Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétségbe vagyok esve! Terhes...

Kétségbe vagyok esve! Terhes vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma mutatta ki a terhességi teszt, hogy terhes vagyok! Kétségbe vagyok esve olyan kicsi még a gyerekeink 28 hónapos és 7 hónapos mind a kettő lány. Fogalmunk sincs hány hetes, lehet és az sem tudjuk mikor fogant meg mert mindig védekeztünk. Ti mit tennétek?
2011. jún. 29. 16:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon abortusz ellenes vagyok, de ilyen helyzetben én is elvetetném. Hiába mardosna a lelkiismeret életem végéig, de ott van a másik kettő, akit így legalább talán fel tudok nevelni.
2011. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
Igen nehéz helyzet, én akkor sem lennék rá képes. 42 é, 6. babámat vártom :p
2011. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%
mármint hogy bántsam (bocs, előbb lemaradt)
2011. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
28%
A 6 gyerek kicsit e már extrém kategória:-(((
2011. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
17%

általánosságról beszélek nem bántásképp

de 6 gyerek minek??

2011. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%

Na állj!

Először is: menj el orvoshoz amilyen gyorsan csak lehet,mert nem tudod milyen idős terhes vagy,lehet,hogy már nem kérdés hogy megtartsd-e....ki tudja.


Utána (és közben) pedig üljetek le és sokat beszéljetek erről,mert ez nem egy olyan döntés,mint hogy a boltban a polcról leemeld-e azt az adott tusfürdőt,vagy sem.

Ez egy életre szóló döntés,és tudom,hogy akárhogy döntesz,jól fogsz dönteni. Vagyis jól fogtok:mert ezt közösen kell megtennetek!


Anyagi szempontból, a jelen helyzet nem túl rózsás,és én aztán tényleg az a típus vagyok,aki nem javasol gyerekvállalást és/vagy megtartást ha nem jók a körülmények,de azért kérlek pár dolgot vegyél figyelembe:


- két egész picúr gyerkőcöd van, egy csomó mindenetek megvan ahoz,hogy kisbabaként ellássátok azt a gyermeket

- 3 gyermek után lényegesen több támogatást kapnál sok-sok helyen, az iskoláztatástól elkezdve,étkezés,családi adókedvezmény stb - IGEN,TUDOM,ERRE NEM LEHET ÉLETET ALAPOZNI,DE IGENIS SZÁMÍT és hozzáteszem,hogy ebbe az anyagi helyzetbe egyébként egy gyermek is elég lenne, de közben már kettő van, a harmadiktól nem lennének rosszabbak a körülményeitek rövid és középhosszú távon


- azt is mérlegeljétek,hogy van-e esély változásra: párodnak magasabb fizetés,stb...


- mindenképp mérlegeld azt is,hogy te mennyire bírnád: nem éri meg belerokkanni a harmadik babába, mert van már kettő gyermeked akikért felelős vagy,és ott kell lenned nekik mindig


és végezetül: ez a baba nagyon jönni akart hozzátok, védekeztetek,és mégis megfogant - ennek oka van!


Kívánom,hoyg a legjobb döntést hozzátok TI ketten a pároddal,és ne te + a gyakorikérdéses anyukák!

2011. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

Ha meg is szünt a munkahelyed,de kapod a gyed-et,akkor ismét megigényelheted majd!

És csatlakozom az előttem szólóhoz! a Támogatások 3 gyermekre már tényleg nem csekély. Kezdjük a családival: nem 13300 lesz gyermekenként,hanem 16 ezer. és ez csak egy.

+ nem tudom,hogy milyen nemű gyermekeid vannak,de szerintem az első pár évben nem lesz gond! A ruhákat gondolom nem dobtad ki,kiskád,ez az megvan még,azt nem kell venni! Ami nehéz lehet,az az ovi,suli. Nagyon jó kis támogatásokat adnak!: ovodáztatási pl. Oviba 3 hónapot jár a gyerkőc,megigényled,és először 20. ezret adnak,majd 10-et fél év múlva. Gyermekvédelmit is igényelhetsz,az is gyermekenként 5900 ft! fél évente.


Én csak biztatni tudlak!

Jó egészséget!!


Üdv:2gyerkőcös,29 heteske

2011. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek köszönöm a tanácsát. Átbeszéljük a párommal. Ha van valami mindent megírok.
2011. jún. 29. 19:06
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan védekeztetek?
2011. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%

Sok sikert, drukkolunk a jó döntéshez, amit később nem bánsz meg :)

És most bocs az offért, de a "minek 6 gyerek" hozzászólást másodszor olvasom.

Nem is értem a kérdés megfogalmazását, hogy gondoltad??? Azt elfogadom h. egyesek szerint "extrém" bár én ismerek olyan embert, aki szerint maga a gyerekvállalás is az. Most nem akarok részletesen kitérni rá, mennyire jól érzem magam mind az 5 felnőtt gyerekemmel, és arra sem, milyen jó itthon a hangulat. Meg azt sem ereszteném bő lére, hogy 1 hete minden délután körül ülnek, és drukkolnak a kistesónak, hogy bújjon már elő, közben annyit nevetünk, hogy úgy érzem, azonnal kijön velünk nevetni :)

Csak kérlek, fogadd el, hogy nem azért vállal az ember 6 (vagy annál több) gyereket, mert sík hülye. Gyereket vállalni nem "minek", és nem is kinek(ha érted). Valaki így tervezi az életét, és boldogtalan, ha nem jön össze. Van olyan is, akinek becsúszik a többedik, és élete végéig áldja az eget, hogy megszülte. Van olyan is, aki csalódik, nyilván, de annyi szeretetet, mint egy nagycsaládban jelen van, nem fogsz tapasztalni sehol. Nekem elhiheted, mert megjártam a poklot is, és ha tényleg kíváncsi vagy rá, szívesen regélek neked privátban, nem elfogultan, tárgyilagosan.

2011. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!