Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyi időt volt otthon...

Kinek mennyi időt volt otthon apuka a szülés után?

Figyelt kérdés

A férjem 3 hetet szeretne, de ez nem sok elsőre? Pláne jönnek a nagyszülők is segíteni minden nap. Vagy jó, ha ő is hozzászokik a babához (első baba).



39 hetes


2011. júl. 2. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

2 hétig volt itthon a férjem, nekem kevés volt. :) Simán el tudtam volna még viselni 1-2 hétig. De nekem nem volt más segítségem, így létfontosságú volt.

Ha megteheti, és szívesen marad otthon, akkor miért lenne ez gond? Legalább ő is megismeri a babát.

2011. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Én karácsonyra vagyok kiírva. Akkor a férjem egyébként is szabin lesz legalább két hétig, de egyet még kivesz.

Én örülök neki! Én annak nem örülnék,ha minden nap jönnének a nagyszülők. Meg is beszéltük,hogy ha szólok jönnek, de nem akarnak ők sem állandóan ott lenni.

Ketten akarunk boldogulni a picivel!:)

2011. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

5 hetet.

másfél hetet volt itt nagynéném, mert egyik nagyszülö sem tudott pár napnál tovább maradni. és miután letelt az 5 hét jöttek anyósék 1 hétre.

nem segítség miatt volt jó, hanem hogy kicsit össze hangolodjunk mi 3-an. meg elég fura hirtelen egy bébivel otthon, aki üvölt is ráadásul, így mi jól éreztük magunkat 3-ban. ha nagyszülök tuttak volna maradni tovább akkor tuti kevesebbet lett volna.

2011. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 hetet volt itthon, de ő volt mindenben a segítségem, vásárolt, takarított, hordta a nagyobbakat suliba-oviba, én a császárműtét miatt mozogni is alig tudtam.
2011. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki, hogy nem akar rögtön magadra hagyni otthon a picivel. Az első napokban/hetekben sokat számit, hogy melletted van a párod és együtt össze szoktok a picivel is, elvégre már egy kiscsalád vagytok. Nálunk a párom az első héten volt otthon velem, a második héten ment dolgozni. Még az első 1 hónap olyan, hogy neked is fel kell erősödnöd, és nekem volt olyan, hogy annyi időm nem volt, hogy kimenjek enni és délben reggeliztem, mikor nem volt velem senki. Amikor a pici 2 hetes volt, átköltöztünk ide ahol most élünk, és most a párom állást keres kb 1 hónapja, de nem bánom, hogy itthon van, mert jó ha át tudom adni a babát amig eszek, takaritok, főzök... Úgyhogy szerintem nem baj, ha a férjed is otthon akar maradni néhány hetet, sőt!!

2 hós baba anyukája

2011. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Semennyit nem tudott itthon maradni. De nem estem kétségbe, szerintem segítség nélkül is el lehet boldogulni. Szoptattam, pelenkáztam, ami tudtam megcsináltam a baba mellett, a többit akkor amikor megjött a férjem munka után. Sokan kicsit túlzásba viszik ezt a "kell a segítség"-dolgot, a baba körüli teendők semmivel sem megerőltetőbbek mint egy munkahelyen helyt állni.
2011. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak munkahelyen kell helyt állni, az 8 óra, és mellettealhatsz éjjel másik 8-at egyhuzamban. Kisbaba mellett nincs éjjel 8 órád, esetleg csak 2-3 maximum egyhuzamban, mert kelni kell hozzá gyakran, és ha ez egy friss műtéttel is tetézve van (mondjuk császáros kismamánál), hát akkor azért picivel nehezebb szerintem az egésznapos helytállás mint egy 8 órás munkahely.
2011. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Úgy volt, hogy itthon lesz velünk 3 hetet. Aztán 4 nap után volt egy sürgős munkája, el kellett mennie 2 napra vidékre. Amikor a baba 3,5 hetes volt akkor pedig el kellett utaznia a Távol-Keletre dolgozni 3 hétre.

Nagyon szerettem volna ha itthon van velünk és Ő is szeretett volna itthon lenni, de ugye a pénz nagy úr. :(

2011. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak aznap volt itthon, amikor hazahozott minket. Következő nap már dolgozott. Én is meg tudtam oldani segítség nélkül, pedig császáros voltam. Vagyis anyukám segített abban, hogy 2-3 naponta hozott kaját (50 km-re laknak és ő sem tudott szabira jönni) , ez volt a legnagyobb segítség, de minden mást megoldottam, igaz kb. 10x annyi ideig tarott minden, de kész volt.
2011. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

5 napot volt itthon, beleértve a hétvégét is. Próbaidős volt az új munkahelyén, ráadásul az ország másik felében kellett letöltenie, így hét közben egyedül voltam a babával, csak hétvégén jött haza. Anyukám a második héten délutánonként hozott kaját és vigyázott a picire amíg lezuhanyoztam, tartotta a babának a kifogót a fürdetésnél.

Komolyan mondom még furcsa is volt, amikor letelt a próbaideje és mindig itthon volt, annyira megszoktam, hogy kettesben vagyunk pl. az éjszakai etetéseknél.

2011. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!