Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért csak Geréb Ágnest büntetik?

Miért csak Geréb Ágnest büntetik?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem védem őt, de viszont azokat a kismamákat is nagyon elítélem, akik úgy döntenek, hogy a saját drága kis kényelmük miatt otthon szülnek! Őket is nagyon megbüntetném! Nem csak Geréb a hibás, hanem a kismamák is! A kislányom most 2 hónapos, és el nem tudtam volna képzelni, hogy itthon szüljek, a kórház azért van, hogy ha bármi baj adódna, azonnal segíteni tudjanak! A lányomnak is a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, és majd születése után kb 3-4 perccel sírt fel, addig szenvedtek vele, hogy tisztítsák a légutait, hogy végre levegőt vegyen. Geréb ezt hogy oldotta volna meg? Lehet hogy halott lenne a gyerekem!
2011. márc. 29. 15:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

"mert a szülés közben fellépő komplikáció nem közvetlenül általad elkövetett hiba, míg ha egyedül hagyod a gyereket egy doboz gyufával, az teljesen és kizárólag a te hibád."


A gyerek halálának lehetőssége ugyanúgy adott ha otthagyod egy doboz gyufával egyedül, mintha nem megfelelő körülmények közt születik meg.

Nincs különbség. Ugyanúgy a gyerek élete a tét amiről a szülő dönt.

2011. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

20:44

Én is így gondolom! Szegény ártatlan magzat nem tudja a véleményét eljuttatni hozzánk, teljes mértékben az anya a hibás!!! Igen, ha szellemileg lesz valami károsodása, majd ha felnő a gyerkőc, hogy fog tudni a szemébe nézni, hogy ne haragudj drága gyermekem, de anyucika hibája az egész, mert nem szerettem volna kórházban szülni, ezt láttam, magam miatt jobbnak, és sajnos ez lett a vége.....

2011. márc. 29. 21:52
 13/23 anonim válasza:
Szerintem a vélemények mind el fogadhatok,és indokoltak de a kórházak falai között is történnek hibák és aki úgy jár kit is okoljon?saját példámat írom,aszt mondták nem lesz semmi probléma majd kinövi,hát "nem nőtteki "
2011. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az a leggusztustalanabb az egészben, hogy jól utána néz, utána olvas, elmegy tanfolyamra, teljes ítélőképessége birtokában meghozza a döntést, hogy a kockázat ellenére meg annak ellenére, hogy nincs 2 percre a műtő meg minden ő otthon akar szülni, aztán ha valami baj van, akkor egyből ujjal mutogat meg feljelent és okol, hogy a csúnya gonosz Geréb Ági megölte a gyerekét. Törölgeti a könnyeit, hogy jaaaj, hogy mit tettek vele, jaaaaj, ha ezt tudta volna kórházba megy, hüpp hüpp.


Hát ki a f.aszom döntötte el, hogy ő otthon akar szülni? A Geréb csak a legjobb tudása szerint segíti őt, ráadásul nem is valami hihetetlen dolgot tesz más országokban teljesen normális, hogy otthon szülnek és ott sincs mentő a ház előtt.

2011. márc. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Akinek otthonszules miatt meghal a babaja azt mar nem kell buntetni,bunteti az elet es a lelkiismeretfurdalas elete vegeig mert mindig ott lessz a "mi lett volna ha..."
2011. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%
Én azonban megvédeném!Ők úgy kísérik (nem vezetik) a szülésedet ahogy azt a saját lányával, nővérével, húgával, teszi az ember ( a legjobb tudásuk, tapasztalatuk, legnagyobb szeretetük, gondosságuk mellett) amit egy orvostól a büdös életben nem kapsz meg. A kórházban sem vagy 2 perc alatt a műtőben (el ne hidd), sok kórház szülőszobáján nincs olyan eszköz ami az életmentéshez kell, ami viszont a bábáknak alapfelszereltség.
2011. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Szorsa válasza:
72%

6 x szültem otthon, háborítatlanul.

Dr. Geréb Ágnest egyáltalán nem kellene büntetni, mivel ÁRTATLAN. Viszont példátlanul bánnak vele, kettős mércével mérik az eseteket, több kórház orvos van, aki anyát és babát is öltek már meg, de őket még csak el sem marasztalják. Védi őket a Szülészeti szakmai kollégium, összezár a társadalmuk. Dr. Geréb Ágnes nem hibás, több szakvélemény is leírja, hogy ártatlan. De ezeket meg sem említik, sehol sem.

6 gyönyörű fiú gyerekünk van, mind az ő kísérésével látta meg a napvilágot vagy éppen a holdfényt.


Nagyon hálás vagyok neki, amiért megtapasztalhattam a születés csodáját.

2011. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%

Most példát akarnak statuálni. Amúgy ha valaki el van tiltva, az miért csinálja? Tegyük félre, hogy hibás -e, vagy sem?

Ha neked elveszik a jogsid, és utána kocsiba ülsz tényleg meglepődsz a következményektől?!


Egyébként felelőtlenek a szülők, akik ezek után is még őt kérték segítségül, akármekkora csodasegítő is. Nekem még a szülő nőkhöz annyi a megjegyzésem, hogy nem értem mit keresnek egy születés házban, ebben semmi természetadta nincs.

2011. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Az olyan kórházi orvosnak is van pacientúrája akinek halt meg kismamája vagy újszülöttje.Attól még lehet jó orvos, mert sajnálatos tragédiák előfordulnak kórházban is meg otthon is.Egyébként meg nem az Ági házal, hogy ti gyertek már hozzám szülni,hanem kismamák, családok keresik fel. A huszon X év alatt a 3 csecsemő halála szörnyű, de melyik kórház tud felmutatni ilyen "jó" statisztikát?
2011. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Szorsa válasza:
80%

Az eltiltásról, csak hogy itt álljon a valóság is, ami egyben az IGAZSÁG is:

2007-ben tiltották el 3 évre, ami 2010.október 27.-én járt volna le. Amikor a tragédiák történtek, még nem volt eltiltva orvosként sem.

És még: EU irányelve, mely szerint a szülésznői végzettségűek az egész EU-ban gyakorolhatják a hivatásukat önállóan, vagyis orvosi felügyelet nélkül, helyszínre való tekintet nélkül. Ez az irányelv hazánkra is kötelező érvényű. Azt csak a szül-nőgy szakkoll. gondolja, hogy az ő állásfoglalása felülírja az EU jogot.

2011. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!