Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy nyolc hónapos lányom...

Van egy nyolc hónapos lányom és hát lehet, hogy terhes vagyok. Vannak is olyan jelek. Annyira kétségbe vagyok esve. Csak velem van ilyen helyzet?

Figyelt kérdés
Szoptatás alatt szedtem cerazettet,lehet,hogy rosszul írtam.Tudom,hogy ez elég gyenge és volt,hogy párom belém élvezett.de akkor is kéne,hogy védjen.Nagyon remélem ,hogy nem vagyok terhes mert akkor ki készülök.Gyakran pisilek,fáradékony vagyok és persze még nem jött meg a menszim.Múlt hónap tizedikén volt meg.Igazság szerint mióta megszültem azóta nem rendszeres,remélem csak ez van a háttérben.
2009. dec. 17. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan vannak így, hogy szoptatás alatt teherbe esnek. Ez nem akkora tragédia, bár tényleg először biztosan letaglózza az embert. A Cerezette sem 100%-osan véd, főleg, ha nem mindig ugyanabban az időben vetted be. ennek elég kicsi a hormontartalma. Az unokahúgom gyerekei között 16-18 hónap van, 3 van neki.
2009. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


én is cerazettet szedtem amíg volt tejem 6.héttől a 3.hónap végéig, nekem azt mondta a doki, hogy nem lehetek terhes ha szedem, de mivel többen írták itt a fórumon hogy mégis összejött a baba, és konkrétan egy barátnőm is így lett ismét babás amikor 5 hónapos volt a kisfia és most fog szülni, ahogy egy csepp tejem sem volt én visszatértem a régi tablettámhoz. Persze nagyon szeretnénk kistesót, de csak jövőre, mert a kisfiam most még csak 8hónapos. Mindenképpen vegyél tesztet, már elég hamar pár napos terhességet is ki tudnak mutatni, hogy legalább bizonyosságot nyerj, aztán meglátod, de sokan eleve így tervezik, és utólag mindenki azt mondja jobban nem is alakulhatott volna, még ha húzos is egy ideig...


Üdv

2009. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is ne ess kétségbe.én a szoptatás elhagyása után 1 hónappal estem teherbe.igaz én akartam.úgyhogy a fiam 10hónapos volt,mikor is megfogant a tesókája.most 17hetes vagyok :-)

amennyire akartam,annyira kétségbe estem az elején.persze örültem,de igazán csak a 12.héten éreztem át igazán a boldogságot,hogy van.

tehát nem te vagy az 1.és az utolsó,aki fogamzásgátló mellett maradt terhes.csinálj tesztet,hogy megnyugodj.lehet,hogy csak simán késik.

nekem míg szoptattam gyógyszer nélkül inden hónapban késett 2-3napot.a végén már 34-35naposak voltak a ciklusaim.

2009. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a cerazette alatt nem feltétlen kell legyen menszi. Nem szedtem, de az ismertetőt kiolvastam a kórházban és abban azt írták. Amúgy meg menj el orvoshoz vagy vegyél tesztet. A fáradékonyság pedig lehet a kimerültségtől is, a pisi felfázástól, stb. A cerazette nem gyengébb, mint a többi gyógyszer, csak kicsit más a hatásmechanizmusa, persze 100%-osan semmi sem fog megvédeni.
2009. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szedtem sokáig a cerazett tabit mivel majdnem minden héten meg jött tőle.
2009. dec. 18. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!