábosba. Ugyanez mehet a krumplival is, megpucolni, felszeletelni, és teljesen jó, csak pl. meg kell sütni. A hagymát is összevágtam, lefagyasztottam.
2011. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A panírozott cuccoknál arra figyelj, hogy tálcán, egyesével fagyaszd, ha már megfagyott, akkor rakhatod egymásra és zacskózhatod. Ha ezt a tanácsot megfogadod a hagyma esetében is, akkor nem áll tömbbe, könnyebb felhasználni.

Gyakorlatilag a krumplin kívül mindent lehet fagyasztani. A krumplit elő kell hőkezelni, hogy ne barnuljon be.

Én pl. a kifőzött tésztát is fagyasztom, ha sokat sikerül csinálnom. Picit beolajozom, zacsizom. Reggel előveszem, max. mikróban kiolvasztom és kész. Ugyanígy lehet nokedlit is.

2011. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2011. jan. 27. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Húsleves tészta nélkül.
2011. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!