Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek Geréb Ágnesről?

Mi a véleményetek Geréb Ágnesről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 15:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A kórház,ahol én eddig szültem, "rideg" volt,és moslék kaját adtak. A szemközti kis közértbe jártunk le kajáért. A babás szobában nincs gond,de a sima szobában a csecsemős a fél óra letelte után ha nem végzett még a kicsi,letépte a mellemről. Egy-némely doki is agyonütni való modorral bír,de inkább szülök kórházban,mint itthon. Nekem ez biztonság érzetet ad,nagyobb esélyeink vannak hogy egészségesen térjünk haza. Nekem a bent tartózkodással van bajom,a "kötelező" 4-5 nappal.


Üdv Mindenkinek: a 2gyerkőcös,29 heteske

2011. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon remélem, hogy letöltendő börtönbüntetést kap. Akkor talán majd felfogja, hogy a tetteinek komoly következményei is lehetnek. Nem egy gyerek halt már meg úgy, hogy ő vezette le otthon a szülést. Persze tudom, hogy ilyesmi előfordul, de ha valakit már ennyiszer elmarasztaltak valamiért, akkor ideje lenne tanulni belőle...
2011. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ugyan van véleményem G.Á.-ről, de nem akarok róla írni inkább arról, hogy mivel itthon nincs múltja, kultúrája az otthonszülésnek, természetes, hogy az emberek nagy részének negatív a véleménye róla.

Ugyan én kórházban fogok szülni, de az orvosom ajánlotta elolvasásra Noll Andrea Vajúdástámogatás c. könyvét. Ezt megelőzően, kismamaként rengeteget olvastam a szülésről, sőt orvostanhallgatóként sokat is tanultam róla, mégis teljesen más oldalairól is bemutatásra kerül a folyamat és mellesleg azt is leírja, hogy milyen -fizikai és személyi- feltételek szükségesek feltételek szükségesek az otthonszüléshez. Sokan tévesen azt hiszik, hogy a konyhakövön, rozsdás műszerek között, botcsinálta segítséggel történik, holott ez nem igaz... Nemcsak ezért, a hiteles forrásból történő tájékozódás végett érdemes elolvasni, de azért is, mert nagyon alaposan, sokoldalúan és emberközelien ír a szülésről. Egész másképp vélekedek a szülésről, amióta elolvastam, és sokkal nyugodtabban várom az egészet.

2011. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
KONTÁR!
2011. jún. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Igen mindenkinek igaza van valamilyen szinten amit hozzászólt a kérdéshez.


Köszönöm előre is hogy hozzá szóltatok ehhez a kérdéshez.

2011. jún. 29. 11:57
 16/22 anonim ***** válasza:
Azt vitatnám, hogy nincs múltja az otthonszülésnek. Édesapán 1951-ben otthon született, nagymamám 155 cm 45 kg volt és apukám 5 kg-vel született.
2011. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mármint modern kori múltja nincs. Párom nagymamája mindkét gyereket otthon szülte bábával az ötvenes évek derekán, nemrég mondta, hogy ma sem cselekedne másként. Csak anno ez Mo-on szerintem jóval egyszerűbb volt - és természetesebb (külföldön ma is az...)
2011. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Utolsó két válaszolónak:


azt azért ne felejtsétek el, hogy a mai nők lényegesen idősebb korban szülik a gyerekeket mint régen, több a lehetőség a komplikációra, valamint a gyerekek is átlagosan sokkal nagyobbak. Lehet, hogy a nagymamád meg tudta szülni az 5 kg-os gyereket de hidd el, 10 nőből 7 valószínűleg belehalt volna egy ilyen szülésbe akkoriban otthon, a gyerekkel együtt.

2011. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hááát... Két évig dolgoztam egy Közép-Afrikai országban az Orvosok Határok Nélkül keretén belül, ahol elég elszomorító az orvosi ellátás. Az anyai halálozás CSAK 0,5%, ami nem magas szám a körülményeket figyelembe véve...
2011. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" ma volt a rádióban, hogy már szabályos otthon szülni, csak kellenek bizonyos feltételek - amik szerintem teljesen jogosak. De eddig senki nem kért engedélyt az otthonszülésre, mert az otthon szülni akaró anyukák túl "teljesíthetetlennek" tartják a feltételeket. Igazából csak fél füllel figyeltem, de nagyjából ez volt a lényege..."


Nem az anyukák, hanem a bábák... nincs az a biztosító társaság aki szóba állna velük (vagy nincs az a pénz amiért mégis) és enélkül nem engedik...


"azt azért ne felejtsétek el, hogy a mai nők lényegesen idősebb korban szülik a gyerekeket mint régen, több a lehetőség a komplikációra,"


...viszont nem is ennyi, hanem 3x ennyi gyereket szültek... :)


Na jó vitatkozást! *-*

2012. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!