Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért csak Geréb Ágnest büntetik?

Miért csak Geréb Ágnest büntetik?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem védem őt, de viszont azokat a kismamákat is nagyon elítélem, akik úgy döntenek, hogy a saját drága kis kényelmük miatt otthon szülnek! Őket is nagyon megbüntetném! Nem csak Geréb a hibás, hanem a kismamák is! A kislányom most 2 hónapos, és el nem tudtam volna képzelni, hogy itthon szüljek, a kórház azért van, hogy ha bármi baj adódna, azonnal segíteni tudjanak! A lányomnak is a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, és majd születése után kb 3-4 perccel sírt fel, addig szenvedtek vele, hogy tisztítsák a légutait, hogy végre levegőt vegyen. Geréb ezt hogy oldotta volna meg? Lehet hogy halott lenne a gyerekem!
2011. márc. 29. 15:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Ezt én sem értem. Ezek a nők legalább annyira tehetnek arról ami a gyerekekkel történt, mint Geréb Ágnes.

Én nem tiltanám az otthonszülést, mert had válassza meg a nő, hogy hogyan is akar szülni. De vállalja a következményeket, ha már nem biztosított körülmények közt születik a baba és valami baja lesz.

2011. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy ők is ugyanolyan bűnösek, mert a saját döntésük volt! Én sem tiltanám, de ha valami komplikáció lép fel a babával vagy az anyával kapcsolatban, akkor ne csak Geréb legyen a hibás, hanem az anya is!!!!
2011. márc. 29. 15:58
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Kell egy bűnbak, aki elviszi a balhét.

Lásd a többi esetet is. Ha nincs meg a tettes, kitalálnak egyet.

2011. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%

azért, mert nincs tiltva az otthonszülés, ezért nem büntethető érte senki sem. geréb ágnest pedig - ha jól tudom - éppenséggel eltiltották a szakmájától, amikor a szülést levezette. őt lehet büntetni foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésért. az anyukát miért büntetnéd, ha az otthon szülés nem büntetendő?


ettől függetlenül egyet értek azzal, hogy felelőtlenség otthon szülni, én nem tenném, de megtiltani nem lehet, így az anyukát büntetni sem lehet.

2011. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

"az anyukát miért büntetnéd, ha az otthon szülés nem büntetendő? "


Ugyanazért mert az sincsen jogszabályba iktatva, hogy 0-24 figyelned kell a gyerekedre, de mégis ha valami baja esik (kiesik az emeletről, felgyújtja a lakást stb) akkor téged vesznek elő és téged csuknak le szülői gondatlanságból elkövetett haláleset miatt.

2011. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Leginkább azokat büntetném meg, akiknek sajnos meghalt a babájuk és otthonszülés miatt, mert ő úgy döntött, hogy nekik jobb lesz otthon.
2011. márc. 29. 16:26
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
mert a szülés közben fellépő komplikáció nem közvetlenül általad elkövetett hiba, míg ha egyedül hagyod a gyereket egy doboz gyufával, az teljesen és kizárólag a te hibád.
2011. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
másrészt magzatként még nem jogi személy - legalábbis a jelenlegi törvények szerint.
2011. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%
"Az otthon szülés joga nem egyéb, mint a veszéllyel nem ismerős laikus joga gyermekének, vagy önmagának joga a halálhoz."
2011. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én is büntetném őket, az otthon szülést most jól kiharcolták maguknak, de arra nem gondolnak, hogy egy másik ember életét veszélyeztetik, a babákét, akit ugye nem kérdeztek meg, ő mit szól hozzá.Legalább annyira hibásak. Nem csak meghalhat a baba, károsodás is érheti, és akkor nem hiszem hogy felnőttként megérti a mamit, hogy idehozta őt a világra betegen, szenvedésre..

Amúgy én letojnám ezeket a szülőket, hacsak róluk lenne szó.

Mit szólnának ezek az otthon szülő párti nők, ha velük is így gondolkozott volna az anyjuk és most valami bajuk lenne. Megértők lennének?!

2011. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!